reklama

Tříletého Tonyho nechala matka před Vánoci u hřbitova. Příběh má šťastný konec

Dva dny před Štědrým večerem nechala matka v americkém Ohiu svého tříletého syna Tonyho na hřbitově. Policii to ohlásil svědek, který viděl z areálu odjíždět modré auto, za nímž chlapec i se svým psem utíkal. Příběh má ale šťastný konec, o Tonyho se teď stará jeho otec.

reklama

Podle deníku Daily Mail nechala matka Tonyho u hřbitova v Hinckley, když ho měla ve své péči. Chlapcův otec s tím neměl nic společného a s policií spolupracuje. „Mluvil jsem s jeho otcem, který vyjádřil všem uznání za jejich velkorysost a řekl, že Tony je na tom velmi dobře,“ napsal na Facebook policejní šéf v Hinckley David Centner.

„Naše vyšetřování se zaměřuje na matku, která je v současné době v péči místního zdravotnického zařízení. Neuvedeme její jméno, dokud nebude formálně obviněna,“ dodal Centner.

Když policisté chlapce dva dny před Vánocemi našli, řekl jim, že se jmenuje Tony. Prozradil také křestní jména svých rodičů, příjmení si ale nepamatoval. Policie začala po Tonyho matce a otci pátrat, zatímco byl chlapec umístěn k pěstounům.

Jakmile se Tonyho smutný příběh zveřejnil, stovky lidí pro něj koupily dárky a nechaly je na místní policejní stanici. „My všichni z HDP (Hinckley Police Department, policejní odbor v Hinckey) chceme poděkovat za vaši laskavost, modlitby a ohromnou lásku,“ komentoval Centner.

Chlapce na fotce v médiích poznal jeden z příbuzných, který následně kontaktoval jeho otce. Tony se poté z pěstounské rodiny dostal k tatínkovi, který se stará i o jeho psa. Centner vyzval další lidi, kteří by chtěli Tonymu něco darovat, aby přispěli na jinou dobrou věc.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit
Slovensko

Čeká nás těžká třetí vlna, tvrdí vědec. Popsal pět rizik, které byste neměli podcenit

Uznávaný slovenský vědec Pavel Čekan, který za svou práci během pandemie získal státní vyznamenání od prezidentky Zuzany Čaputové, tvrdí, že odborná diskuse o výhodách očkování je u cíle. Všechny argumenty ve prospěch očkování proti covidu podle něj již zazněly. Na Facebooku se rozhodl ještě naposledy veřejně vyzvednout smysl vakcinace, a to na velmi jednoduchém příkladu. Uvedl několik faktorů, které v případě nákazy neočkovaných rozhodují o úrovni průběhu onemocnění.

Sledujte předvolební debatu Speciál 360°: Jak se staví k migraci ODS a Piráti?

Hrozí Evropě další velká migrační vlna? Jak se na ni připravit? A nakolik je dění v Afghánistánu bezpečnostním rizikem pro západní svět? To vše bude tématem další předvolební superdebaty na CNN Prima NEWS. Tentokrát budou ve speciálu 360°: Hlas lidu diskutovat Jana Černochová (ODS), Jan Lipavský (Piráti), Robert Šlachta (Přísaha) a Libor Vondráček (Trikolora Svobodní Soukromníci). Debatu můžete sledovat 29. září od 20:15 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. Ani v tomto případě nebude chybět divácká anketa.

Hamáčkovy pokuty za neobsazené byty? Jen předvolební plácnutí, říká politolog

Plán předsedy ČSSD Jana Hamáčka pokutovat majitele neobsazených bytů je podle politologa Lukáše Valeše jen předvolebním plácnutím do vody. S komentátory Miroslavem Koreckým z MF DNES a Martinem Schmarczem z Info.cz se ale shodli, že bydlení je klasické sociálnědemokratické téma. Problém podle nich je, že ČSSD za posledních osm let ve vládě jen slibovala, od činů ale zůstala daleko.

Česká policistka během mise v Polsku spáchala sebevraždu. Kvůli šikaně, tvrdí rodina

Mladá a nadějná česká policistka spáchala v poslední den své mise v Polsku loni v říjnu sebevraždu skokem z okna v 11. patře. Co k tomu Kristýnu Litomerickou dohnalo, nikdo neví. Zatímco rodina má důkazy o tom, že šlo o šikanu motivovanou národností i vzhledem, česká policie tvrdí, že důvodem byly osobní problémy. Proč ale policie téměř rok úmrtí kapitánky z cizinecké policie tajila? A vědělo vedení o Kristýniných potížích před tragédií?

Sen každého motoristického šílence. Luxusní vila nabízí svůj polygon a garáž plnou strojů

Po celém světě dnes lze nalézt nejrůznější a nejbláznivější zařízení, v nichž lze trávit volný čas. Když má člověk peníze, může si pronajmout úplně všechno, od ledového království přes luxusní jachtu až po podmořské apartmá. Pokud je ale motoristický šílenec, pak rozhodně sáhne po překrásné vile v americkém státě Missouri, která je stavěná až pro 16 hostů a má úplně všechno, co by si zarytý „petrolhead“ mohl jen přát. Třeba i vlastní polygon.

reklama

Domácí zpravodajství

Proč tady není Bartoš? pokřikoval Babiš na Rakušana ve studiu a mával plakátem Pekové

Kde je Bartoš? pokřikoval šéf vlády Andrej Babiš na lídra hnutí STAN Víta Rakušana v debatě Česko hledá premiéra na CNN Prima NEWS. Rakušan je společně s Ivanem Bartošem v čele koalice Pirátů a STAN a v debatách se střídají. Babiš s Rakušanem se dostali do ostrého sporu i kvůli pandemii koronaviru a premiér šéfovi STANu vmetl i to, že prosazoval ocenění molekulární genetičky Soni Pekové.

Předjíždění cyklistů přes plnou čáru? Stále není jasno, nová vyhláška se upravuje

Přestože předepsaná vzdálenost 1,5 metru při předjíždění cyklistů ještě nevstoupila v platnost, už vzbudila řadu kontroverzí. Novela zákona přesně uvádí, kolik řidič za přestupek zaplatí, jak budou ale policisté přestupky kontrolovat, zatím neobjasnila. Nyní se ministerstvo dopravy snaží v zákoně upravit i pravidla o předjíždění cyklistů přes plnou čáru.

reklama