reklama

Předběhl oficiální výlov jen o týden. V Přerově někdo vypustil rybník a ukradl ryby

Vypuštěný a vykradený našli jeden ze svých rybníků přerovští rybáři. Neznámý pachatel šel zřejmě najisto, protože tu řádil v době, kdy byli všichni na výlovu jiného rybníka na opačné straně revíru. Svým jednáním způsobil nejen hmotnou škodu, ale především zmařil stovky hodin práce.

reklama

Jeden ze svých malých chovných rybníků našli přerovští rybáři vypuštěný. Od potěru v něm vychovávali tisícovku amurů a generační hejno línů. Zatím neznámý pachatel podle nich dobře věděl, co dělá. „V pátek jsme kontrolovali, jestli je rybník ve stavu, v jakém má být, chystali jsme se ho následující víkend vylovit,“ popsal Petr Kopřiva, hospodář přerovské organizace Českého rybářského svazu.

V sobotu bohužel všichni byli na výlovu jiného rybníka. „Pachatel rybník vypustil a následně se veškeré ryby musely sjet do nejhlubší části,“ uvedl Kopřiva a dodal, že tam je už poměrně jednoduše slovil.

Podle rybářů nejde ani tak o finanční škodu, která dosahuje několika desítek tisíc korun, ale o stovky hodin zmařené práce. „Čekají nás minimálně další dva až tři roky práce, než si hejno zase vychováme,“ vysvětlil hospodář.

„Pár dobrovolníků se snaží dělat chov ryb pro širokou veřejnost a najdou se jedinci, kteří se takto zachovají. Je neuvěřitelné, že už dokážou i vypustit rybník a odcizit naší společnou práci,“ postěžoval si předseda přerovských rybářů Alexander Majer.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku
Koronavirus

Vánoční návštěvy chce omezit jen 14 procent Čechů. Vojtěch: Ideální je setkání venku

Přestože jsou denní počty nakažených stále vysoké, nechtějí se Češi o vánoční návštěvy nechat připravit. Podle průzkumu National Pandemic Alarm jen čtrnáct procent z nás plánuje omezit setkávání s rodinou. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch ve vysílání CNN Prima NEWS označil Vánoce za rizikové a jeho resort chystá doporučení, jak se o svátcích chovat.

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka
Pořady

Černocká: Děti zvládnou vše, válku i covid. Některým zničil kariéru, reagovala advokátka

Pandemie covidu trápí Čechy již takřka dva roky. Lidé jsou unavení a někteří začínají být vůči zdravotníkům agresivní. Jak se však pandemie podepíše na dětech? „Jsem přesvědčena, že situace na nich nezanechá následky, děti zvládnou vše. I za války z nich vyrostli skvělí lidé,“ podotkla v pořadu Co Čech, to politik! zpěvačka a herečka Petra Černocká. Advokátka Klára Long Slámová však oponovala.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Lipavského nedáme, ať odstoupí Zeman, zní z koalice. Fiala si na jménech trvá

Miloš Zeman měl na úterní schůzce doporučit Janu Lipavskému (Piráti), aby nekandidoval na post ministra zahraničí. Podle koaličních partnerů Pirátů je to ale naopak Zeman, kdo by měl odstoupit. Lipavský je podle nich kandidátem celé koalice a budou na něm trvat. Mluvčí ODS Václav Smolka pro CNN Prima NEWS uvedl, že zatím žádné informace o tom, že by to Zeman skutečně řekl, nemají.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

reklama

Domácí zpravodajství

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

reklama