reklama
CNN Prima News populace

populace

Výpis příspěvků ke štítku „populace“

Za pár měsíců nás bude osm miliard. Která země sesadí Čínu z populačního trůnu?

17. listopadu 2021 06:59

Před pár dny svět překonal populační milník 7,9 miliardy lidí. V současnosti se každých 24 hodin narodí na Zemi přibližně 385 tisíc dětí, zhruba dvakrát méně lidí za stejný interval zemře. Rovných osmi miliard se tak lidstvo pravděpodobně dopočítá buď na konci příštího roku, anebo začátkem roku 2023. Skladba obyvatelstva se brzy začne výrazně měnit.

Tučňáci do konce století vyhynou, varuje studie. Pokud bude led ubývat stejným tempem

5. srpna 2021 21:26

Populace tučňáka císařského by mohla do konce tohoto století téměř vyhynout, ukázala nová studie. Jako příčinu vědci uvádějí globální oteplování, které způsobuje tání mořského ledu, životně důležitého pro tento druh, v Antarktidě. Výzkum vedl odborníky k závěru, že by se měli tučňáci císařští zařadit na seznam ohrožených druhů.

Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta

11. května 2021 09:36

V úterý končí sčítání lidu. Český statistický úřad (ČSÚ) doposud obdržel přes čtyři miliony elektronických formulářů a zhruba půl milionu listinných. Podle víkendových odhadů chybí ještě sečíst statisíce lidí. V závěrečných dnech ale skokově narůstá počet odeslaných formulářů od domácností, které nechaly vyplňováni na poslední chvíli. Nesečteným hříšníkům hrozí až desetitisícová pokuta.

Je libo očkování k nákupu? Izrael rozdává vakcíny i v Ikee, blíží se konci pandemie

26. února 2021 14:09

Zatímco v Česku dostalo první dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 přes půl milionu lidí, Izrael hlásí sedmdesátiprocentní proočkovanost obyvatel starších 16 let. Země počtem obyvatel srovnatelná s Českou republikou je prvním státem na světě, který se množstvím prvních dávek dostal na hranici, již mnozí odborníci a epidemiologové považují za dostatečnou pro zastavení koronavirové pandemie.

Rychlost očkování v EU: Česko je mezi horšími, před námi je Slovensko i Polsko

14. ledna 2021 12:06

Naočkováno proti COVID-19 bylo v Česku podle úřadu do středečních 18:00 zatím 70 680 lidí. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odhadoval, že očkovaných je 70 až 75 tisíc lidí. Očkovacích látek bylo dosud do České republiky dodáno zhruba 169 tisíc. Při očkování proti novému typu koronaviru zatím ze všech zemí Evropské unie postupuje nejrychleji Dánsko. Česko se drží na 18. místě.

reklama