CNN Prima News předčasný porod

předčasný porod

Výpis příspěvků ke štítku „předčasný porod“

Po narození nevážila ani 400 gramů. Lékař nastínil, jaké má Vaneska šance na zdravý život

Celkovou prognózu je velmi obtížné říci, je ale obrovská šance, že bude mít kvalitní a zdravý život. Takovou vidí pro Vanesku budoucnost lékař novorozeneckého oddělení v olomoucké nemocnici Martin Wita. Holčička po narození vážila pouhých 395 gramů, vešla se do dlaně. Historicky se jedná o nejmenší miminko, o nějž doktoři v Olomouci pečovali.

Dokázala Kobzanová ututlat svatbu s Frolíkem? Po předčasném porodu překvapila vyjádřením

Modelka Diana Kobzanová se před čtrnácti dny stala trojnásobnou maminkou. Někdejší moderátorka si své soukromí střeží a není na sociálních sítích veřejně aktivní, a tak dokázala těhotenství tajit celých devět měsíců. A zároveň se jí po neznámou dobu dařil držet pod pokličkou i fakt, že si hokejistu Michaela Frolíka vzala za muže, jak napovídá její poslední vyjádření.

Dospělá Lenka je v těle 10letého dítěte. Od narození řeší mnoho komplikací, bojí se ochrnutí

Strasti Lenky začaly už s jejím narozením. Na svět přišla v šestém měsíci těhotenství, kdy nebyl její organismus dostatečně vyzrálý. Právě to si následně vybralo daň na jejím zdraví. Dnes dospělá žena, která váží přes 30 kilo a měří 140 centimetrů, trpí desítkami komplikací. Tou nejzávažnější je otok plic, který může při dušnosti skončit i fatálně. Navíc se bojí ochrnutí. Veřejnost nyní prosí o pomoc.

Za osm měsíců přivedla na svět tři syny. Dva vážili 700 gramů, od narození bojovali o život

V průběhu osmi měsíců Gabriela a Lukáš Hančovi přivedli na svět tři syny. Starší chlapec se narodil v listopadu 2021, dvojčátka předčasně v červenci letošního roku – vážila pouhých 700 gramů a od první chvíle bojovala o život. Protože s nimi musí rodiče pravidelně dojíždět do nemocnice, potřebují větší automobil. S žádostí o pomoc se tak obrátili na veřejnost.

Krutý osud Laurinky. Matka se v těhotenství bila do břicha, postižené dítě rodiče nezajímá

Start do života měla Laurinka obzvlášť těžký. Narodila se ve 25. týdnu těhotenství, kdy vážila pouhých 610 gramů. V nemocnici strávila více než pět měsíců, kde bojovala o život. Rodiče se však o malou dívku nezajímají – je postižená. Péče se proto ujala nemocná babička s manželem, kterým není osud bojovnice lhostejný. Veřejnost prosí o pomoc.

Kvůli vzácnému syndromu porodila Nikola miminko do dlaně. Viktorka vážila 820 gramů

HELLP syndrom představuje velmi vážnou komplikaci v těhotenství, která se může v ojedinělých případech objevit. Jedinou léčbou je porod. HELLP syndrom se projevil u čtyřiadvacetileté Nikoly z Hradce Králové na začátku třetího trimestru. Nejprve si myslela, že jde o běžnou virózu. Diagnóza byla ale velmi vážná a Nikola musela porodit ve 29. týdnu těhotenství. Její holčička vážila v tu chvíli pouhých 820 gramů.

Měla jsem pocit bezmoci a šíleného strachu, popisuje Lucie předčasný porod dvojčat

Předčasný porod je noční můra každé nastávající maminky. V České republice každoročně přijde na svět kolem osmi tisíc nedonošených miminek. Přestože je naše neonatologie na vysoké úrovni a lékaři dokážou zachránit děti narozené o několik měsíců dříve, mnohdy se to neobejde bez zdravotních následků. Jednou z maminek, jejíž dvojčátka chtěla na svět o tři měsíce dříve, je Lucie Nenáhlová. Jak zvládli svůj nelehký boj Tobiásek a Laurinka, kteří se narodili ve 26. týdnu těhotenství?

V těhotenství jsem bojovala s covidem, dcera měla po porodu silnou infekci, říká Michaela

Práce korektorky je pro Michaelu Popelářovou doslova posláním. V roce 2019 přijala pozici dobrovolné korektorky pro spolek Nedoklubko, který pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Sama přitom toužila po miminku, které dlouho nepřicházelo. Dnes je šťastnou maminkou téměř roční holčičky, která se sice od ostatních „nedoklubkových“ dětí nenarodila předčasně, ale poporodní komplikace se jí nevyhnuly.