Náhlé úmrtí moderátora Jiřího Vondry: Zemřel kvůli vrozené vadě, poslední kontrolu už nestihl
popírání
Výpis příspěvků ke štítku „popírání“
Táhni zpátky do kuchyně: Po výhře Trumpa bují misogynní útoky, šíří je popírač holokaustu
Misogynní útoky se šíří po sociálních sítích rychlostí laviny poté, co byl hlavou státu zvolen republikán Donald Trump. Někteří zastánci krajní pravice své názorové oponentky posílají „zpátky do kuchyně“ nebo útočí na jejich právo rozhodovat o svém těle v souvislosti s potraty za pomoci hashtagu „Your body, my choice“, tedy v překladu „Tvé tělo, moje volba“. Masivní šíření této fráze rozpoutal ultrapravicový aktivista Nick Fuentes, který ve svých videích zpochybňuje holokaust. Píše o tom web CNN.
Csáková se chová jako pitomec, řekl Janda. I přes omluvu poslala zpěvačka ostrý vzkaz
Zpevák Petr Janda se v rozhovoru pro web Extra.cz opřel do své kolegyně Ilony Csákové. Kvůli šíření konspiračních teorií o původu koronavirové pandemie ji nazval pitomcem. „Z toho mě jímá hrůza, jak se někteří lidé včetně Csákové chovají jako pitomci. Nedovedu si to vysvětlit,“ prohlásil. Přes SMS zprávu zaslanou redakci pořadu Showtime se však Janda zpěvačce za označení omluvil.
Flegr: U lékařů je zázrak, že ještě fungují. Popírače koronaviru nepřesvědčíme
Lidi, kteří popírají vážnost pandemie koronaviru, o jejich chybných představách nyní nejde přesvědčit. Prohlásil to evoluční biolog a vysokoškolský pedagog Jaroslav Flegr v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Popírače koronaviru aktuálně neovlivní ani záběry z přeplněných českých nemocnic, ani úmrtí jejich blízkých na nemoc COVID-19.
Umělec zarytě popíral existenci covidu. Nakonec mu sám podlehl
Gary Matthews, 46letý britský umělec z města Shrewsbury, popíral, že existuje nemoc COVID-19. Odmítal nosit roušku a nedodržoval bezpečné rozestupy. Matthews se však nemocí nakazil a po potvrzení pozitivního testu se izoloval ve svém bytě v britském Shropshiru. Tam také později sám zemřel.
Noste prosím roušky, vzkázal z nemocnice odmítač koronaviru, který se nakazil
Řada lidí měla a má na koronavirus jasný názor, že jde o nemoc srovnatelnou s běžnou chřipkou. Mezi ty se řadil i Američan Chuck Stacey. Alespoň tedy do chvíle než skončil v nemocnici a byl závislý na dávkách kyslíku. Ve videu na sociálních sítích nyní mění svůj názor a říká, že se mýlil ve svém úsudku. Navíc apeluje na lidi, aby i přes všechny těžkosti nosili roušky.
Zuckerberg otočil. Facebook zakáže popírání nebo překrucování faktů o holokaustu
Sociální síť Facebook je znepokojena rostoucím antisemitismem. Jedná se v posledních týdnech o další restriktivní krok sociální sítě, která byla dlouho kritizována za to, že dostatečně nebojuje proti zveřejňování kontroverzního obsahu a dezinformacím.