7. Vánoce s Wine for Help

7. Vánoce s Wine for Help

Sedm menších koncertů, talkshow s pohádkovými herci, soutěž o hodnotné ceny a jedno velké hudební překvapení navrch. To vše nabídne vánoční koncert Nadačního fondu Wine for Help měsíc před Štědrým dnem v Tresor Clubu na Vinohradské 25 od 19 hodin. Vystoupí stálice české hudební scény skupina Support Lesbiens, Pavel Callta, charismatický brit žijící v Praze James Harries, Mikael, Elis Mraz a české hudební naděje Jakub Moulis nebo Tereza. Kromě největších hitů jednotlivých interpretů zazní i jejich vánoční písně.

Letošní Vánoce s Wine for Help budou mít hned několik patronů a to z řad známých herců z českých pohádek nebo vánočních filmů. Ty budou v rámci večera zpovídat moderátoři Jaroslav Brousil a Barnabáš Jurič. Vstupenky jsou předprodeji na GoOut.cz za 150 korun a bude možné si je zakoupit i přímo v Tresor Clubu.

Výtěžek koncertu bude sloužit ke splnění tajných vánočních přání sourozenců dětí se smrtelnou mukopolysacharidosou, za kterými osobně vyjedeme před začátkem vánočních svátků. Rodiny do posledních chvíle nic netuší, přání zjišťujeme přes naše tajné spojence. "Zazvoníme u dveří, popřejeme krásné Vánoce, dětem splníme jejich přání a my sami zažijeme jeden z nejhezčích a nejupřímnějších okamžiků roku. Bez toho už si Vánoce nedovedu představit, reakce dětí a rodičů vždy zahřejí u srdce", dodává Jaroslav Brousil, předseda správní rady Wine for Help.

My ve Wine for Help jsme první, kdo se v rodinách s takto těžkým osudem zaměřuje na zdánlivě zdravé děti, ale vede nás k tomu osobní zkušenost a vidíme v tom velký smysl. Stále častěji se u těchto dětí setkáváme se schizofrenií. Pravidelně pomáháme ve více než třiceti rodinách. Jsme malý tým, složený z lidí, kteří se této činnosti věnují ve volném čase a bez nároku na honorář, přesto si troufáme říct, že dokážeme docela velké věci a to už jen velmi blízkým vztahem k rodinám, které se nám často daří držet nad vodou.

Přijďte se s námi naladit na vánoční notu a ukázat, že tyto svátky jsou především o vlídnosti.

Více o Nadačním fondu Wine for Help na www.wineforhelp.cz.