CNN Prima News podpora

podpora

Výpis příspěvků ke štítku „podpora“

Německo dodá Ukrajině 14 leopardů, další země se přidají. Nebudou důležité, tvrdí Kreml

25. ledna 2023 12:05
Aktualizováno

Německo oficiálně souhlasí s dodáním německých tanků Leopard 2 ukrajinské armádě, která se brání ruské invazi. Rozhodnutí na zasedání vlády oznámil kancléř Olaf Scholz, podle kterého Berlín v prvním kroku poskytne 14 tanků Leopard 2A6. Cílem je podle kancléře rychle vybavit Ukrajinu dvěma prapory leopardů, k čemuž se připojí také další evropské státy, které tyto obrněnce mají ve výzbroji. Šéf obranného výboru horní komory ruského parlamentu Viktor Bondarev řekl, že dodávky německých tanků a strojů Abrams americké výroby nebudou hrát nijak důležitou roli.

Pád vrtulníku s ukrajinským ministrem způsobil pilot. Obával se útoku, píší média

24. ledna 2023 06:51

Příčinou pádu vrtulníku v ukrajinském městě Brovary byla chyba pilota. Píší to tamní média s odvoláním na nejmenované zdroje z ministerstva. Prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil personální změny na různých úrovních státní správy. Kvůli korupční aféře rezignovali již dva činitelé. Na Ukrajině by mělo bojovat již pouze 10 tisíc ruských trestanců naverbovaných do války. Uvedla to ruská organizace Russia Behind Bars (Rusko za mřížemi). Evropská unie uvolní v přepočtu dalších 12 miliard korun na dodávky zbraní pro Ukrajinu.

Trošku jsem to posr**l. Babiš před příznivci v Brně uznal chybu, Pavel se léčil z virózy

23. ledna 2023 21:43

Ráno porada, pak cesta do Brna. Tak vypadalo pondělí kandidáta na prezidenta Andreje Babiše (ANO). Ve tři hodiny odpoledne se na Dominikánském náměstí potkal s občany, které pozval na tradiční zabijačku. Na akci dorazilo zhruba dva tisíce lidí, mezi nimi ale i jeho odpůrci. Jeho protikandidát Petr Pavel svůj program kvůli viróze zrušil, v následujících dnech však opět vyrazí mezi občany.

Politolog: Hlasování o nedůvěře byla prkotina. ANO chce ukázat, kdo vládě šlape na paty

19. ledna 2023 13:21

Za tradiční rituál označil druhou snahu opozice svrhnout vládu Petra Fialy (ODS) politolog Lukáš Jelínek. V pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zmínil, že ve srovnání s dalšími důvody pro nedůvěru vlády bylo hlasování prkotinou. Je si jistý, že hnutí ANO se jednáním snažilo podpořit předsedu Andreje Babiše v prezidentské kampani.

USA jsou připravené materiálně rozdrtit ruskou armádu. Visingr popsal, co poslaly na Ukrajinu

9. ledna 2023 13:58

Nejnovější a zároveň dosud největší balíček americké vojenské pomoci Ukrajině bude mít na bojišti velký dopad, věří bezpečnostní analytik Lukáš Visingr. Z charakteru podpory USA v poslední době lze podle něj zároveň usuzovat, že supervelmoc je odhodlaná při napadené zemi stát tak dlouho, jak bude potřeba. Američané jsou prý připraveni ruskou armádu rozdrtit materiální převahou podobně jako tu německou za druhé světové války.

Na Středulově odstoupení vydělají všichni. Nejvíc paradoxně Babiš, říká politolog

8. ledna 2023 23:56

Většina voličů odboráře Josefa Středuly přejde kuriózně na stranu Andreje Babiše (ANO). Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na nečekané Středulovo odstoupení z boje o Hrad ve prospěch Danuše Nerudové, a to pár dní před prvním kolem voleb. Doplnil, že nakonec mohou z kroku šéfa odborů těžit všichni zbylí kandidáti, kterých je nyní již pouze osm.

Putin představil svou vizi silnějšího Ruska. Jaké jsou zásadní body jeho plánu?

18. prosince 2022 18:27

S blížícím se koncem roku ruský prezident Vladimir Putin přišel s jasnou vizí a plánem, jakým směrem by se Rusko mělo v následném roce ubírat. Ve více než hodinovém projevu na zasedání Rady pro strategický rozvoj a národní projekty představil šest klíčových kroků, které povedou k „silnějšímu a vyspělejšímu Rusku“. Vyjádřil se také k Ukrajině – konkrétně k oblastem, které Kreml označuje za svoji novou součást.

Exkluzivně: Babiš by do druhého kola prošel těsně před Nerudovou. Volily by ho spíše ženy

18. prosince 2022 11:10

První kolo prezidentských voleb by s 30,1 procenta hlasů vyhrál Andrej Babiš. Druhá by se umístila Danuše Nerudová s 26,5 procenta a třetí Petr Pavel s 23 procenty hlasů. Ukazuje to nejnovější model STEM pro CNN Prima NEWS. Zbylí prezidentští kandidáti se umístili hluboko za favority pouze s jednotkami procent.