CNN Prima News pracoviště

pracoviště

Výpis příspěvků ke štítku „pracoviště“

Správná komunikace ve firmě je klíčem k úspěchu. Expertka popsala, jakých chyb se vyvarovat

To, že neumíme komunikovat nebo že komunikujeme nedostatečně, je každodenně omílané klišé. Co s tím? Komunikaci můžeme zlepšovat cílenými tréninky. Mnohé firmy své manažery a zaměstnance na takové tréninky posílají, protože komunikaci chápou jako klíč k utváření dobrých vztahů na pracovišti. Tréninkům komunikace se v seminářích společnosti ACE Consulting věnuje lektorka, psycholožka Eva Rakárová.

Zveřejňování výdělků je cesta do pekel. Udělá to jen zlou krev, shodli se experti

Zveřejňování výdělků je dobrý úmysl, který vede do pekel. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl firemní sociolog Vojtěch Bednář, který stojí za tím, že by kolegové neměli takové údaje veřejně sdílet. Zaměstnavatelé podle něj přicházejí o možnost dostatečně ohodnotit pracovníky či je dále motivovat. Slova odborníka potvrdil i výkonný ředitel Unie zaměstnavatelských svazů ČR Vít Jásek, podle nějž novinka přinese jen zlou krev. Zdůraznil také, že rivalita mezi zaměstnanci je typicky česká vlastnost.

Umění šéfovat: Správné zapojení nováčků do pracovního kolektivu posílí celý tým

Poznávání nových lidí, programů, firemní politiky či strategie. Být nováčkem v práci není snadné, obzvlášť když je ihned hozený do vody. Přitom správná péče o začínající členy se může firmám vyplatit. Kromě toho, že tak získají loajální zaměstnance, jejich praktický přínos může být výrazně rychlejší. Přinášíme praktické rady a doporučení ostřílených koučů, které vás coby vedoucí týmů posunou dál.

PŘEHLEDNĚ: V kanceláři 18 °C, u pokladny o dva méně. Jakou teplotu můžete mít v práci vy?

Minimální povolené teploty v pracovním prostředí budou moct být nižší než doposud. Vláda kvůli energetické krizi schválila příslušné nařízení připravené ministerstvem zdravotnictví. Strakova akademie o tom informovala na svém webu. Ministerstvo průmyslu a obchodu kvůli energetické krizi už v srpnu navrhlo také zvláštní vyhlášku, podle které by se v případě výpadku dodávek plynu snížila teplota vytápění veřejných prostor. Například v centrálně vytápěných obývacích pokojích nebo kancelářích se má teplota snížit na 18 stupňů, ve školních učebnách na 19 stupňů.

Vztahy v zaměstnání ovlivňují nejen pocit při práci, ale i výkonnost. Co ji může kazit?

Do práce se obvykle chodí pro výdělek. Kromě pravidelné výplaty je ale pro drtivou většinu pracujících důležité mít také dobré vztahy s kolegy. Pohoda a přátelská atmosféra na pracovišti totiž dokáže mnohé – povzbudit tým k vynikajícím výsledkům i podpořit chuť k dalším úkolům. A když chybí, dokáže to zdeptat zaměstnance natolik, že nejsou schopni potřebného výkonu. Jak zařídit, aby si kolegové navzájem vycházeli vstříc? A proč pracovní partě často nepomohou ani akce tužící kolektiv?

Neočkovaní zaměstnanci by si platili testy, jinak by nesměli do práce, navrhuje Hamáček

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Zároveň zmínil, že vláda zvažuje úpravu zákonů tak, aby neočkovaní zaměstnanci bez testu nebo jiného dokladu o bezinfekčnosti nemohli na pracoviště. Ve středu v poledne se kvůli tomu sejde tripartita, řekl po jednání vlády premiér Andrej Babiš (ANO).

Testování ve firmách by se mohlo rozjet ještě v únoru. Hradily by ho zdravotní pojišťovny

Pravidelné testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách by mohlo začít ještě v únoru. Antigenní testy v podnicích by proplácely zdravotní pojišťovny. Dohodli se na tom zaměstnavatelé se zástupci ministerstev, uvedl v sobotu viceprezident Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj. Podle něj bude začátek testování v podnicích záviset na tom, kdy ministerstvo zdravotnictví dokončí nastavení podmínek vyšetření.