CNN Prima News poradce

poradce

Výpis příspěvků ke štítku „poradce“

Zeman se omluvil svému exporadci Šarapatkovi za výrok o neschopnosti. Nařídil mu to soud

Bývalý prezident Miloš Zeman se písemně omluvil svému někdejšímu poradci Zdeňku Šarapatkovi za výrok, že ho z úřadu vlády vyhodil pro neschopnost. Omluvu, kterou ve středu Šarapatka zveřejnil na síti X, nařídil Zemanovi soud. Výrok o údajném vyhození pro neschopnost pronesl Zeman v listopadu 2017 v televizi Barrandov. Šarapatka ale v době, kdy byl Zeman premiérem, odešel z úřadu vlády po dohodě.

Ministři za rady platí 145 milionů. Dvořák ze státních peněz financuje i správu svého webu

Ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák (STAN) zaměstnává grafika, který mu za plat ze státních peněz spravuje soukromé webové stránky. Vyplývá to z dat zveřejněných Úřadem vlády a zjištění webu iDnes Premium. Celkem ministerstva včetně Úřadu vlády za druhou polovinu loňského roku za externí poradce a právní služby utratila asi 145 milionů korun.

Z Pavla je loutkový prezident. Z Hradu byli odstraněni všichni srdcaři, míní Valeš

Petr Pavel může být jen loutkovým prezidentem, rozhodující je, kdo tahá za drátky. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl politolog Lukáš Valeš. Personální bouře na Hradě podle něj zasáhla především nejvlivnější členy týmu z předvolební kampaně, kteří mu v době klání o prezidentské křeslo byli nejblíže a „dělali pro něj srdcem“. Hostem pořadu byl také mluvčí bývalé hlavy státu Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten odstupující členy týmu vnímá jako marketingové experty, ale ne politicky zběhlé odborníky.

Samek: Hrneme před sebou politický dluh, nemůže za něj stát. Stíhají nás morové rány

Celkový dluh, který před sebou hrneme, je politický. Nemůže za něj stát bumbrlíček, jak často slyšíme, nebo rozmařilý život státních zaměstnanců. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl místopředseda ČMKOS Vít Samek. Ministerstvo financí zjistilo, že škrty pro snížení státního deficitu budou nutné již letos, sdělil poradce premiéra a ekonom Daniel Münich.

Kissinger slaví stovku. Má Nobelovku za mír, ale i hříchy. Je s ním legrace, říká Žantovský

Jedna z nejvlivnějších osobností světové politiky 20. století se dožívá sta let. Henry Kissinger byl poradcem amerických prezidentů, ministrem zahraničí v hodně nejistých časech. Ne každý mu tleskal: dostal sice Nobelovu cenu za mír, přesto ho někteří označovali za válečného zločince. Český diplomat Michael Žantovský se s Kissingerem poznal zblízka, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví třeba o tom, že se s kamarádem režiséra Miloše Formana zábavně klábosí jak o pádu totalit, tak o fotbale.

Jako šachová partie. Vagnerovci mají tři možnosti, skončí ale fatálně, říká Podoljak

Ideální by bylo nedělat nic. I tak se dá vyložit vzkaz poradce ukrajinského prezidenta Mychajla Podoljaka šéfovi soukromé Vagnerovy skupiny Jevgenijovi Prigožinovi. Situaci žoldnéřů u Bachmutu označil za „perfektní zugzwang“, tedy specifický šachový tah. Následně představil tři možnosti, které vagnerovci mají, přičemž každá z nich končí pro ně fatálně.

Mzdy musí růst, odbory si mají dupnout, nabádá Fialův poradce. Hrozí tvrdý pád životní úrovně

Odbory si mají dupnout. Mzdy musí růst. Inflace se utrhla ze řetězu. Propad životní úrovně je obrovský. Růst mezd nemůže kompenzovat celou inflaci. To všechno řekl ekonomický poradce premiéra Petra Fialy (ODS) Štěpán Křeček v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Dále se rozmluvil o současné drahotě a také si stál za tím, že jezdit do Polska za nákupy je dobrý nápad.

Jurečka: Valorizace budou nadále plně zohledňovat inflaci. Věk odchodů do penze nezvýší

Pravidelné valorizace důchodů by dál měly plně zohledňovat inflaci. Novinářům to po jednání s odboráři o změnách penzijního systému řekl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL). Návrh novely s úpravou růstu penzí předloží do dvou týdnů. Pozmění se tak hlavně mimořádné přidávání kvůli inflaci. Zároveň ministr uvedl, že nepočítá se zvyšováním věku odchodu do důchodu. Nově by v Jurečkově poradním týmů k důchodové reformě měli mít svého zástupce i odboráři.

Vězení a pokuta pro Bannona. Trumpův exporadce mařil vyšetřování útoku na Kongres

Někdejší vrchní stratég amerického exprezidenta Donalda Trumpa a prominentní představitel americké pravice Steve Bannon byl v pátek odsouzen ke čtyřměsíčnímu vězení za to, že odmítl spolupracovat se zákonodárci při vyšetřování loňského útoku Trumpových stoupenců na sídlo Kongresu. Informuje o tom agentura AP. Soudce rozhodl, že Bannon může zůstat na svobodě, dokud nebude projednáno jeho odvolání. Zároveň mu udělil pokutu 6 500 dolarů.