Elektromobilita jako řešení pro každého

Elektromobilita jako řešení pro každého

V dnešní době je stále aktuálnější snižování emisí zejména ve velkých městech. Problém, který je třeba řešit tím, že se velká města budou moci nadechnout. Řešením je snižování emisí u aut se spalovacími motory a také pohon alternativními palivy, elektřinou, vodíkem či plynem.

Inverze, rozvoj dýchacích potíží nejen u dětí, ale i u dospělých. Přesně to je to, co nikdo nechce. Proto se stále důrazněji dbá na zdravé životní prostředí a to, aby auta do ovzduší nechrlila zplodiny. Ale nejde jen o automobilovou přepravu, tento problém se týká také veřejné hromadné dopravy, zásobování center měst, případně taxislužby či obsluhy zdravotnických či lázeňských provozů.

Řešením je dostupná elektromobilita právě pro města. Dostupná v tom smyslu, že se stávají finančně dosažitelnější, tedy jejich cena není již dvojnásobná oproti vozům s klasickým spalovacím motorem, ale také dostupnější co do nabídky a také komfortnosti provozu.

Proč se tedy elektromobily a jejich pořízení v dnešní době vyplatí?

  • Finanční dostupnost. Vzhledem k tomu, že výroba elektromobilů je u značek výrobců aut již běžným standardem, jejich výroba je stále levnější. Také s ohledem na konkurenceschopnost jejich cena klesá.
  • Vybere si každý. Elektromobily postupně rozšiřují a kopírují spektrum nabídky běžných vozů. Takže už se nejedná o vozy, které jsou spíš uměleckými díly, futuristickou připomínkou zítřka, ale jsou běžnou součástí každodenního života. Zahrnující všechny segmenty, včetně vysokovýkonných sportovně laděných vozů, skutečně velká a luxusní auta či tolik oblíbená SUV.
  • Pohodlí na prvním místě. Nebavíme se v tomto případě o polstrování sedaček, ale o tom, že je provoz elektromobilů zjednodušený. Tedy o možnost rychlonabíjení v průběhu delší jízdy. Síť rychlonabíječek, schopných dobít elektromobil během půl hodiny až na 80 %, se stále rozšiřuje po celé naší republice.

Zajímá vás tato problematika? Dorazte na čtvrtý ročník veletrhu čisté mobility e-SALON. Čeká vás historicky nejbohatší účast ekologické mobility. Úvodní den, 10. listopad, bude patřit médiím a odborníkům, pro širokou veřejnost se veletrh otevře 11. listopadu. Potrvá do neděle 13. listopadu. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ. Elektromobilita je pro energetickou společnost logickým trhem, Skupina ČEZ se proto elektromobilitě systematicky věnuje již více než dvanáct let. Provozujeme největší tuzemskou síť veřejného dobíjení, která čítá přes 460 stanic po celé České republice. Plných 80 % jich umožňuje rychlé dobití – doplnění většiny kapacity baterií vozu za desítky minut. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z dotačního programu financovaného Evropskou komisí CEF (Connecting Europe Facility), část Transport.

Současně Skupina ČEZ v oblasti elektromobility nabízí širokou paletu souvisejících služeb a produktů jak pro jednotlivce, tak i pro firmy, municipality a kraje: prodej či pronájem elektromobilů, návrh a instalaci dobíjecích stanic na klíč, speciální tarify a sazby, platformy pro dobíjení, včetně IT řešení a elektrifikaci fleetů. Samozřejmostí je realizace a provoz dobíjecích stanic elektrobusů, případně komplexní řešení spadající do konceptu tzv. chytrých měst.