reklama
CNN Prima News podpis

podpis

Výpis příspěvků ke štítku „podpis“

Začal sběr podpisů za kandidaturu Babiše na Hrad. Premiér prý za iniciativou nestojí

1. prosince 2021 16:45

V Praze odstartoval sběr podpisů za kandidaturu Andreje Babiše (ANO) na prezidenta. Podle informací webu iDNES.cz by v České republice mělo být v budoucnu až 50 podobných petičních stánků jako ten, který se objevil ve středu na pražském Andělu. Sám Babiš prý za iniciativou nestojí. Na dotaz CNN Prima NEWS, zda bude skutečně na Pražský hrad kandidovat, premiér v demisi odpověděl: „V tuto chvíli vám na to neodpovím, není to na stole. Nejdřív musíme předat vládu, potom budou Vánoce.“

Šándor: Zeman vykonával svou vůli. Obvinit jeho okolí z neposkytnutí pomoci je nepatřičné

27. října 2021 23:38

Od středy začali policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) prověřovat okolí prezidenta Miloše Zemana ve dvou samostatných kauzách. Bezpečnostní expert Andor Šándor ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se podle něj nejedná o žádnou velkou a zvláštní materii, jejíž řešení by mělo trvat příliš dlouho.

Právník: Zemanovi při podpisu nikdo ruku nevedl. Jde ale o to, zda byl schopen jednat

21. října 2021 22:36

Není podstatné, jakou nemoc má Miloš Zeman diagnostikovanou, ale zda byl v moment podpisu svolání Poslanecké sněmovny svéprávný. Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl právník a odborník na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti). „Dokonce ani není podstatné, jestli je v pracovní neschopnosti. Důležité je, zda v daný moment, kdy dokument podepsal, byl schopen jednat,“ reagoval po zveřejnění videa, na němž je vidět prezident, jak na jednotce intenzivní péče dokument podepisuje.

Mynář má strach. Během brífinku si nacvičoval, co řekne vyšetřovatelům, zní z opozice

21. října 2021 18:59

Reakce na čtvrteční vystoupení hradního kancléře Vratislava Mynáře na tiskové konferenci na sebe nenechaly dlouho čekat. Z opozice se na jeho hlavu valí především výtky a kritika. Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová podotkla, že kancléřův exkurz do historie kulhal na obě nohy. Petr Gazdík (STAN) naopak podotkl, že mu tisková konference evokovala Mynářův nácvik výpovědi před vyšetřovatelem. „Považuji to za rétorické cvičení,“ řekl.

Sledujte ZÁZNAM Hlavních zpráv: Hrad zveřejnil záběry Zemana na lůžku. Jak reagují odborníci?

21. října 2021 18:29

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Hrad zveřejnil videozáznam prezidenta Miloše Zemana z nemocničního lůžka. Kancléř Vratislav Mynář chce tímto videem vyvrátit podezření, že by někdo zfalšoval podpis prezidenta na listině, kterou hlava státu svolala ustavující zasedání Sněmovny. Jak na to reagují odborníci? Nejen o tom Hlavní zprávy od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Zveřejnění videa se Zemanem? Mynář se snaží posbírat zbytky důvěry, říká Kupka

21. října 2021 15:57

Sledovat vyjádření hradního kancléře Vratislava Mynáře pro mě bylo nepříjemné. CNN Prima NEWS to řekl senátor Martin Kupka (ODS). „Kancelář prezidenta republiky to dopracovala tak daleko, že jí nikdo nedůvěřuje a musí ukazovat obraz prezidenta, jak podepisuje dokument,“ konstatoval v reakci na čtvrteční tiskovou konferenci Hradu politik.

Experti: Situace okolo Zemana je vážná, Mynářův postup je těžko obhajitelný a absurdní

18. října 2021 20:33

Zpráva Ústřední vojenské nemocnice o neschopnosti prezidenta Miloše Zemana vykonávat pracovní povinnosti je velmi závažnou informací, postup hradního kancléře Vratislava Mynáře pak těžko obhajitelným aktem, uvedli političtí experti a ústavní právníci. Třebaže se shodují, že by se i bez přičinění prezidenta republiky sešla dolní komora 8. listopadu, spekulace o pravosti Zemanova podpisu vzbuzují neklid. Za zneužití prezidentských pravomocí hrozí až dva roky za mřížemi.

Zemanovi jsem roky koukal pod ruce. Není to jeho podpis, má jasno bývalý spolupracovník

16. října 2021 22:03

Návštěva předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka u prezidenta Miloše Zemana dala za vznik řadě spekulací. Ta nejprobíranější se týká podpisu hlavy státu na dokumentu, který svolává novou Sněmovnu. Veřejnost míní, že podpis nepatří Zemanovi. Tuto domněnku podporuje i prezidentův bývalý spolupracovník Wiliam Pešek. Webu Seznam Zprávy sdělil, že si je jistý, že se nejedná o jeho podpis.

reklama