reklama

Prasnice utekla z farmy a porodila v lese. Ochránci zvířat pro ni chtějí milost

Angličtí ochránci zvířat se pokoušejí zachránit prasata, která při procházce se psem objevila náhodná kolemjedoucí v lesích nedaleko Ollertonu. Březí samice sem utekla z farmy, aby zde porodila mláďata.

reklama

Zástupci organizace Brinsley Animal Rescue doufají, že se jim Matyldu (jak prasnici pojmenovali) spolu se selátky podaří přesunout do azylu pro „hospodářská“ zvířata v Midlands. V pondělí je kontaktovala žena, která při procházce se psem v lese na dvanáctičlennou rodinku narazila. „Věděla jsem, že to nejsou divoká prasata. Vypadala obyčejně,“ uvedla. „Ať už se tu vzala odkudkoliv, zaslouží si prožít bezpečný život se svou rodinou,“ dodala.

Ředitel organizace Jon Beresford nyní čeká na povolení od majitele, aby bylo možné zvířata přesunout. Sám je přesvědčen, že Matilda z farmy utekla, aby ochránila svá mláďata. „Jako by jí její mateřské instinkty říkaly: ‚Musím se odsud dostat a porodit,‘ a tak utekla.“

O krmení prasečí rodinky se nyní starají dobrovolníci. „V nose má kroužek, takže není schopná si sama získat jídlo,“ vysvětlila Louise Smithová, která na ně dohlíží. „Vážně doufáme, že nám dovolí je zachránit a Matilda s rodinou se bude moci přesunout do azylu, kde prožijí zbytek svých přirozených životů,“ dodává. Na záchranu Matildy byla spuštěna i petice.

Tagy:
Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí
Počasí

Čeká nás nejteplejší a nejdeštivější týden. Tropy budou střídat bouřky, pak se ochladí

Po zbytek tohoto týdne se budou v Česku objevovat tropické teploty i bouřky. Začátek srpna pak ale zřejmě přinese mírné ochlazení. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který v pondělí zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), a z krátkodobé předpovědi ústavu. Celkově budou teploty i objemy srážek po čtyři týdny od pondělí do 22. srpna na úrovni dlouhodobých průměrů. Právě tento týden bude asi nejteplejší a nejdeštivější.

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní
Koronavirus

Kubek: Ještě je čas, očkujte se. Pokud se epidemie rozjede, budou umírat neočkovaní

„Pokud přijde na podzim další vlna epidemie koronaviru, budou zbytečně umírat ti, kteří se nenechali naočkovat,“ řekl ve vysílání CNN Prima NEWS prezident České lékařské komory Milan Kubek. Dodal, že když se do vakcinace nyní „šlápne“, mohla by Česká republika na podzim dosáhnout alespoň 70procentní proočkovanosti. Podle imunologa Zdeňka Hostomského navíc neexistuje logisticky snadný způsob, jak ve velkém měřit hladiny protilátek a míru imunity, které by třeba pomohly vyjmout některé lidi z pravidelného testování.

Na Děčínsku udeřily silné bouřky. Voda natekla do sklepů, uvěznila i auto pod viaduktem

Bouře a déšť zaměstnávají od odpoledne hasiče v Děčíně, kteří za dvě hodiny vyjeli k více než 20 událostem. Voda natekla do sklepů na několika místech ve městě, v ulici U Koupaliště zatopila viadukt. V Boleticích nad Labem, části Děčína, spadly dva stromy na vozovku. Lidé nahlásili také vodu v panelovém domě. Na Twitteru to uvedl mluvčí krajských hasičů Lukáš Marvan.

reklama

Domácí zpravodajství

Kandidátku ČSSD na jihu Moravy opustilo 14 lidí, protestují proti dosazení Onderky

Aktualizováno

Kandidátní listinu ČSSD pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny na jihu Moravy v pondělí po jednání jihomoravské organizace opustilo 14 kandidátů, končí i volební manažer. Informaci potvrdil předseda jihomoravské ČSSD Břetislav Štefan. Důvodem je podle něj zásah vedení strany do kandidátky, kterou si jihomoravská organizace odhlasovala. Předseda ČSSD Jan Hamáček k tomu uvedl, že ho rezignace některých členů kandidátky mrzí a že si váží těch, kdo respektují finální podobu kandidátky, která podle něj vznikla v souladu s řády.

reklama