reklama
CNN Prima News porušování

porušování

Výpis příspěvků ke štítku „porušování“

Nedodržujete karanténu, půjdete do cely. Německo postavilo první detenční zařízení

Německo v pondělí zprovoznilo první detenční zařízení ve spolkové zemi pro ty, kteří odmítají dodržovat nařízenou karanténu. Nachází se na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku a je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru. Zadržování osob, které na karanténu nedbají, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob. Rozhodující slovo má ale soud.

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

Aktualizováno

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Prymula, Kalousek, Klaus, Jurečka. Kteří další politici nedodrželi vládní nařízení?

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka si na státní svátek v úterý večer vypil pivo na patníku ulice, šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) zase vyrazil s přáteli na túru. Nejen tito politici se ale neřídí opatřeními vlády v boji s pandemií koronaviru. Dříve vyrazili do restaurace například i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula či šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Bývalý prezident Václav Klaus zase nenosí roušku, za což mu hrozí podle zákona pokuta až tři miliony. A několik sporných situací řešil i premiér Andrej Babiš.

Twitter smazal 30 tisíc účtů. Šířily čínskou, ruskou či tureckou vládní propagandu

Zástupci sociální sítě Twitter uvedli, že odstranili přes třicet tisíc účtů porušujících pravidla této platformy. Mnoho účtů mělo prý spojitost s čínskými, ruskými nebo tureckými propagandistickými operacemi. Informovala o tom německá agentura DPA. Twitter se stejně jako většina ostatních sociálních sítí snaží bojovat s dezinformacemi, manipulacemi a fake news.

reklama