reklama
CNN Prima News předčasný porod

předčasný porod

Výpis příspěvků ke štítku „předčasný porod“

Richardovi dávali lékaři nulovou šanci na přežití. Teď oslavil první narozeniny

22. června 2021 13:51

Když přišel Richard Scott William Hutchinson 5. června minulého roku na svět, nevážil ani půl kilogramu. Chlapec se totiž narodil o 131 dní dříve, než bylo plánováno. Kvůli zdravotním komplikacím porodila matka předčasně, dítě se jí vešlo do jedné ruky. Lékaři Richardovi předpovídali nulovou šanci na přežití, teď ale oslavil své první narozeniny.

Každé osmé dítě se rodí předčasně. Neonatologové zachraňují miminka už od 22. týdne

17. listopadu 2020 07:39

V dnešní den, 17. listopadu, si připomínáme Den boje za svobodu a demokracii, ale také den předčasně narozených dětí. Letos už podesáté si můžeme alespoň symbolicky vzpomenout a podpořit rodiče, jimž se narodilo miminko do dlaně. Zachránit je v ČR umí špičková neonatologická péče a rodinám pomáhá také pacientská organizace Nedoklubko. Na Světový den předčasně narozených dětí se rozsvítí purpurovou barvou významné budovy po celém světě. Přečtěte si příběh maminky, která porodila kilové miminko. Své místo na světě si droboučký novorozenec doslova vybojoval.

Matka předčasně narozené Elly po výroku exposlance: Dcera si své místo vybojovala

3. listopadu 2020 10:58

Vyjádření bývalého poslance za Věci veřejné Jaroslava Škárky ohledně předčasně narozených dětí vzbudilo nebývalé rozhořčení i velkou vlnu solidarity. Na Škárku, podle kterého bychom se měli zbavovat předčasně narozených dětí, bylo podáno trestní oznámení. K tomuto výroku se vyjádřila i výkonná ředitelka sdružení Nedoklubko a maminka předčasně narozené dcery Elly, která po porodu vážila 730 gramů.

Nedonošené děti jsou zrůdy, zbavme se jich, vyzývá exposlanec. Případ šetří policie

2. listopadu 2020 18:29

Na svém facebookovém profilu bývalý poslanec za Věci veřejné Jaroslav Škárka zveřejnil příspěvek, ve kterém navrhuje, aby se Česká republika zbavila předčasně narozených dětí. Označil je za nevyvinuté zrůdy a zbytečné lidi. Ostře se pustil i do mentálně postižených nebo lidí bez domova. Celou záležitostí se teď bude zabývat policie.

Narodila se o 15 týdnů dřív, bojovala o život. Její maminka dnes vede Nedoklubko

9. května 2020 17:00

„Mluvila jsem na ni přes průhlednou stěnu inkubátoru, jak mi to radily sestřičky. Povídala jsem jí o tom, kdo na ni tam venku čeká, jakou má postýlku a co všechno s ní máme v plánu. Ty vzpomínky mi nikdy nevymizí,“ vypráví o svých nejtěžších chvílích žena, která dnes sama pomáhá rodinám předčasně narozených dětí. Organizace Nedoklubko jí samotné pomohla, když její holčička bojovala o život. Nakonec převzala otěže od zakladatelky Nedoklubka a sama organizuje pomoc tam, kde se miminka narodila příliš brzy.

Martina porodila holčičku, která vážila ani ne půl kila. To nejhorší je čekalo mnohem později

9. března 2020 20:16

Doma měla Martina téměř roční holčičku Rozárku, když zjistila, že je znovu těhotná. Považovala to za zázrak – i přesto, že jí lékaři v mládí říkali, že nebude moci mít děti, povedlo se podruhé. Bohužel, druhé těhotenství skončilo až příliš brzy. Předčasný porod na hranici potratu však nebyl jedinou komplikací, kterou musela rodina překonat.

reklama