reklama
CNN Prima News povolení

povolení

Výpis příspěvků ke štítku „povolení“

Povolení pro dálnici D49: Silničáři chtějí stavět, ekologové nesouhlasí

Stavba dálnice D49 připomíná nekonečný příběh. Šestnáctikilometrový úsek z Hulína do Fryštáku u Zlína se zahajoval už v roce 2008. Přípravné práce ale přerušily soudní spory s ekologickými organizacemi, které upozornily na přítomnost chráněných živočichů v trase dálnice. Soudy i úřady postupně všechny námitky smetly ze stolu a ministerstvo dopravy v prosinci vydalo stavební povolení.

Blatný: Zřízení zahrádky je v rozporu s předpisy, existující lavička ne

Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ani po zadání právní analýzy není jednoznačně schopen říct, zda může, nebo nemůže mít restaurace otevřenou zahrádku. Majitelé stravovacích zařízení si podle něj sice za současných opatření nemohou zahrádku zřídit, ale pokud prodají jídlo nebo pití a lidé je zkonzumují na lavičkách v blízkosti provozovny, o porušení vládních nařízení se podle jeho slov nejedná.

Je dovolená v Chorvatsku v ohrožení? Země se potýká s rekordními počty nakažených

Dojde na zařazení Chorvatska mezi potenciálně rizikové země? Ačkoliv tam v posledních dnech narůstá počet nakažených koronavirem a některé státy ho již zařadily do seznamu nebezpečných zemí, tak Česká republika žádné rozhodnutí zatím nevydala. Mluvčí jednotlivých ministerstev redakci CNN Prima NEWS řekly, že situace v některých regionech je problematická, ale ke konkrétní akci se zatím neschyluje.

reklama