reklama

Podvodné e-shopy poškodily stovky lidí a způsobily milionové škody

Olomoučtí kriminalisté rozkryli rozsáhlý případ podvodných e-shopů, které v Česku fungovaly dva roky. Poškozeno je přes 400 lidí, škoda dosáhla tří milionů korun. Obviněni jsou tři lidé, sedmadvacetiletý muž z Mělníku a dva cizinci.

reklama

Obviněný Čech byl za pomoci polských policistů zadržen v Polsku, kde se dlouhodobě ukrýval pod falešnou identitou, cizinci byli dopadeni v Praze. Za podvod trojici hrozí až osm let vězení, upřesnil kriminalista Pavel Schweiner.

K tématu

Minimálně 13 e-shopů s předstíraným prodejem

Podvodné e-shopy působily v České republice od října 2018, systém policisté specializovaní na kybernetickou kriminalitu odkrývali od loňského října. Obvinění fiktivní internetové obchody zakládali v Česku, Polsku a na Ukrajině, podle policistů to bylo minimálně 13 e-shopů. Předstírali přitom prodej různého spotřebního zboží. Podvodníkům naletělo přes 400 zákazníků. Počet poškozených i škoda však bude vyšší, uvedl Schweiner.

Propracovaný systém podvodů

Systém byl velmi propracovaný. Lidé si na stránkách podvodných e-shopů vybrali zboží, nevědomky jej však zaplatili na bankovní účty skutečných internetových obchodů, od kterých podvodníci dostávali zboží, využívali pro svou potřebu nebo je vyváděli přes najaté bílé koně do zahraničí. Lidé tímto způsobem zaplatili přes internet mobilní telefony, pračky, televize či sušičky, ale zboží se nikdy nedočkali.

Další hlavní zprávy

Domácí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

  • Aktualizováno

Českem stále rezonují dozvuky nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí. Původně poklidný protest přerostl v násilné střety mezi částí demonstrantů a policisty. Podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) rozpoutali násilnosti fotbaloví chuligáni. Fanoušci ostravského Baníku, kteří byli jedni z hlavních iniciátorů spojení ultras a chuligánských skupin z celé republiky, to ale vidí jinak. Ve vyjádření pro CNN Prima NEWS z rozpoutání násilností viní policisty. Ti to ale odmítají, podle nich to nedává smysl.

Domácí

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Bezpečnostní expert o protestu: Policie zakročila správně, chuligáni vyhledávají střet

Koně, slzný plyn a vodní děla na straně policie. Z opačné strany lahve, kameny a dělobuchy. Nedělní pražská demonstrace proti vládním opatřením se zvrhla v násilnosti. Policie předvedla 144 lidí, z nich stíhá 14. Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) požaduje nejvyšší možné tresty jak pro organizátory, tak pro účastníky, kteří nedodržovali rozestupy a neměli roušky. Částky mohou jít do milionů korun. Nedělní demonstraci se věnoval i pořad 360° Pavlíny Wolfové.

reklama
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
reklama
reklama
Hrdinové nedělní demonstrace. Na policejní koně létaly dlažební kostky, přesto vydrželi

Krimi

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Další články
reklama
reklama