CNN Prima News podpora

podpora

Výpis příspěvků ke štítku „podpora“

Jak šel čas s Andrejem a Monikou Babišovými: Po boku během voleb i cesty na Hrad

Monika Babišová spojila svou životní cestu s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem před 30 lety, svazek však uzavřeli až po 23 letech společného soužití a narození dvou dětí. Nyní se rozcházejí. Babišová svého muže veřejně podporovala během nejrůznějších politických klání a často se objevovala i po jeho boku mezi čelními představiteli hnutí ANO. Minulý rok se dokonce mohla stát první dámou. Připomeňte si některé mezníky společného soužití jednoho z nejznámějších páru politiky.

Rozdělené hlasování o pomoci? Ostuda pro svět, nechápe Zelenskyj plán Kongresu USA

Americká Sněmovna reprezentantů bude tento týden projednávat uvolnění peněz na pomoc Izraeli a Ukrajině jako samostatné zákony. Hlasovat by o nich zákonodárci mohli do konce týdne, uvedl v pondělí republikánský předseda Sněmovny reprezentantů Mike Johnson. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v novém rozhovoru rozdělení pomoci odsoudil jako „čirou politiku a ostudu pro svět a demokracii“.

Revmatem trpí až půl milionu Čechů. Od bolesti ulevuje cvičení, motivaci přináší nový kurz

Motivovat k pravidelnému cvičení – to je cílem nové webové aplikace pro lidi trpící autoimunitním revmatickým onemocněním. Těch je v Česku podle odhadů zhruba půl milionu. Právě pravidelný pohyb, ale i psychická pohoda jsou pro léčbu těchto nemocí podle odborníků klíčové. Motivačně-edukační on-line kurz Revma v klidu má pacientům pomoci začlenit cvičení do jejich každodenního života. Zároveň reaguje na nedostatek fyzioterapeutické a psychoterapeutické péče pro tyto pacienty. O novém pomocníkovi informovali experti na tiskové konferenci.

Kritická situace: USA mohou Ukrajině prohrát válku, míní experti. Hrozí útok na klíčové město

Pokud Spojené státy brzy Ukrajině neuvolní peníze, tak jí prohrály válku. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prohlásil prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu Jiří Hynek. Situace je kritická i podle bezpečnostního analytika Jiřího Vojáčka. Upozornil mimo jiné na spekulace o tom, že Rusové začnou ofenzívu směrem na Charkov, který tvoří hlavní opěrný bod ukrajinské obrany na východní frontě.

Fiala není silný lídr a voliči ho trestají, říká k nedůvěře Schmarcz. Popsal premiérovy chyby

Proč je podle průzkumu premiér Petr Fiala (ODS) nejméně důvěryhodným politikem? Podle komentátora CNN Prima NEWS Martina Schmarcze jsou na vině zklamaní voliči vládní koalice. Příznivci liberálních stran dokonce konzervativce – mezi něž se ODS řadí – nenávidí. „Voliči ho považují za slabého lídra, tak to prostě je,“ podotkl na CNN Prima NEWS. Zmínil také, proč si prezident Petr Pavel drží nejvyšší důvěru mezi občany i to.

Velkolepý návrat se nekonal aneb Kde Kate tráví Velikonoce a jak jí usměvavý král na mši pomohl

Letošní Velikonoce měly být pro britskou královskou rodinu přelomové. Právě v období jarních svátků se měla ke svým povinnostem po prodělané operaci vrátit princezna Kate. K tomu však nedošlo. Nedávné přiznání, že byla manželce prince Williama diagnostikována rakovina, vše změnilo. Velikonoční mše se naopak plný úsměvů zúčastnil král Karel III. – taktéž bojující s rakovinou. Podle experta a šéfredaktora časopisu Majesty svým vystupováním – možná i nevědomky – snachu podpořil. Údajně princeznu vnímá jako „dceru, kterou nikdy neměl“.

Autisté nachází pochopení u psů. Zájem o speciální pomocníky roste, pouto je jedinečné

S poruchou autistického spektra (ASD či PAS) se v Česku každý rok narodí až dva tisíce dětí. Co přesně ji způsobuje, není dosud zcela jasné. Autisté žijí ve světě, pro který má společnost velmi málo pochopení. Jediným prostředníkem mezi jejich vlastním, uzavřeným světem a okolím je často speciálně vycvičený asistenční pes. Díky němu jsou lidé s PAS schopni žít normální život a být méně závislí na svém okolí. Světový den porozumění autismu si připomínáme 2. dubna.

Vláda rozšířila sankční seznam. Jedna z osob je úzce napojena na Putina, řekl Fiala

Vláda rozšířila český sankční seznam o dvě fyzické a jednu právnickou osobu. Jednou z osob je Viktor Volodymyrovyč Medvedčuk, který je osobně úzce napojen na Vladimira Putina. Po jednání vlády to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Sankce cílí na síť, která chtěla rozvíjet v České republice vlivovou operaci. Kabinet mimo jiné schválil další příspěvek do iniciativy na nákup munice na podporu Ukrajiny, sumu Fiala neuvedl. Zatím se podle něj zapojilo 20 zemí.

Varování pro Spolu. ANO posiluje, europoslance by měla i koalice Konečné, ukazuje průzkum

Ve volbách do Evropského parlamentu se očekává rekordní účast, vyplývá z exkluzivního průzkumu, který představily Hospodářské noviny. Hlavním vítězem by se mělo stát hnutí ANO se ziskem 27,3 procenta, přičemž koalice Spolu by získala podporu 21 procent voličů. S úspěchem mohou podle dat třeba počítat i Starostové a nezávislí v čele s ekonomkou Danuší Nerudovou. Dosáhnout pětiprocentní hranice by však mohli i komunisté, kteří do klání vstupují pod jinou značkou.

Slovensko a Maďarsko se k Česku nepřipojí. S municí pro Ukrajinu z V4 pomůže jen Polsko

Ruská agrese proti Ukrajině je porušením mezinárodního práva a ukrajinské území musí zůstat v mezinárodně uznaných hranicích. Podle českého ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) se na tom shodli šéfové diplomacií zemí Visegrádské skupiny (V4) při jednání v Praze. Do V4 kromě ČR patří Slovensko, Polsko a Maďarsko. Naopak k české iniciativě přispět nejen finančně, ale také logisticky skrze dodávky munice na Ukrajinu se Slovensko a Maďarsko nepřipojilo. Šéf české diplomacie naopak cíleně poděkoval Polsku.

Na výchovu čtyřčat a školáka zůstala Helena sama. Manžela jí vzala nemoc, vznikla sbírka

V životě Helenu potkalo štěstí v podobě syna Vojty a čtyřčat Anežky, Moniky, Klárky a Ondry. S láskou je společně s manželem Pepou vychovávala, otec dětí se však červnových šestých narozenin nejmladších členů rodiny nedožil. Zemřel v sobotu 16. března po dlouhém boji s onkologickým onemocněním, bylo mu 36 let. Rodina Heleny proto založila sbírku na dárcovské platformě Donio s jasným cílem: pomoci jí překlenout nejtěžší období jejího života a zajistit dostatek financí při výchově pěti dětí.