CNN Prima News porušování

porušování

Výpis příspěvků ke štítku „porušování“

Stovky podniků odmítají dodržovat opatření. Rebelové chystají speciální call centrum

24. listopadu 2021 15:03

Hnutí Otevřeme Česko – Chcípl PES uspořádá v neděli na pražské letenské pláni další protest proti vládním opatřením. Zástupci organizátorů řekli, že na akci budou stany s odborníky z řad právníků a lékařů. Hnutí příští týden spustí speciální call centrum. Vytvořilo také mapu stovek podniků, které odmítají dodržovat restrikce.

Hledá se „party špion“. Policie na Ibize nezvládá kontrolovat zakázané večírky

3. srpna 2021 08:44

Policie na španělském ostrově Ibiza shání cizince mezi 30 a 40 lety věku do nového týmu, jehož úkolem bude tajně pronikat na soukromé večírky. Na těch návštěvníci porušují koronavirové restrikce a policisté je odmítají déle tolerovat. Důvodem je fakt, že od července na ostrově strmě stoupá denní počet nakažených a nyní dosáhl dokonce druhé nejvyšší úrovně od začátku pandemie.

Nedodržujete karanténu, půjdete do cely. Německo postavilo první detenční zařízení

1. února 2021 17:18

Německo v pondělí zprovoznilo první detenční zařízení ve spolkové zemi pro ty, kteří odmítají dodržovat nařízenou karanténu. Nachází se na severu země ve Šlesvicku-Holštýnsku a je součástí nevyužívaného vězeňského ústavu pro mladistvé Moltsfelde v Neumünsteru. Zadržování osob, které na karanténu nedbají, umožňuje německý zákon o potírání infekčních chorob. Rozhodující slovo má ale soud.

Škoda nebude sponzorovat hokejové MS v Bělorusku. Zastává se lidských práv

16. ledna 2021 13:13
Aktualizováno

Automobilka Škoda Auto nebude sponzorovat mistrovství světa v hokeji, pokud se turnaj bude konat v Bělorusku. Pro automobilku je důležité dodržovat, chránit a prosazovat všechny předpisy, které ochraňují lidská práva. V sobotu to řekl vedoucí komunikace podniku Škoda Auto Tomáš Kotera. O podobném kroku již v pátek informovala například společnosti Nivea.

Prymula, Kalousek, Klaus, Jurečka. Kteří další politici nedodrželi vládní nařízení?

18. listopadu 2020 21:31

Předseda KDU-ČSL Marian Jurečka si na státní svátek v úterý večer vypil pivo na patníku ulice, šéf Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) zase vyrazil s přáteli na túru. Nejen tito politici se ale neřídí opatřeními vlády v boji s pandemií koronaviru. Dříve vyrazili do restaurace například i šéf poslanců TOP 09 Miroslav Kalousek, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula či šéf poslanců ANO Jaroslav Faltýnek. Bývalý prezident Václav Klaus zase nenosí roušku, za což mu hrozí podle zákona pokuta až tři miliony. A několik sporných situací řešil i premiér Andrej Babiš.

Byla to moje chyba, kaje se Faltýnek. S Prymulou probírali v restauraci misi zdravotníků

23. října 2020 09:27

Předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek se v pátek ve Sněmovně omluvil za to, že se setkal s ministrem zdravotnictví Romanem Prymulou (za ANO) v uzavřené restauraci. Uvedl, že schůzka se uskutečnila ve středu a že jde o jeho chybu. S majitelem restaurace se, jak řekl, zná. S Prymulou probíral misi vojenských zdravotníků ze Spojených států.