CNN Prima News podpis

podpis

Výpis příspěvků ke štítku „podpis“

Herec z Hvězdných válek pomáhá Ukrajině. Vojákům posílá drony, civilisty varuje před útoky

4. února 2023 15:42

Mark Hamill, který v Hvězdných válkách ztvárnil postavu Lukea Skywalkera, chystá dražbu podepsaných filmových plakátů. Vybrané finance poskytne Ukrajině na válečné náklady. Do shánění dárců pro nákup dronů se herec přidal již před několika měsíci. V prosinci pak namluvil anglickou verzi aplikace, která Ukrajincům posílá upozornění na ruské útoky.

Systém sběru podpisů v boji o Pražský hrad je neudržitelný. NSS kritizuje resort vnitra

13. prosince 2022 21:06

Zatímco Karel Diviš se díky verdiktu Nejvyššího správního soudu (NSS) vrací do boje o Hrad, Karel Janeček se svým odvoláním nepochodil. NSS důkladně šetřil žádosti obou uchazečů, jejichž kandidatury označilo ministerstvo vnitra za neplatné. Soud v obou případech konstatoval zásadní pochybení resortu, a dokonce vyzval zákonodárce, aby začali uvažovat o změně systému. Nelíbí se mu sběr podpisů občanů, které jsou k prezidentské kandidatuře zapotřebí.

Janečkův podpis byl hraniční případ, uznalo vnitro. Na jeho vyřazení z voleb ale trvá

5. prosince 2022 17:05

Ministerstvo vnitra uznalo, že jeho pracovník postupoval příliš formalisticky, když nezapočítal podpis podnikatele Karla Janečka na petičním archu ve prospěch jeho prezidentské kandidatury. Vyplývá to z vyjádření vnitra, které si vyžádal Nejvyšší správní soud (NSS). Soud se zabývá stížností Janečka proti rozhodnutí vnitra, které jej do voleb nepustilo kvůli nedostatku občanských podpisů. Ministerstvo na svém rozhodnutí trvá, jeden sporný záznam prý na výsledku nic nemění.

Odmítnutí kandidáti na Hrad chtějí odklad voleb. Bude to „jen“ o necelý rok, tvrdí Janeček

4. prosince 2022 17:48

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Podnikatelé Karel Janeček a Karel Diviš v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS řekli, že mezitím hodlají pokračovat v prezidentské kampani. Diviš dokonce žádá posunutí lednového termínu voleb. Janeček pak ujistil, že by důkladné prošetření zpochybněných podpisů, což s Divišem požadují, trvalo „jen“ několik měsíců.

Jsem nepohodlný, tvrdí Janeček k neuznanému podpisu. Předvedl, jak píše jedničku a dvojku

1. prosince 2022 23:56

Zájemci o Pražský hrad, jejichž registraci odmítlo ministerstvo vnitra, vkládají naději do rozsudku Nejvyššího správního soudu (NSS). Například podnikatel Karel Janeček zpochybnil kontrolu resortu, který mu neuznal například jeho vlastní podpis. Kvůli horší čitelnosti úředníci odmítli některé podpisy i pod peticí Karla Diviše. Také on doufá, že mu soud dá za pravdu. Diviš dokonce žádá posunutí termínu voleb.

Dezinformátor Zítko stále sbírá podpisy na kandidaturu. Dva týdny po termínu uzávěrky

22. listopadu 2022 06:31

Kandidát na prezidenta a dezinformátor Pavel Zítko pokračuje i po odevzdání své přihlášky ve sběru občanských podpisů. Podle stanoviska ministerstva vnitra ale již zbytečně. Uchazeči o Pražský hrad měli odevzdat všechny petiční archy už před dvěma týdny, žádné dodatečně shromážděné podpisy po uzávěrce přihlášek už resort neuzná. Zítko navíc čelí pokutě za to, že nenahlásil svůj volební transparentní účet Úřadu pro dohled nad financováním politických stran a politických hnutí.

Petiční bída. Drahoš měl o desítky tisíc podpisů více než současní uchazeči, nepomohly mu

18. listopadu 2022 05:11

Podpisy nejsou všechno – a už vůbec ne zárukou dobrého volebního výsledku. Největší favorité v minulých prezidentských volbách dokázali překročit hranici 100 tisíc jmen na petičních arších. Historickým rekordmanem byl tehdejší kandidát Jiří Drahoš, který dokázal shromáždit o desítky tisíc podpisů více než aktuálně nejsilnější adepti na Pražský hrad. Ani tato podpora v předvolební fázi mu ale prezidentské křeslo nezajistila.

Překvapivá slova Pospíšila: Babiš je silnou politickou váhou, prospěje demokratické volbě

4. listopadu 2022 11:58

V pátek ráno odevzdal expremiér Andrej Babiš (ANO) přihlášku k prezidentské volbě spolu s 56 podpisy poslanců svého hnutí. Poslanec Aleš Juchelka (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS vzkázal, že lidé budou velmi mile překvapeni tím, jak šéf jeho hnutí povede kampaň. Předeslal, že bude pozitivní. Některé vlastnosti Babiše ocenil i europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09), volit ho ale nebude. Babiše kritizoval mimo jiné za „agrofertizaci“ politiky nebo za jeho komunistickou minulost.

Strašák kandidátů na prezidenta. O tisíce podpisů přišel i Zeman, jak probíhá celá kontrola?

27. října 2022 07:54

Necelé dva týdny. Tolik času zbývá uchazečům o Pražský hrad, aby shromáždili dostatečný počet podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Ani po odevzdání vyplněných petičních archů ovšem nemají zcela vyhráno – z účasti v prezidentských volbách je totiž může vyřadit ministerstvo vnitra. Každý kandidát totiž musí projít kontrolním procesem, a pokud resort zjistí pochybnosti, můžou zájemci o post hlavy státu přijít i o desetitisíce podpisů.

Když 50 tisíc podpisů na boj o Hrad nestačí. Okamura měl fiktivní lidi, Bobošíková zesnulé

19. října 2022 07:55

Chybné adresy, duplicitní jména, ale také fiktivní lidé či nebožtíci. To vše se v minulých prezidentských volbách objevilo na kandidátních listinách uchazečů o Pražský hrad. Některé z nich muselo ministerstvo vnitra nemilosrdně vyloučit, protože po odstranění závadných podpisů už nesplňovali potřebný zákonný limit pro účast ve volbách. Například nynější šéf SPD Tomio Okamura tehdy přišel o desítky tisíc jmen na petičním archu. Bývalé moderátorce Janě Bobošíkové zase přibyly podpisy od lidí, kteří už tou dobou nebyli mezi živými. Velkou chybovost zaznamenali úředníci i u současné hlavy státu – Miloše Zemana.

PŘEHLEDNĚ: Tři měsíce do voleb. Kdo má dost podpisů a kdo boj o Hrad pomalu vzdává?

13. října 2022 05:23

Přesně za tři měsíce začne první kolo prezidentských voleb. O Pražský hrad se ucházejí jak političtí, tak občanští kandidáti. Někteří z nich už oznámili, že mají dostatek podpisů pro svou řádnou kandidaturu. Další zájemci o post hlavy státu mají ještě necelý měsíc na to, aby dosáhli cílové mety. Podívejte se na přehled redakce CNN Prima NEWS, která se zeptala prezidentských kandidátů, v jaké fázi se nachází jejich sběr podpisů.

Kampaň na demonstraci? Hanba by mě fackovala, tvrdil Středula. I tak se tam sbíraly podpisy

9. října 2022 05:21

Demonstrace nebude součástí prezidentské kampaně, tvrdil před sobotními protesty předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. I tak se ale na Václavském náměstí sbíraly podpisy na jeho kandidaturu. Štáb CNN Prima NEWS zaznamenal dobrovolníky s petičními archy, které posléze i konfrontoval. Středula uvedl, že podpisy sbírali dobrovolníci z jejich vlastní vůle. „Co udělali jiní lidé, to neovlivním. Objevil se tu i jiný kandidát, který měl mezi demonstranty stánek,“ bránil se odborový předák.