CNN Prima News poradce

poradce

Výpis příspěvků ke štítku „poradce“

Vězení a pokuta pro Bannona. Trumpův exporadce mařil vyšetřování útoku na Kongres

21. října 2022 18:12

Někdejší vrchní stratég amerického exprezidenta Donalda Trumpa a prominentní představitel americké pravice Steve Bannon byl v pátek odsouzen ke čtyřměsíčnímu vězení za to, že odmítl spolupracovat se zákonodárci při vyšetřování loňského útoku Trumpových stoupenců na sídlo Kongresu. Informuje o tom agentura AP. Soudce rozhodl, že Bannon může zůstat na svobodě, dokud nebude projednáno jeho odvolání. Zároveň mu udělil pokutu 6 500 dolarů.

Putin vede Rusko k rozpadu. Osvobodíme další města a propaganda se zlomí, hrozí Ukrajinci

15. září 2022 21:30

Pokud se ruská armáda nestáhne z Ukrajiny a Krymu, hrozí, že se Rusko rozpadne. Podle agentury Unian to uvedl poradce ukrajinského ministra vnitra Anton Heraščenko. Jedním z nejdůležitějších výsledků ukrajinské protiofenzivy v Charkovské oblasti je podle něj to, že v Rusku začali lidé veřejně kritizovat Putina i jeho stoupence. Jsou mezi nimi podnikatelé i někteří veřejní činitelé.

USA se do všeho míchají, vedou Západ k debaklu. Vlivný poradce řekl, jak válka skončí

2. července 2022 14:54

Jeden z nejvlivnějších amerických ekonomů a komentátorů Jeffrey Sachs zkritizoval americkou roli ve válce na Ukrajině. Podle něj v americké politice dekády přetrvává politický neokonzervatismus, který usiluje o globální dominanci USA na celém světě a jehož nejnovější obětí se stala Ukrajina. Sachs v minulosti působil jako poradce vlád po celém světě, mimo jiné také v postsovětském Rusku, nyní působí u generálního tajemníka OSN.

Бывший советник Трампа: Путин старомодный диктатор. Ошибки Запада и чем разочаровали немцы

29. května 2022 14:59

Если бы Трамп был у власти, то хотел бы быть в хороших отношениях с Путиным, но действовал бы жестко. Так считает советник Трампа по национальной безопасности Роберт Чарльз О'Брайен, который в эксклюзивном интервью поделился с CNN Prima NEWS оценкой шагов Байдена и отношения Германии к войне на Украине.

Najít si druhou práci? V lakovně by Křečkovi jednu vrazili, glosuje novinář výrok ekonoma

23. května 2022 16:29

Vyšší příjmy, nebo nižší výdaje. Pokud ani osekání výdajů nestačí, je třeba si k práci přibrat například brigádu, radí rodinám s napjatými rozpočty ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček. To pobouřilo komentátora Petra Kamberského, podle něhož jde o nehoráznost, navíc od člověka s šestimístným platem. „Pokud stojíte devět hodin v lakovně, tak byste panu Křečkovi jednu vrazili,“ poznamenal.

Putin je starý k smrti vyděšený mužíček. Pro válku neexistuje rozumný důvod, zní z Kyjeva

9. května 2022 13:46

Pro ruskou invazi na Ukrajinu neexistuje žádný rozumný důvod, je to jen projev zvrácených imperiálních ambic Kremlu. V reakci na proslov ruského prezidenta Vladimira Putina to uvedl poradce šéfa ukrajinské prezidentské kanceláře Mychajlo Podoljak. Další z prezidentských poradců Oleksij Arestovyč Putina nazval „starým, nemocným a k smrti vyděšeným mužíčkem“, informuje agentura Unian.

Zatkli Putinova „šedého kardinála“, tvrdí ruský exposlanec. Měl zpronevěřit peníze

12. dubna 2022 13:59

Bývalý poradce ruského prezidenta Vladimira Putina Vladislav Surkov je údajně zatčen. Na svém Facebooku o tom informoval exposlanec ruské Státní dumy a opozičník Ilja Ponomarev. Surkov, který patřil mezi nejbližší prezidentovy poradce a jemuž se přezdívalo „šedý kardinál“, je podezřelý ze zpronevěry peněz. Zpráva zatím nebyla oficiálně potvrzena.

Poradce exkancléřky Merkelové: Dodávky zbraní Ukrajině jsou cestou ke třetí světové válce

12. dubna 2022 11:49

Dodávky těžkých zbraní Ukrajině jsou potenciální cestou ke třetí světové válce, uvedl v rozhovoru pro Německou tiskovou agenturu poradce bývalé kancléřky Angely Merkelové pro vojenskou politiku a brigádní generál ve výslužbě Erich Vad. Jakkoli je podle něj válka na Ukrajině nezákonná a strašná, je podle něj součástí řetězce srovnatelných válek z poslední doby v Afghánistánu, Iráku, Libyi či Sýrii.