reklama

Prasnice utekla z farmy a porodila v lese. Ochránci zvířat pro ni chtějí milost

Angličtí ochránci zvířat se pokoušejí zachránit prasata, která při procházce se psem objevila náhodná kolemjedoucí v lesích nedaleko Ollertonu. Březí samice sem utekla z farmy, aby zde porodila mláďata.

reklama

Zástupci organizace Brinsley Animal Rescue doufají, že se jim Matyldu (jak prasnici pojmenovali) spolu se selátky podaří přesunout do azylu pro „hospodářská“ zvířata v Midlands. V pondělí je kontaktovala žena, která při procházce se psem v lese na dvanáctičlennou rodinku narazila. „Věděla jsem, že to nejsou divoká prasata. Vypadala obyčejně,“ uvedla. „Ať už se tu vzala odkudkoliv, zaslouží si prožít bezpečný život se svou rodinou,“ dodala.

Ředitel organizace Jon Beresford nyní čeká na povolení od majitele, aby bylo možné zvířata přesunout. Sám je přesvědčen, že Matilda z farmy utekla, aby ochránila svá mláďata. „Jako by jí její mateřské instinkty říkaly: ‚Musím se odsud dostat a porodit,‘ a tak utekla.“

O krmení prasečí rodinky se nyní starají dobrovolníci. „V nose má kroužek, takže není schopná si sama získat jídlo,“ vysvětlila Louise Smithová, která na ně dohlíží. „Vážně doufáme, že nám dovolí je zachránit a Matilda s rodinou se bude moci přesunout do azylu, kde prožijí zbytek svých přirozených životů,“ dodává. Na záchranu Matildy byla spuštěna i petice.

Tagy:

Hlavní zprávy

Případů omikronu bude u nás zřejmě více. S nakaženou ženou cestovalo dalších osm lidí

Aktualizováno

Se ženou, která přicestovala z Namibie a u níž se prověřuje výskyt varianty omikron, cestovalo dalších osm lidí z ČR. Hygienici zjišťují, zda jsou nakažení covidem, řekla hygienička Pavla Svrčinová. Je proto možné, že nakažených novou variantou přibyde. U ženy sekvenační analýza liberecké nemocnice potvrdila omikron na 90 procent, sdělil ČT v sobotu večer mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář.

Antivaxeři jsou i mezi lékaři. Uvěřili nějakým konspiračním teoriím, nechápe Prymula

Česká lékařská komora eviduje desítky stížností na lékaře, kteří upřednostňují neočkované pacienty a nechtějí vakcínu proti covidu aplikovat. Patří mezi ně třeba dětská lékařka z Přeštic, podle které by dětem vakcína mohla ublížit. Praktický lékař z Nýřan zase považuje některá koronavirová opatření za nesmyslná. Podle Romana Prymuly tito lékaři uvěřili konspiračním teoriím.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Havlíčkem a Rakušanem: Prožijí Češi Vánoce v lockdownu?

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? Sledujte pořad Partie v neděli od 11hodin na CNN Prima NEWS, v první části s vicepremiérem v demisi Karlem Havlíčkem (ANO) a předsedou hnutí STAN Vítem Rakušanem.

reklama

Domácí zpravodajství

První případ varianty omikron v Česku: Jde o ženu, která letěla z Namibie přes JAR

Aktualizováno

V České republice se potvrdila první nákaza variantou koronaviru omikron. Ta je podle expertů nejen nebezpečnější, ale také se rychleji šíří a umí obejít očkování. Sekvenační analýza v liberecké nemocnici v sobotu večer ukázala, že s 90% pravděpodobností skutečně jde o tuto variantu. Jedná se o Češku, která se vrátila z Namibie a letěla přes Jihoafrickou republiku (JAR) a Dubaj.

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Stehlíková: O Cimickém to věděla celá Praha. Zeman chtěl ocenit predátora, jako je on

Prezident Miloš Zeman chtěl vyznamenat stejného predátora, jako je on sám, naráží na kauzu s psychiatrem a spisovatelem Janem Cimickým v rozhovoru pro CNN Prima NEWS psychiatrička a exministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková. Podle ní věděla celá Praha, že Cimický sexuálně obtěžoval ženy. Že nakonec vyznamenání nedostane, podle Stehlíkové může pomoci i dalším obětem sexuálního násilí.

reklama