CNN Prima News pojišťovny

pojišťovny

Výpis příspěvků ke štítku „pojišťovny“

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo

17. května 2021 05:39

Onemocněli jste covidem a máte následky i týdny po uzdravení? V podobné situace se ocitlo mnoho lidí, ale jen někteří mají nárok na léčebný pobyt v lázních hrazený pojišťovnou. Svaz léčebných lázní nyní usiluje o to, aby jej mohli absolvovat všichni, kteří prodělali těžší průběh onemocnění COVID-19, upozorňuje jeho prezident Eduarda Bláha.

Pojištění vozidel jde nahoru až o tisíce korun. Jak se nepříjemnému zdražení vyhnout

30. prosince 2020 07:51

Blíží se konec pojistné smlouvy na váš automobil? Předpis pojistného vás nejspíše nepříjemně překvapí. Na další rok si připlatíte přinejmenším pár stovek. Pokud ale máte k povinnému ručení sjednané i havarijní pojištění, bude to stát až tisíce korun navíc. Existuje ale možnost, jak si vyjednat lepší cenu, a zdražení se tak vyhnout. Stačí být asertivní a pohrozit odchodem ke konkurenci.

Kabátek zůstává ve funkci ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny, rozhodla správní rada

9. listopadu 2020 10:50

Ve funkci ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bude pokračovat její nynější šéf Zdeněk Kabátek. Rozhodla o tom v pondělí správní rada. Protikandidátem byl jeho náměstek pro zdravotní péči David Šmehlík, který měl podporu vládního hnutí ANO. Kabátek největší tuzemskou zdravotní pojišťovnu, která má 5,9 milionu klientů a hospodaří s více než 200 miliardami korun ročně, povede další čtyři roky.

Nemocnice přijdou kvůli koronaviru o stamiliony korun. Ztráty budou dohánět měsíce

9. listopadu 2020 07:02

Zdravotní pojišťovny měly ke konci září na svých účtech přebytky v objemu převyšujícím 64 miliard korun. To bylo asi o 11 procent více než před rokem. Naproti tomu nemocnicím chybí stovky milionů. Za obojí může do jisté míry pandemie koronaviru. Zatímco klinikám se krátily příjmy z odložených úkonů, zdravotním pojišťovnám přibyly peníze za děti, nezaměstnané nebo důchodce.