reklama

Zateplení stropu v garáži minerální vatou

Strop garáže nebo jiných suterénních prostor velmi často propouští vlhkost a zimu do nadzemních obytných místností. Jako izolaci lze použít klasický polystyren, který ale nevyhovuje mnoha parametrům a je nutné jej přetahovat perlinkou a lepidlem nebo panely z minerální vaty, která má požární odolnost a je výborným akustickým izolantem.

reklama

Zateplení stropu garáže

Jako druh izolace byla zvolena minerální vata, která má dobrou požární odolnost i akustickou izolaci, je tepelně izolační, dokáže dobře tlumit hluk a zlepšuje prostorovou akustiku. Má dlouhou životnost a odolnost proti dřevokazným škůdcům, hlodavcům a hmyzu, což dělá z minerální vaty špičkového pomocníka.  Izolace je ekologicky a hygienicky nezávadná a odolná vůči plísním a houbám.

Desky o rozměrech 100×33 cm s kovovými vlákny a zabroušenými hranami mají svůj specifický důvod v použití. Tyto desky totiž dokonale vyrovnají nerovnosti stropu v garáži. Jsou tedy využitelné zejména v místech, kde z nejrůznějších důvodů není potřeba stěny či stropy vyrovnávat. Desky minerální vaty jsou vhodné pro nezatížené tepelné, zvukové a protipožární izolace především šikmých střech s vkládáním mezi krokve i do přídavného roštu, do příček, izolací dřevěných stropů, podhledů i dutin.

Před samotnou instalací izolačních desek z minerální vat je nutné strop připravit na pokládku izolace. Především důkladně odstranit starou malbu, očistit od prachu a napenetrovat. Odstranění barvy je důležité, neboť při špatném očištění stropu se může stát, že se vrstva desek a lepidla utrhne společně s nánosem barvy na stropě a celá operace se musí začít znovu.

Jako lepidlo použijeme klasické lepidlo na minerální izolaci na fasádu, tzv. flexibilní. Desky se na ošetřený strop lepí bez kotvení, lepidlo má výborné vlastnosti a desky na stropě bez problémů udrží. Tato aplikace izolace je rychlá, levná a spolehlivá. Není potřeba podkládat desky perlinkou. Výhodou minerálních desek je i to, že se dají nastříkat barvou, případně si můžeme koupit už desky nabílené. Vždy musíme mít na paměti, že pokud se pouštíme rekonstrukce, vyklidíme co nejvíc nepotřebných věcí, které se v rekonstruované místnosti nashromáždily. Pokud je nechceme rovnou vyhodit, najdeme si nějaké místo mimo dům, kde nebudou překážet ani lidem ani technice. Jinak ocitnete se v pasti nashromážděného haraburdí, které už není kam umístit. Garáž musí být naprosto prázdná, jinak nebude možno provádět nejen izolaci stropu, ale ani žádné další úkony.

Izolace stropu ve sklepě se aplikuje zespodu, což je jednodušší způsob. Kromě výše zmíněného nejideálnějšího způsobu izolace pomocí minerální vaty se zkosenými rohy jsou další typy zaizolování stropu. V případě, že je původní strop natolik nerovný, že by další úkony ke srovnání byly nákladné nebo dokonce nemožné, můžeme vytvořit rastr, na který izolaci naaplikujeme.

Izolace na sádrokartonový rastr

Na rastry se následně nasazuje příslušná izolace. Pokud nepočítáme se speciálním akustickým nebo protipožárním izolantem, i zde je vhodná minerální vata. Další možností je polystyren, ovšem musíme vybrat ten správný. Polystyren, určený pro izolace stropů a méně namáhaných míst je moderním tepelně izolačním materiálem, jehož hlavní předností je velmi nízká tepelná vodivost a vysoká pevnost v tlaku.

Díky těmto vlastnostem lépe tepelně izoluje a je odolnější vůči zatížení oproti pěnovému polystyrenu. Dále má velmi nízkou nasákavost a není nutné jej v konstrukcích chránit vodotěsnou izolací. Vyznačuje se také vysokou trvanlivostí, odolností vůči vlhkosti, stabilní povrchovou úpravou či jednoduchou zpracovatelností.

Stříkaná izolace

 • PUR pěna tepelná: tvrdá i měkká pěna
 • hydroizolační: tvrdá pěna s vyšší hustotou
 • akustická: měkká i tvrdá pěna

Měkké pěny jsou vhodné především jako tepelná i zvuková izolace interiérů budov, slouží především zateplení vnitřních šikmých i vodorovných částí podkroví, svislých příček, dřevostaveb i vyplnění různých dutin a prasklin.

Tvrdé pěny vzhledem ke svým vlastnostem daných uzavřenou strukturou buněk nabízejí širší možnosti využití jak v exteriérech, tak i interiérech. Dle výše objemové hmotnosti se uplatňují jako izolace krovů, stropů, obvodových stěn, základů atd. Pěny s vysokou hustotou jsou vhodné zejména pro pochozí venkovní ploché střechy, namáhané podlahy.

Tagy:
rekonstrukce garáž fachmani zateplení zateplení stropu

Hlavní zprávy

Polsko zuří kvůli milionovým sankcím za Turów. Čechům chybí dobrá vůle, říká premiér
Polsko

Polsko zuří kvůli milionovým sankcím za Turów. Čechům chybí dobrá vůle, říká premiér

 • Aktualizováno
 • Polský premiér Mateusz Morawiecki označil za naprosto špatné rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie uložit Polsku pokutu kvůli sporu s Českem ohledně dolu Turów. Uvedl také, že Varšava využije všechny právní i jiné prostředky k tomu, aby prokázala nevyváženost tohoto verdiktu. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž Morawiecki také obvinil Česko z nedostatku dobré vůle.

  Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

  Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

  Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

  CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

  Česko by mělo být potravinově soběstačné, shodli se poslanci. Luzar zkritizoval EU

  Podle ekonomů zdraží pečivo nebo těstoviny až o třicet procent. Na vině je neúroda. Každý stát by měl být proto alespoň částečně potravinově soběstačný. Spotřeba jídla je pak věcí každé rodiny. Řekli to ve vysílání CNN Prima NEWS poslankyně hnutí ANO Margita Balaštíková a poslanec KSČM Leo Luzar. Balaštíková zároveň varovala také před rostoucími cenami energií.

  Je Gabby opravdu mrtvá? FBI pátrá po snoubenci, před záhadným zmizením ji měl zfackovat

  Pátrání po Brianu Laundriem plní titulní strany téměř všech amerických novin. S přítelkyní Gabby Petitovou cestovali několik týdnů po západních státech USA, domů na Floridu se ale vrátil jen on sám. Federální vyšetřovací úřad (FBI) uvedl, že ostatky 22leté dívky už pravděpodobně našel, její snoubenec se ale pohřešuje. Pátrání po něm však komplikuje hustý terén a špatná viditelnost. Policisté předpokládají, že se Laundrie ztratil, stále ale počítají i s variantou útěku.

  Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

  Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

  Prorostla mafie do slovenské policie? Vláda řeší vzpurnou inspekci a otřesy v koalici

  Slovenská vláda zažívá další otřesy. Tentokrát je způsobily obvinění elitních policistů, kteří vyšetřují citlivé kauzy, a avizované změny ve fungování justice či policie, o nichž informoval slovenský premiér Eduard Heger. Ten následně utvořil pracovní skupinu, která má změny připravit. Na ní se ovšem nehodlá podílet jeden z členů vládní koalice – hnutí Jsme rodina.

  reklama

  Domácí zpravodajství

  Maláčová: Pokud se uzavře škola kvůli covidu, rodiče by měli dostat 80 procent výdělku

  Aktualizováno

  Ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD) se chystá v pondělí vládě předložit návrh na zavedení krizového ošetřovného pro případ lokálního uzavírání škol kvůli epidemii. Navrhuje dávku zvýšit ze 60 na 80 procent základu výdělku a vyplácet ji po celou dobu nařízené karantény. Kabinetu předá i návrh na navýšení minimální mzdy od ledna z nynějších 15 200 na 18 tisíc korun.

  Adámek je po operaci mandlí v bdělém kómatu. Vše špatně, obvinila matka u soudu lékařku

  Aktualizováno

  Mnoha chyb se podle matky chlapce, jenž zůstal po operaci mandlí v Pardubické nemocnici před čtyřmi lety kvůli pooperačním komplikacím v takzvaném bdělém kómatu, dopustili zdravotníci nemocnice při zákroku i po něm. Matka v úterý vypovídala před pardubickým soudem, několikrát se neubránila slzám. Generální ředitel společnosti Nemocnice Pardubického kraje Tomáš Gottvald už dřív řekl, že podle interního šetření případu nenastalo pochybení v léčebném postupu.

  Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

  CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

  Ševčík: Mráz přichází z Bruselu. Hloupá zelená opatření EU zasáhnou nejchudší

  Ekonom a kandidát uskupení Trikolóra Svobodní Soukromníci Miroslav Ševčík říká, že z Evropské unie vychází hloupá opatření protlačována Zelenými z Německa. Opatření týkající se energií podle něj zasáhnou nejchudší, ale i střední třídu. Ševčík to prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Spolupředsedkyně českých Zelených Magdalena Davis mu oponovala a zkritizovala jej, že si váží více svého života než životů našich dětí.

  reklama