Pokračuje ostřelování Charkova, ve městě vypukl obrovský požár. Zemřelo nejméně 21 lidí

Rusové masivně útočí na Charkov. Kvůli bombardování druhého největšího ukrajinského města zemřelo za posledních 24 hodin nejméně 21 lidí a 112 osob utrpělo zranění, uvedl šéf místní oblastní správy Oleh Siněhubov. Jedna z raket narazila do budovy místní univerzity. V důsledku toho vypukl mohutný požár. Zničeno bylo i několik obytných domů. Řízená střela později zasáhla i charkovskou radnici.

Podle informací médií, které potvrdila ukrajinská armáda, v Charkově v noci přistáli ruští výsadkáři. Ti zaútočili na jednu z vojenských nemocnic a svádí boje s ukrajinskými jednotkami.

Po poledni radnici v centru Charkova zasáhla nejméně jedna střela s plochou dráhou letu, napsal na facebooku náměstek gubernátora Charkovské oblasti Roman Semenucha.

Charkov čelil tvrdému ostřelování i v úterý a pondělí. Podle štábu CNN Prima NEWS, který ve městě stále přebývá, panuje v Charkově téměř bezvládí, někteří lidé jsou stále ukrytí v metru, další odnášejí z obchodů zbytky potravin i cigaret, které jsou potřebnou vzpruhou pro místní vojáky.

Podle charkovského starosty Ihora Těrechova vyhodili ruští vojáci do povětří trafostanice, což způsobilo problémy v dodávkách elektrické energie i vody. V důsledku ostřelování města je také řada lidí uvězněna pod troskami budov, záchranáři je vyprošťují.

Tagy: