CNN Prima News politické sliby

politické sliby

Výpis příspěvků ke štítku „politické sliby“

Sliby splníme, tvrdí Fiala. Jak dlouho zůstane kontroverzní Stříž ve funkci, ale neřekne

28. ledna 2022 05:53

Po volbách odvoláme nejvyššího státního zástupce Igora Stříže, sliboval v létě ještě z opozičních lavic nynější šéf státní kasy Zbyněk Stanjura (ODS). Stříž je kontroverzní kvůli minulosti u KSČ a vojenské prokuratury. Ve funkci ale zatím zůstává. Premiér Petr Fiala (ODS) v rozhovoru pro CNN Prima NEWS jasný deadline neřekl.

Dostupné bydlení, nízké daně nebo konec zdražování. Co strany slibují vaší peněžence?

8. října 2021 06:13

Od hlasování ve volbách do Poslanecké sněmovny nás dělí už jen hodiny. Témata, která se týkají peněženek nás všech, letos rezonují více než kdy jindy. Češi totiž musí čelit nejrychlejšímu růstu cen za posledních 13 let a také neutuchajícímu zdražování rezidenčních nemovitostí. Rekordní jsou také rozpočtové schodky a zvyšování zadlužení České republiky. Co politici v ekonomické oblasti slibují?

Plzeňský kraj před volbami: Místní si stěžují na nepořádek, dopravu i bezdomovce

30. září 2021 10:21

Předvolební reportáže po České republice štáb CNN Prima NEWS tentokrát zavedly do Plzeňského kraje. Má přes 590 tisíc obyvatel, kteří ho opakovaně v různých anketách označují jako vůbec nejlepší místo pro život v České republice. Místním však život komplikuje rozkopané město, bezdomovci nebo nepořádek. Jak na tyto problémy reagují politici před volbami?

Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká debata s Richterovou, Fialou, Kolářem a Stropnickým

6. srpna 2021 19:19

Po prázdninové pauze se už v neděli vrací na obrazovky Partie Terezie Tománkové. Střetnou se v ní předseda ODS Petr Fiala a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Jak politici plní sliby, na které lákají voliče? Kampaň je teprve na začátku, přesto už jsme svědky bizarností. Bude se předvolební šílenství ještě stupňovat? V druhé polovině se můžete těšit na velkou politickou debatu o současném dění s Richterovou, Fialou, Kolářem a Stropnickým. Sledujte nedělní Partii na CNN Prima NEWS, televizi Prima nebo přímo v tomto článku.

Švihlíková: Piráti dávají ambiciózní sliby, ale příjmy z konopí deficit nezachrání

18. května 2021 22:56

V úterý 18. května Piráti spolu se STAN představili svůj volební program. V něm například uvedli, že by se zavedla daň z konopí nebo sladkých limonád. To však podle ekonomů nestačí. „Na straně výdajů jsou ambiciózní sliby, což tak před volbami bývá, jenže příjmová strana pokulhává,“ uvedla ekonomka Ilona Švihlíková v pořadu 360° Michala Půra.

Obytný most nebo platy jako v Německu. Politici slibovali, ale „skutek utek“

30. července 2020 06:48

Politici obzvlášť před volbami vytahují megalomanské projekty. Nakonec ale většinou zůstane jen u plánů. Takovým příkladem může být například slibovaná olympiáda v Praze, za tímto projektem stál tehdejší primátor za ODS Pavel Bém. Perličkou byl i plán kandidáta na primátora za hnutí ANO Petra Stuchlíka udělat z Libeňského mostu luxusní bydlení.