CNN Prima News podpis

podpis

Výpis příspěvků ke štítku „podpis“

Nacher: Prezident může vynechat fráze. Chce být se všemi zadobře, pak jde vládě na ruku

Prezident Petr Pavel říká, že má pochopení pro argumenty obou stran, nakonec však zpravidla stejně podpoří vládu a její zákony podepíše, postěžoval si Patrik Nacher (ANO) v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Pavel podle něj chce být se všemi zadobře, ale jde vládě „na ruku“, zmínil opoziční poslanec v souvislosti s prezidentovým schválením konsolidačního balíčku. Ten se ANO stále chystá napadnout u Ústavního soudu.

Váhání Pavla s podpisem důchodů? Zjistil, že k boji s vládou nemá zbraně, říká Balšínek

Prezident Petr Pavel se s původním zdráháním k podpisu vládní důchodové novely a jejím následným přijetím pokusil o politickou hru, která mu ovšem nevyšla, zhodnotil ve vysílání CNN Prima NEWS šéfredaktor deníku Echo24 Dalibor Balšínek. Prezident sám prý nevěděl, čeho chce dosáhnout, a nakonec se zalekl možného souboje s vládou. Uvědomil si totiž, že nemá žádné zbraně.

Pavel s podpisem penzijní novely zatím váhá. Přijde nás to hodně draho, zlobí se Kalousek

Prezident Petr Pavel má k penzijní novele výhrady. Zvažuje, že se buď rozhodne novelu vetovat, nebo ji podepíše v následujících dnech. Novela zákona o důchodovém pojištění tak nebude od 1. září, jak vláda předpokládala. Po jednání hlavy státu s premiérem Petrem Fialou (ODS) to novinářům sdělila mluvčí prezidenta Markéta Řeháková. O svém rozhodnutí má veřejnost Pavel informovat v pátek.

Pavel měl valorizaci vetovat, myslí si Canov. Zdechovský rozhodnutí prezidenta kvituje

Rozhodnutí prezidenta Petra Pavla podepsat novelu zákona o valorizaci důchodů budí velké emoce. Někteří odborníci jeho krok odsuzují, jiní naopak kvitují. Shodnout se ve vysílání CNN Prima NEWS nedokázali ani senátor Michael Canov (SLK) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Podle Canova měl prezident zákon vetovat, naopak Zdechovský vnímá jeho rozhodnutí jako správné. Souhlasí i s tím, že by se jím měl zabývat Ústavní soud.

Podpoří Pavel nižší růst penzí? Prezident prozradil, kdy sdělí svůj postoj

Petr Pavel složil a podepsal ve Vladislavském sále slib, stal se tak čtvrtým prezidentem České republiky. Následně pronesl svůj první projev. Následně za bouřlivého potlesku promluvil k příznivcům z balkonu na III. nádvoří Pražského hradu. Slavnostně byla vrácena i ukradená standarta, kterou kdysi nahradily červené trenýrky. Zazněla také česká hymna. Pavel po inauguraci v ČT mimo jiné uvedl, že stanovisko ke sporné vládní předloze o snížení valorizace důchodů sdělí po středečním jednání se zástupci hnutí ANO.

Herec z Hvězdných válek pomáhá Ukrajině. Vojákům posílá drony, civilisty varuje před útoky

Mark Hamill, který v Hvězdných válkách ztvárnil postavu Lukea Skywalkera, chystá dražbu podepsaných filmových plakátů. Vybrané finance poskytne Ukrajině na válečné náklady. Do shánění dárců pro nákup dronů se herec přidal již před několika měsíci. V prosinci pak namluvil anglickou verzi aplikace, která Ukrajincům posílá upozornění na ruské útoky.

Systém sběru podpisů v boji o Pražský hrad je neudržitelný. NSS kritizuje resort vnitra

Zatímco Karel Diviš se díky verdiktu Nejvyššího správního soudu (NSS) vrací do boje o Hrad, Karel Janeček se svým odvoláním nepochodil. NSS důkladně šetřil žádosti obou uchazečů, jejichž kandidatury označilo ministerstvo vnitra za neplatné. Soud v obou případech konstatoval zásadní pochybení resortu, a dokonce vyzval zákonodárce, aby začali uvažovat o změně systému. Nelíbí se mu sběr podpisů občanů, které jsou k prezidentské kandidatuře zapotřebí.

Janečkův podpis byl hraniční případ, uznalo vnitro. Na jeho vyřazení z voleb ale trvá

Ministerstvo vnitra uznalo, že jeho pracovník postupoval příliš formalisticky, když nezapočítal podpis podnikatele Karla Janečka na petičním archu ve prospěch jeho prezidentské kandidatury. Vyplývá to z vyjádření vnitra, které si vyžádal Nejvyšší správní soud (NSS). Soud se zabývá stížností Janečka proti rozhodnutí vnitra, které jej do voleb nepustilo kvůli nedostatku občanských podpisů. Ministerstvo na svém rozhodnutí trvá, jeden sporný záznam prý na výsledku nic nemění.

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS řekli, že mezitím hodlají pokračovat v prezidentské kampani. Diviš dokonce žádá posunutí lednového termínu voleb. Janeček pak ujistil, že by důkladné prošetření zpochybněných podpisů, což s Divišem požadují, trvalo „jen“ několik měsíců.