CNN Prima News popravy

popravy

Výpis příspěvků ke štítku „popravy“

GLOSA: Nejsme proruští, hlásá SPD. David však pochybuje, kdo vraždil v Buči. Že by Marťani?

Europoslanec Ivan David (SPD) ve vysílání CNN Prima NEWS zmínil svou pochybnost nad tím, zda stovky ukrajinských civilistů v Buči popravili členové ruské armády. Zkusme se tedy zamyslet nad „skutečným“ strůjcem tohoto masakru. Může za to Kalousek? Či snad Marťani? Nebo nebohé Ukrajince střílela zezadu do hlav vlastní armáda? Zatímco David prohlašuje, že je mu jedno, pokud ruská propaganda používá stejné argumenty jako on, někomu to jedno jistě není. Putin a spol. mohou být z aktivit člena SPD nadšeni.

Soudruh Švejk. Spisovatel Hašek se v Rusku přidal k bolševikům, podílel se na rudém teroru?

Jako spisovatele ho obdivujeme, jeho Švejka miluje celý svět. Jaroslav Hašek, od jehož narození uplynulo přesně 140 let, byl však komplikovaná povaha. Rozporuplná je především jedna jeho životní kapitola – působení v Rusku za první světové války, kdy se přidal k bolševikům. Legionáři ho měli za zrádce, kolovaly o něm i dosti drastické historky. Zapojil se opravdu do zvěrstev Leninovy sebranky? Stal se přítelem Trockého, jednoho ze strůjců rudého teroru? Nebo to jsou všechno pomluvy?

Masové popravy i zkáza připomínající Hirošimu. Která města nejvíce odnesla ruskou invazi?

Rusové už více než rok vedou agresivní válku proti Ukrajině. Mimo jiné pokračuje masivní ostřelování měst včetně civilních oblastí. Například doněckou Marjinku okupanti prakticky vymazali z povrchu zemského. V již osvobozených regionech, jako je Buča nebo Izjum, zase ruská armáda prováděla masové popravy tamního obyvatelstva. Která ukrajinská města odnesla ruskou invazi nejvíce?

Znásilnění obuškem, trhání nehtů a elektrošoky. CNN odhalila tajná mučící centra v Íránu

Americká stanice CNN odhalila síť tajných mučících středisek v Íránu. Končí tam ti, kteří se odvážili protestovat proti tamnímu režimu. Reportéři za pomoci svědeckých výpovědí a satelitních snímků identifikovali více než 30 tajných věznic, ve kterých panují nelidské podmínky. Íránský režim podle slov přeživších a expertů demonstranty brutálně mučí. Mezi nekrutější metody patří šoky elektrickým proudem, sexuální násilí, bití, bičování nebo trhání nehtů.

Své děti poskytla teroristům, řezání krku měly jako hru, tvrdí žalobce. Renátě hrozí doživotí

Slovenský soud poslal Renátu D. do vazby, viní ji totiž z podpory terorismu či ohrožování mravní výchovy mládeže. Její manžel byl „nepochybně“ členem Islámského státu (ISIS) a žena své dvě děti – nyní desetiletou dívku a šestnáctiletého chlapce – údajně vychovávala v duchu této teroristické organizace. Dokazovat to mají videa, která má justice k dispozici.

Symbolem revoluce v Íránu jsou ženy. Lidi do ulic žene hněv, smrti se už nebojí, říká novinářka

Žena, život, svoboda. To je slogan, který se stal symbolem silného odporu vůči krutému íránskému režimu. Odstartovala jej smrt Kurdky Mahsy Amínové na následky brutálního zásahu policie kvůli nedostatečnému zahalení vlasů. Do ulic nejen v Teheránu pravidelně vycházejí muži a ženy volající po svobodě. Navzdory tomu, že jim hrozí zatčení, mučení, či dokonce popravy. Odborníci současné protesty nazývají „ženskou revolucí“. Česká novinářka afghánského původu Fatima Rahimi v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popsala drsné praktiky, které v zemi panují, i smutné osudy jednotlivců, kteří se nebojí nasadit život za změnu poměrů v jejich rodné zemi.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.