CNN Prima News podpora

podpora

Výpis příspěvků ke štítku „podpora“

Odpovědnost k řízení i ekologii? Propojujeme světy, zní z Toyoty ke spojení s Rock for People

Již podruhé společnost Toyota Česká republika spolupracuje s největším hudebním festivalem v tuzemsku – Rock for People. V období od 12. do 15. června si návštěvníci stejně jako loni mohou prohlédnout vůz Mirai na vodíkový pohon, Toyota si však pro zájemce připravila i novinku ve formě ryze nealkoholického baru s míchanými nápoji. Rozšíří také vozový park pro přepravu VIP hostů či vystupujících. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS marketingový ředitel Michal Velička přiblížil, kam se bezemisní doprava v Česku posouvá, čím dokáže společnost zaujmout mladé a také to, jak ke zprvu nemyslitelné spolupráci došlo.

Navzdory postižení se Erik snaží žít běžný život. Radost mu dělají tábory, prosí o pomoc

Od narození se třicetiletý Erik snaží navzdory kombinovanému postižení žít jako ostatní. Oporou mu je maminka, která se o něj pečlivě stará. Obdobně jako druzí považuje léto za čas táborů a užívání si s přáteli. Před sebou má dva pobyty s řadou známých a přátel. V zapojování do běžného života mu nebrání ani invalidní vozík, na nějž je upoután. K dalšímu rozvoji mu navíc pomáhají osobní asistenti. Nyní se s prosbou o pomoc obrátil na veřejnost. Na platformě Znesnáze vznikla sbírka s cílem získat dostatek financí jak na tábory, tak na část platby za asistenta.

Život podřizovala skleróze, budoucnost neplánovala. Dnes Jana pomáhá lidem ve stejné situaci

Že trpí roztroušenou sklerózou, se Jana z Prahy dozvěděla ve svých 23 letech. Zprvu ji trápilo jen brnění v konečcích prstů, postupně však přestala ovládat ruce a měla mžitky před očima. Ze zahraničí, kde studovala, se vrátila zpět do Česka, kde si vyslechla nečekanou diagnózu. Kvůli autoimunitnímu onemocnění byla i hospitalizována v nemocnici. Dnes 36letá žena se s nemocí naučila žít tak, že ji vůbec neomezuje. Přiblížila také, co jí nejvíce pomohlo. Roztroušenou sklerózou trpí zhruba 26 tisíc Čechů.

Nina boj s nejsmrtelnější rakovinou prohrála. Nadace s jejím jménem teď nabízí pomoc druhým

O příběhu Niny, šestileté dívky, které byla diagnostikována nejagresivnější forma difuzního gliomu mozkového kmene, se čtenáři CNN Prima NEWS dozvěděli na začátku února. Malá bojovnice se tehdy účastnila zahraniční klinické studie ve Francii. Jak však informoval nadační fond nesoucí její jméno, svůj boj na začátku dubna prohrála. Navzdory tragické zprávě bude finanční podpora, kterou fond od začátku roku získal, pomáhat druhým. Budoucí kroky a cíle společně s poděkováním nadace představí symbolicky na Světový den boje proti nádorům mozku 8. června v prostorech historického kolotoče v pražských Letenských sadech.

Roky toužila po dítěti a tlak okolí rostl. Díky IVF Katka porodila dceru, pak přišel „zázrak“

Tři roky se Kateřina z Ostravy s manželem pokoušela přirozenou cestou otěhotnět. Marné pokusy nakonec vyústily v to, že se pár rozhodl podstoupit umělé oplodnění (IVF). Kvůli nepříjemné zkušenosti s klinikou se však rozhodli ve svých snahách svépomocí pokračovat. K frustraci z nezdarů se připojil i tlak okolí a příbuzných, kteří na pár nevybíravě tlačili slovy: „Už byste mohli založit rodinu.“ Trvalo další tři roky, než se Kateřina odhodlala oslovit jinou reprodukční kliniku. Díky IVF se jí nakonec narodilo vytoužené miminko, dcera. A další asistovaná reprodukce nakonec nebyla třeba, přišel „zázrak“.

Každá podpora má své limity, vzkázal farmářům Výborný. Čeká je ještě horší rok než loni?

Loni se náš zisk propadl o 45 procent, letos to bude asi ještě horší, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS prezident Agrární komory Jan Doležal. Šéf zemědělců také z toho důvodu ve středu vyjednával s členy vlády o podpoře sektoru. Jeden z účastníků setkání, ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), však na CNN Prima NEWS uvedl, že každá podpora má své limity.

Martínkem to nekončí. Rodina „stamilionového“ chlapce díky solidaritě Čechů pomáhá druhým

Z ohromné finanční částky, kterou rodina malého Martínka obdržela od lidí z celého Česka, se pomůže i dalším nemocným dětem. Na zákrok v zahraničí chlapec potřeboval 100 milionů korun, dárci jich však zaslali přes 150. Dnes – po operaci ve Francii – už Zatloukalovi vědí, kolik financí mohou z vybrané částky na léčbu syna věnovat jiným. Na pomoc se mohou těšit například Davídek a Lilli.

O invalidní dceru se starala 30 let, pak přišlo zranění. Dnes Bára prosí o pomoc

Petra se narodila jako zdravé miminko, vše se ale změnilo, když jí bylo deset měsíců. Dívenka tehdy onemocněla herpetickou meningoencefalitidou, a od té doby je těžce postižená. Celý její život se o ni starala maminka Barbora, která 30 let zvládala péči o dceru bez cizí pomoci. Při péči o umírající sestru si však přivodila těžké zranění. Kvůli poranění krční páteře nemůže s Petrou manipulovat, skončila v invalidním důchodu. Dnes se s žádostí o pomoc obrací na druhé. Pro dceru potřebuje zakoupit upravené vozidlo. Proto na platformě Donio vznikla sbírka.

Na pomoc rodině zesnulé závodnice rallye se vybraly statisíce. Část sbírky půjde k malé Elišce

Více než 800 tisíc korun. Taková částka se podařila vybrat na pomoc rodině zesnulé závodnice rallye Aleny Krejčíkové, která zemřela koncem dubna při víkendové akci v Klatovech. Vlna solidarity byla natolik obrovská, že se plánovanou částku podařilo vybrat hned pětkrát. Z toho důvodu manžel navigátorky zvažoval, kde dále mohou vybrané prostředky pomoci. Část financí ze sbírky nakonec poputuje k malé Elišce, kterou chtěla sama Alena v květnu na dobročinné akci podpořit.

Večer sršel nadšením, ráno se nevzbudil. Petrovi bylo 40 let, pro ženu s dětmi vznikla sbírka

Datum 1. března 2024 se pro rodinu Petra Čiháka stalo dnem, kdy se jeho ženě a čtyřem synům změnil život. Ještě předešlého večera 40letý muž posílal přátelům nadšené audiovzkazy s radostí, jak mu vše skvěle vychází. Následujícího rána se však už neprobral. Bezvládné tělo našla manželka Pavla, lékař konstatoval smrt. Během vteřiny se z ní stala vdova na mateřské dovolené, která musela začít přemýšlet nad tím, jak uživí syny, postará se o dům v rekonstrukci a zajistí další potřeby. Příbuzní se rozhodli zasáhnout a založili sbírku na dárcovské platformě Donio.

Zachránil život, teď bojuje o ten svůj. Matouš čelí vážné nemoci, policie prosí o pomoc

Od roku 2018, kdy strážník Matouš Beránek nastoupil k pražské městské policii, se stal nedílnou součástí celého sboru. Ochotný kolega a přítel pomohl vždy tam, kde to bylo třeba. Dokonce byl za svou práci oceněn, mimo jiné i medailí Za záchranu života. Od loňského prosince však svádí nejtěžší souboj – ten o svůj život. V té době 26letý strážník si od lékařů vyslechl, že má rakovinu uzlin s metastázemi do plic. Pomocnou ruku nabídla i městská policie, která s žádostí o podporu oslovila veřejnost. Pro Matouše vznikl transparentní účet, který mu má jeho cestu ke zdraví usnadnit.