CNN Prima News pracoviště

pracoviště

Výpis příspěvků ke štítku „pracoviště“

PŘEHLEDNĚ: V kanceláři 18 °C, u pokladny o dva méně. Jakou teplotu můžete mít v práci vy?

28. září 2022 11:29

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Strakova akademie o tom informovala na svém webu. Ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli energetické krizi už v srpnu navrhlo také zvláštní vyhlášku, podle které by se v případě výpadku dodávek plynu snížila teplota vytápění veřejných prostor. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 stupňů, ve školních učebnách na 19 stupňů.

Vztahy v zaměstnání ovlivňují nejen pocit při práci, ale i výkonnost. Co ji může kazit?

29. května 2022 00:24

Do práce se obvykle chodí pro výdělek. Kromě pravidelné výplaty je ale pro drtivou většinu pracujících důležité mít také dobré vztahy s kolegy. Pohoda a přátelská atmosféra na pracovišti totiž dokáže mnohé – povzbudit tým k vynikajícím výsledkům i podpořit chuť k dalším úkolům. A když chybí, dokáže to zdeptat zaměstnance natolik, že nejsou schopni potřebného výkonu. Jak zařídit, aby si kolegové navzájem vycházeli vstříc? A proč pracovní partě často nepomohou ani akce tužící kolektiv?

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

25. října 2021 11:19

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Testování ve firmách by se mohlo rozjet ještě v únoru. Hradily by ho zdravotní pojišťovny

6. února 2021 12:05

Pravidelné testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách by mohlo začít ještě v únoru. Antigenní testy v podnicích by proplácely zdravotní pojišťovny. Dohodli se na tom zaměstnavatelé se zástupci ministerstev, uvedl v sobotu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Podle něj bude začátek testování v podnicích záviset na tom, kdy ministerstvo zdravotnictví dokončí nastavení podmínek vyšetření.