Po střelbě ve Strašnicích dva mrtví. Útočník zřejmě spáchal sebevraždu

Muž podezřelý z toho, že v pražských Strašnicích zastřelil člověka, je mrtvý, zřejmě spáchal sebevraždu. Policie to uvedla na Twitteru. Po střelbě byli další dva lidé v péči záchranářů, nebyli zraněni. Jednoho muže zdravotníci preventivně převezli do nemocnice, ženu z péče propustili, řekla mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. Střelec se podle policie po střelbě zabarikádoval v pokoji uvnitř domu. Motivem útoku byly podle policie zřejmě sousedské spory.

„Zásahová jednotka provedla zákrok, po vstupu do místnosti byl muž podezřelý ze střelby nalezen mrtev. S největší pravděpodobností spáchal sebevraždu,“ uvedla policie na Twitteru.

„Policejní zákrok v pražských Strašnicích skončil. Na místě jsou dva mrtví, útočník a jeho oběť. Pravděpodobným motivem útoku byly sousedské spory. Policisté zůstávají na místě,“ doplnila později policie.

O střelbě v ulici Na výsluní informovala policie zhruba v 16:30. Objekt a jeho okolí zajistila. Na místě je zásahová jednotka a vyjednávač, situaci monitoruje policejní vrtulník.

Tagy: