CNN Prima News předseda Senátu

předseda Senátu

Výpis příspěvků ke štítku „předseda Senátu“

Vystrčil: Musíme se tvrdě postavit populistům a dezinformátorům. Ohrožuje nás zrůdná válka

1. ledna 2023 13:21

Ruská agrese proti Ukrajině je zrůdným a zločinným počinem, který ohrožuje naše bezpečí a naši svobodnou budoucnost. Uvedl to předseda horní komory Miloš Vystrčil (ODS) ve svém nedělním novoročním projevu. Varoval také před populisty a dezinformátory, kteří na současné krizi parazitují, ať už politicky, či ekonomicky. V závěru proslovu vyzval občany, aby šli k prezidentským volbám. „Ve svobodné demokratické společnosti záleží skutečně na každém, nikdo z nás není nulou,“ vzkázal šéf horní komory.

Nepoužívejme tolik klimatizaci, ušetříme, prohlásil Vystrčil. Pustil se i do Babišovy vlády

24. července 2022 14:37

Nemyslím si, že je potřeba tolik používat klimatizaci. Šetřit by se mělo na všem, nejen na plynu, uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v nedělní Partii PLUS. Předchozí vláda Andreje Babiše (ANO) neřešila energetickou závislost na státech, které vystupují proti České republice, NATO a Evropské unii, a vystavila tak zemi nebezpečí, pustil se do bývalého kabinetu. „Místo toho rozhazovali vrtulníkem peníze,“ nešetřil ve vysílání CNN Prima NEWS kritikou.

Sledujte speciální vysílání: Jak reagují politici na Fialův první novoroční projev?

31. prosince 2021 14:24

Hned dvojice vrcholných ústavních činitelů promluví na Nový rok k občanům České republiky. Ve 13 hodin pronesl projev předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS), ve 20:05 štafetu převezme jeho stranický kolega a předseda vlády Petr Fiala. Premiérův projev a následující speciální vysílání můžete sledovat na CNN Prima NEWS i v tomto článku. Fiala bude hned o den později hostem v pořadu Partie Terezie Tománkové od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Sledujte ZÁZNAM Speciálu 360° o zdraví Zemana: Jak reaguje na Vystrčilovo prohlášení Forejt?

18. října 2021 19:19

Prognóza zdravotního stavu prezidenta je krajně nejistá, cituje z dopisu od lékařů šéf Senátu Miloš Vystrčil. Hospitalizovaný Miloš Zeman dle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) není momentálně schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Zástupci senátorských klubů proto nevidí jinou možnost než převést prezidentské pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Jak se situace bude vyvíjet dále? Sledujte speciální vysílání CNN Prima NEWS, které bude k dispozici živě i v tomto článku. Hosty budou mimo jiné předseda ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček nebo bývalý šéf protokolu Kanceláře prezidenta republiky Jindřich Forejt.

Kuberův teplický orloj. Bývalého primátora připomíná cigareta, dýmá každou hodinu

16. února 2021 17:02

Dlouholetého primátora Teplic a senátora Jaroslava Kuberu (ODS) připomíná na budově magistrátu cigareta, z níž jde každou hodinu dým. Instalace má symbolizovat politikovu vášeň, která pro něj byla i symbolem osobní svobody. Předseda Senátu zemřel loni v lednu na infarkt. V budově radnice je ještě umístěn reliéf s motivem kouře a Kuberovým mottem: „Nepodnikat a nepřekážet“.

Zeman Vystrčila nepozval na novoroční oběd. Chce jíst jen s Vondráčkem

6. ledna 2021 21:54

Prezident Miloš Zeman pozval k tradičnímu novoročnímu obědu s předsedy obou komor Parlamentu pouze předsedu Sněmovny Radka Vondráčka (ANO). Šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS) pozvánku nedostane. Webu Blesk Zprávy to řekl prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman má s Vystrčilem spory dlouhodobě, jeho cestu na Tchaj-wan označil za „klukovskou provokaci" a uvedl, že už Vystrčila nebude zvát na setkání nejvyšších ústavních činitelů o zahraniční politice.

Vystrčil: Na lži o mé osobě nikdo neskočil. Není snadné zjistit, kdo za nimi stojí

22. listopadu 2020 05:27

Miloš Vystrčil (ODS) nedávno suverénně obhájil pozici předsedy Senátu, a to i díky neustále se prohlubujícímu spojenectví mezi občanskými demokraty a TOP 09. Kromě toho, že se společně s KDU-ČSL chystají sestavit koalici pro sněmovní volby, utvořili také společný senátní klub. Staronový předseda horní komory však musí čelit také nepříjemným dezinformacím, které šíří zřejmě švýcarská organizace napojená na Čínu. Vystrčil měl podle nich mít od Tchaj-wanu slíbené čtyři miliony dolarů za návštěvu ostrova. Senátor v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že zvažuje podání žaloby.

Linhart: Šéfovat Senátu nebudu a nechci. Člověk na funkci musí dozrát, mám ještě čas

13. října 2020 17:42

Jako jediný senátor obhájil svůj post v horní parlamentní komoře už v prvním kole, když na Děčínsku získal přes 53 procent hlasů. O Zbyňku Linhartovi (za STAN) se doposud hovořilo jako o možném nástupci současného předsedy Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS). Linhart však v rozhovoru pro CNN Prima NEWS řekl, že o funkci šéfa horní komory nestojí. Vysvětlil proč.