CNN Prima News povolení

povolení

Výpis příspěvků ke štítku „povolení“

Stavba metra D může začít. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců

9. března 2022 11:23

Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které je tak nyní pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. „Po uplynutí patnáctidenní lhůty na doručení veřejné vyhlášky tak zahájení stavby již nic nebrání,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Stavba by podle něj mohla být slavnostně zahájena letos v dubnu.

Paradox nového kouče Tottenhamu: Conte sleduje tréninky, ale pracovat nemůže. Proč?

3. listopadu 2021 12:09

Anglická Premier League většinou bývá reklamou na dlouhá angažmá trenérů. Ovšem působení Portugalce Santa spíše připomínalo turbulentní české prostředí, protože na lavičce Tottenhamu vydržel pouhých 124 dní. „Kohouti“ už mají náhradu, zlákali úspěšného italského kouče Antonia Conteho. Ten ale zatím může tréninky jen pozorovat, pracovat nemůže. Proč?

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

21. září 2021 08:44

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Povolení pro dálnici D49: Silničáři chtějí stavět, ekologové nesouhlasí

9. ledna 2021 19:46

Stavba dálnice D49 připomíná nekonečný příběh. Šestnáctikilometrový úsek z Hulína do Fryštáku u Zlína se zahajoval už v roce 2008. Přípravné práce ale přerušily soudní spory s ekologickými organizacemi, které upozornily na přítomnost chráněných živočichů v trase dálnice. Soudy i úřady postupně všechny námitky smetly ze stolu a ministerstvo dopravy v prosinci vydalo stavební povolení.

Blatný: Zřízení zahrádky je v rozporu s předpisy, existující lavička ne

4. listopadu 2020 10:49

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ani po zadání právní analýzy není jednoznačně schopen říct, zda může, nebo nemůže mít restaurace otevřenou zahrádku. Majitelé stravovacích zařízení si podle něj sice za současných opatření nemohou zahrádku zřídit, ale pokud prodají jídlo nebo pití a lidé je zkonzumují na lavičkách v blízkosti provozovny, o porušení vládních nařízení se podle jeho slov nejedná.

Je dovolená v Chorvatsku v ohrožení? Země se potýká s rekordními počty nakažených

25. srpna 2020 14:14

Dojde na zařazení Chorvatska mezi potenciálně rizikové země? Ačkoliv tam v posledních dnech narůstá počet nakažených koronavirem a některé státy ho již zařadily do seznamu nebezpečných zemí, tak Česká republika žádné rozhodnutí zatím nevydala. Mluvčí jednotlivých ministerstev redakci CNN Prima NEWS řekly, že situace v některých regionech je problematická, ale ke konkrétní akci se zatím neschyluje.