CNN Prima News povolení

povolení

Výpis příspěvků ke štítku „povolení“

Černé vrty a neekologické zalévání. Ministerstvo čelí kritice kvůli dražšímu povolení studny

Zvýšení počtu nelegálních vrtů hrozí podle studnařů v případě, že se poplatek za povolení na stavbu studny zvýší z původních 300 korun na plánovaných 10 tisíc korun. Změna přichází společně s novým stavebním zákonem. Upravený ceník nejrůznějších povolení v souvislosti se stavbou bude platit od 1. července tohoto roku. Tématu se věnuje CNN Prima NEWS.

Stavba metra D může začít. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců

Pražský dopravní podnik (DPP) může postavit trasu metra D z Pankráce do Písnice. Ministerstvo dopravy zamítlo odvolání odpůrců stavby proti vydání stavebního povolení, které je tak nyní pravomocné. Proti rozhodnutí se již nelze odvolat. „Po uplynutí patnáctidenní lhůty na doručení veřejné vyhlášky tak zahájení stavby již nic nebrání,“ řekl náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě). Stavba by podle něj mohla být slavnostně zahájena letos v dubnu.

Paradox nového kouče Tottenhamu: Conte sleduje tréninky, ale pracovat nemůže. Proč?

Anglická Premier League většinou bývá reklamou na dlouhá angažmá trenérů. Ovšem působení Portugalce Santa spíše připomínalo turbulentní české prostředí, protože na lavičce Tottenhamu vydržel pouhých 124 dní. „Kohouti“ už mají náhradu, zlákali úspěšného italského kouče Antonia Conteho. Ten ale zatím může tréninky jen pozorovat, pracovat nemůže. Proč?

Jaroš: Jestli čeští horolezci lezli v Pákistánu bez povolení, udělali pr*ser

Pokud lezla dvojice českých horolezců v Pákistánu na horu Rakapoši bez povolení, udělala pr*ser, který si bude muset vyřešit. Tak komentoval v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS zkušený horolezec Radek Jaroš počínání svých kolegů. Jakub Vlček a Petr Macek, které kvůli potížím při sestupu z pákistánské Rakapoši musel 15. září po dlouhé záchranné akci do bezpečí dopravit vrtulník pákistánské armády, zůstávají v zemi. Pákistán požaduje zaplacení celé operace.

Povolení pro dálnici D49: Silničáři chtějí stavět, ekologové nesouhlasí

Stavba dálnice D49 připomíná nekonečný příběh. Šestnáctikilometrový úsek z Hulína do Fryštáku u Zlína se zahajoval už v roce 2008. Přípravné práce ale přerušily soudní spory s ekologickými organizacemi, které upozornily na přítomnost chráněných živočichů v trase dálnice. Soudy i úřady postupně všechny námitky smetly ze stolu a ministerstvo dopravy v prosinci vydalo stavební povolení.