reklama

Policisté našli auto, které v Plzni srazilo při couvání chodce. Hledají řidiče, jenž ujel

Policisté jsou o krok blíž k objasnění pondělní vážné dopravní nehody, která se stala v jedné z plzeňských ulic. Řidič tam při couvání srazil ve vysoké rychlosti chodce. Místo poskytnutí první pomoci se vážně zraněného muže snažil ze silnice odvléct a z místa nehody ujel. Policisté už zajistili auto, které chodce srazilo. Řidiče ale stále nemají.

reklama

Policisté mají další střípek do skládačky na jejímž konci má být objasnění této vážné dopravní nehody. Mladý řidič při ní během couvání srazil muže, který se vracel z nákupu. Kriminalistům se díky záběrům z kamer a s pomocí jednoho ze svědků podařilo najít černé auto, které muže srazilo.

„V souvislosti s dopravní nehodou jsme předmětné vozidlo vypátrali, zajistili a po řidiči dál pátráme,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Auto teď zkoumají policejní technici. Vzhledem k tomu, že po řidiči stále pátrají, se s největší pravděpodobností zaměří hlavně na stopy, které mohl zanechat například na volantu nebo na řadicí páce. Půjde hlavně o otisky prstů nebo pachové stopy. Je také velmi pravděpodobné, že majitel auta, pokud ho policisté vypátrali, v tuto chvíli tvrdí, že v momentě, kdy vůz chodce srazil, neseděl za volantem.

Sražený muž zůstává podle informací Krimi zpráv v nemocnici. Jeho zdravotní stav byl po převozu do nemocnice velmi vážný. Zhoršit ho navíc mohl sám řidič tím, jak s mužem po nehodě manipuloval.

Krátce poté, co z auta vyběhl, začal s mužem v bezvědomí smýkat po silnici a odtáhl ho k obrubníku. Pak měl lidem, kteří se u zraněného sešli, říct, že jede pro záchranku, a z místa nehody ujet. Řidič měl na sobě černou bundu, tmavé kalhoty a na hlavě bílou kšiltovku. Policisté budou vděční za jakékoliv svědectví.

Tagy:

Hlavní zprávy

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká
Partie

Kuba: Leží na JIP a víme, že do dvou dnů zemřou. Neočkovaní podcenili covid jako Horká

Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (ODS) v Partii naléhavě apeloval na očkování a popsal tristní situaci v některých nemocnicích. „Jsme společnost, která musí každého, kdo onemocní, nakonec do nemocnice přijmout. Je tam strašná spousta lidí, kterým říkali, ať se nenechají očkovat. Teď tam leží, mají morfin a my víme, že do dvou dní zemřou,“ prohlásil. Příkladem podceňování problému je podle něj smrt zpěvačky Hany Horké, která odmítala vakcinaci.

Benešová k týrání vězňů: Bachaři ve Valdicích to nemají lehké, je to žalář plný vrahů

Bývalá ministryně spravedlnosti Marie Benešová (za ANO) i současný šéf rezortu justice Pavel Blažek (ODS) považují podezření z týrání vězňů ve Valdicích za závažné. Na druhé straně nejsou přesvědčeni, že by šlo o systémové selhání. „Občas tam mají problémy, ale tento druh lidí, co tam sedí, eskaluje různá napětí,“ řekla Marie Benešová v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS.

Nemusíme všechno měnit. Blažek zdůvodnil, proč proti vůli části ODS ponechá šéfa žalobců

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) potvrdil, že v nejbližší době nemá v plánu odvolávat nejvyššího státního zástupce Igora Stříže a nahrazovat jej někým jiným. Nemyslím si, že by se po každých volbách měli měnit všichni lidé ve státní správě,“ řekl Blažek v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Na Igora Stříže má tak zcela opačný názor než jeho stranický i vládní kolega Zbyněk Stanjura (ODS).

Vědce děsí nová mutace omikronu. Měla by získat vlastní řecké písmeno, myslí si

Nová mutace omikronu vědce děsí. Subvarianta s označením BA.2, které se též přezdívá „skrytá verze omikronu“, je podle dostupných dat přenosnější. Odborníci se proto obávají, že by mohla vyvolat další vlny pandemie po celém světě, již nyní by v některých zemích mohla dominovat. Apelují tak na to, aby varianta získala vlastní písmeno z řecké abecedy.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama