reklama

Podle čeho volit sprchu? Jak na výběr interiérových dveří? Pomůžou nám Fachmani!

V dnešním dílu na stavbu dorazil stavební technik, který pomohl investorovi vybrat vhodné interiérové dveře. Následně byl starý zabezpečovací systém nahrazen novým, který bude stavbu chránit i po dokončení stavby. Na závěr byl v koupelně vybrán nový sprchový žlab, který tak nahradil starý sprchový kout.

reklama

Výběr interiérových dveří

Na stavbu dorazil technický poradce ze specializované firmy, aby s investorem zkonzultoval výběr interiérových dveří. Do chodby byly vybrány velké prosklené dveře, aby se do ní dostalo co nejvíce světla. U celoskleněných dveří je nutné počítat s nižší zvukovou izolací, zato však nabízejí vyšší propustnost světla. U velkých prosklených dveří je vhodné je rozdělit buď na dvoukřídlá nebo na jednu zafixovanou stranu a druhou posuvnou. Při volbě designu je vhodné nevybírat čirá skla. Ideální je mléčné sklo nebo využití sítotisku, kdy si můžete nechat dveře potisknout jakýmkoliv designem. Skla využívaná na posuvné dveře jsou kalená a v tloušťce 10 mm, takže není riziko, že se při nárazu rozbijí.

Při výběru velikosti interiérových dveří je vhodné vycházet z projektu a pohlídat si, aby se dveře otevíraly na straně u vypínače. Design závisí pouze na volbě majitele domu. Doporučuje se však sladit dveře s podlahou a využít spíše dekor, který je kontrastní s dekorem podlahy.

Nový zabezpečovací systém

Na zabezpečení stavby byl nainstalován elektronický zabezpečovací systém. Ten ve spolupráci s magnetickými a pohybovými čidly hlídá možné vstupy do domu před zloději. Systém je možné ovládat jak z řídící jednotky, tak i z mobilního telefonu. Je tak možné pomocí mobilního telefonu zkontrolovat na dálku jestli není třeba otevřené střešní okno. Pro ochranu proti požáru bylo nainstalováno kouřové čidlo, které je napojené na zabezpečovací agenturu, která v případě nouze dojede stavbu zkontrolovat.

Drobné stavební práce

Na stavbě proběhlo mnoho menších prací. Venku byl nainstalován provizorní plot, byl zasypán výkop s vodovodem a byl zde umístěn kontejner pro uskladnění nářadí, aby pro něj dělníci nemuseli neustále chodit do domu. V garáži byla vybourána stará vrata a tak už nic nebrání instalaci nových. Ve vnitřních prostorách byla provedena vyzdívka příček ve sklepě a v kuchyni.

Výběr sprchového žlábku

Po konzultaci s technikem byl do sprchy vybrán místo klasického koutu s vaničkou odtokový žlab. Ten nabízí zejména výhodu v podobě životnosti. Při výběru se musí majitel domu rozhodnout, jestli chce žlábek u stěny, v prostoru nebo ke stěně a zda má být z plastu nebo nerezu. Dále se musí rozhodnout, jestli chce aby odtokový rošt nebyl vidět, pak bude vyplněný dlažbou. V opačném případě se používá nerezový rošt.

Tagy:
výběr dveří sprchový kout odtokový žlab

Hlavní zprávy

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň
Volby 2021

Právník Sokol o „Husté dvojce“ Maláčová–Stropnický: Ještě že mám zbraň

Velmi ostrou kritiku si vysloužila „Hustá dvojka“, tedy ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) a její spolukandidát do Sněmovny Matěj Stropnický (za ČSSD), od hostů pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Známého právníka Tomáše Sokola dvojice politiků svým videem přesvědčila podle jeho slov nanejvýš o tom, že je rád, že je držitelem zbraně. Proti duu Maláčová–Stropnický se vyjádřili i bývalý fotbalista Ladislav Vízek a politický komentátor Roman Joch.

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál
Donald Trump

Trump se může zbláznit. O případném útoku vás informuji, měl slíbit Číně americký generál

Prezident Donald Trump by se mohl zbláznit, a tak musíme udělat vše pro to, aby se nedostal k jadernému tlačítku. Tak by se podle knihy Peril dal shrnout utajený plán generála Marka Milleyho. Ten po útoku na Kapitol letos v lednu dospěl k názoru, že bývalého amerického prezidenta postihla po prohraných volbách vážná duševní krize a že je nutné jednat bez jeho vědomí.

Jediný Čech, který byl v F1: Schumacher mi přál hodně štěstí. Snad budu mít brzy nástupce

Celý svět se 16. září 2001 ještě vzpamatovával z teroristických útoků v USA. Jakékoliv sportovní události byly pochopitelně upozaděné, přesto přesně před 20 lety nastal velký den pro Českou republiku. Tomáš Enge se stal prvním – a stále posledním – Čechem, který závodil ve slavné formuli 1. O nezapomenutelné zkušenosti vyprávěl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z ČSSD jsem nejpopulárnější. Za vládu s Babišem bych nám dal dvojku

Nikdo z ČSSD nemá větší popularitu než já a Jana Maláčová, prohlásil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS sebevědomě předseda ČSSD Jan Hamáček. Fakt, že má strana pod jeho vedením historicky nejhorší výsledky a hrozí jí, že se neprobojuje do Sněmovny, nepovažuje pouze za svou chybu, ale za celosvětový trend ústupu tradiční levice. Za vládní angažmá by dal své straně dvojku. Mluví třeba i o tom, že koalice Spolu a Pirátů se STAN se podle něj určitě rozpadnou.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Babiš není žádný bojovník proti rakovině. Odborníci cupují premiéra kvůli brožuře VZP

Premiér Andrej Babiš (ANO) rozhodně není žádný bojovník s rakovinou, vzkazují českému premiérovi zástupci organizací, jež se věnují onkologickým nemocem. Reagují tak na brožuru Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP), která obsahuje Babišův komentář i jeho fotografii. Přibližně dva miliony klientů VZP mělo dostat materiál ještě v září, pojišťovna ale rozesílání kvůli souvislosti s politikou nakonec odložila až na dobu po říjnových volbách.

reklama