reklama
CNN Prima News populace

populace

Výpis příspěvků ke štítku „populace“

Končí sčítání lidu. Chybí statisíce formulářů, nesečteným hrozí pokuta

V úterý končí sčítání lidu. Český statistický úřad (ČSÚ) doposud obdržel přes čtyři miliony elektronických formulářů a zhruba půl milionu listinných. Podle víkendových odhadů chybí ještě sečíst statisíce lidí. V závěrečných dnech ale skokově narůstá počet odeslaných formulářů od domácností, které nechaly vyplňováni na poslední chvíli. Nesečteným hříšníkům hrozí až desetitisícová pokuta.

Je libo očkování k nákupu? Izrael rozdává vakcíny i v Ikee, blíží se konci pandemie

Zatímco v Česku dostalo první dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 přes půl milionu lidí, Izrael hlásí sedmdesátiprocentní proočkovanost obyvatel starších 16 let. Země počtem obyvatel srovnatelná s Českou republikou je prvním státem na světě, který se množstvím prvních dávek dostal na hranici, již mnozí odborníci a epidemiologové považují za dostatečnou pro zastavení koronavirové pandemie.

Rychlost očkování v EU: Česko je mezi horšími, před námi je Slovensko i Polsko

Naočkováno proti COVID-19 bylo v Česku podle úřadu do středečních 18:00 zatím 70 680 lidí. Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu odhadoval, že očkovaných je 70 až 75 tisíc lidí. Očkovacích látek bylo dosud do České republiky dodáno zhruba 169 tisíc. Při očkování proti novému typu koronaviru zatím ze všech zemí Evropské unie postupuje nejrychleji Dánsko. Česko se drží na 18. místě.

reklama