CNN Prima News Přerov

Přerov

Výpis příspěvků ke štítku „Přerov“

Hoří další velký les. Hasiči zasahují ve vojenském prostoru Libavá, pomáhá i armáda

25. července 2022 17:17

Již patnáct jednotek hasičů zasahuje u rozsáhlého požáru lesa ve vojenském prostoru Libavá. Dým je viditelný z velké dálky, místo požáru je u Kozlova na Olomoucku. Požár se podle mluvčího hasičů Zdeňka Hošáka šíří kvůli silnému větru. Požár se podařilo po 19. hodině lokalizovat, část jednotek však zůstane na místě zřejmě až do úterního rána.

Domy bez střech, desítky rozbitých aut. Moravský Beroun bombardovaly kroupy velikosti vajec

30. června 2022 11:03

Silné krupobití zasáhlo Moravský Beroun na Olomoucku. Ve středu odpoledne zasypaly centrum města i tamní sídliště kroupy o velikosti vejce. Způsobily podle místostarosty Rostislava Hrdličky škody za desítky milionů korun. Kroupy poničily především střechy domů a rozbíjely i okna zaparkovaných aut. Hasiči na místě zasahovali do časných ranních hodin. Ve čtvrtek se na místo znovu vracejí, řekla jejich mluvčí Lucie Balážová. Obec také shání vysoušeče, škody mapuje krizový štáb.

Bizarní případ z Přerova: Pro opilou náctiletou dívku přijel na služebnu otec. Sám nadýchal

21. června 2022 22:07

O neobvyklý případ se na Facebooku podělili strážníci z Přerova. Na nádraží nalezli spící náctiletou dívku, která měla atypickou čepici – žlutého pikachua. Jak později zjistili, byla opilá, nadýchala 1,5 promile. Zkontaktovali i jejího otce, který si pro ni měl dorazit na služebnu. Jak se však ukázalo, ani rodič nezahálel a před cestou se posilnil alkoholem.

Dnes se objednáte, na zákrok jdete v listopadu. Přerov nemá zubaře, zasahuje radnice

31. května 2022 07:36

Problém s nedostatkem zubařů se už netýká jen obcí, ale čím dál tím častěji i větších měst. Jako přímo katastrofální hodnotí situaci například obyvatelé Přerova. Zatímco staří stomatologové odcházejí do důchodu, mladí přicházejí jen ojediněle a ti stávající příval pacientů už dlouho nezvládají. Přerovská radnice se proto rozhodla vypsat dotace, aby dentisty nalákala.

Škrtil ho a mlátil kovovou trubkou. V Přerově se jeden bezdomovec pokusil zabít druhého

2. května 2022 13:43

Policisté obvinili z pokusu vraždy jednatřicetiletého muže z Přerova, zaútočil podle nich na svého o devět let mladšího spolubydlícího z komunity bezdomovců. Mladíka pachatel podle kriminalistů nejprve vláčel na stahovací smyčce po zemi a poté jej udeřil kovovou tyčí do hlavy. V domnění, že je vrah, se pak šel udat na policii. Kriminalistům se však muže podařilo najít ještě živého, s těžkým zraněním byl převezen do nemocnice, řekl v pondělí novinářům šéf krajské kriminální policie Jan Lisický. Útočník skončil ve vazbě.

Rozkopaná železniční tepna: Zpoždění vlaků mezi Prahou a Ostravou jen tak nezmizí

30. dubna 2022 07:19

Cestování na hlavním železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou je v současnosti značně nepředvídatelné. Vlaky kvůli výlukám jezdí na této trase nejpomaleji od roku 2005. V běžném provozu navíc nabírají často i další zpoždění kvůli dalším drobnějším stavebním pracím. O cestě z Prahy do Ostravy, kterou pendolino zvládlo za tři hodiny, si tak můžete nechat jen zdát. A situace se nezlepší ani letos, ani příští rok. Úpravy mají přinést na trati úsporu času i vyšší bezpečnost.

Jurečka nastínil, kde by v ČR mohla být americká základna. Vondrák: Jiná možnost nebude

10. dubna 2022 11:11

Ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) i moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák (ANO) připustili, že je potřeba začít debatovat o možné základně NATO na českém území, o níž mluvila ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Jurečka navíc nastínil, že by taková základna mohla případně být spíše ve východní části České republiky. Hovořil například o Přerovu či Mošnově.

Zloději na Přerovsku ukradli téměř kilometr kolejnic. Jak je odnesli? diví se místní

27. března 2022 13:48

Velkou železniční krádež vyšetřují policisté v Lověšicích na Přerovsku. Zatím neznámí zloději tam z rekonstruovaného úseku trati ukradli téměř kilometr kolejnic a půl kilometru zabezpečovacího kabelu. Škody jdou do statisíců. Kolejnice byly naskladněné přímo v kolejišti. Jak mohli zloději odvézt takové množství železa, nad tím si lámou hlavu policisté i místní obyvatelé.

Kupka: Dálniční síť bude do osmi let. Kde se pojede 150 km/h a budou řídit sedmnáctiletí?

19. února 2022 05:36

Dálniční síť by mohla být dokončena do roku 2030, musela by se však urychlit příprava problematických úseků. Týká se to například citelně chybějícího Pražského okruhu, zbytku dálnice D1 u Přerova nebo propojení Brna s Vídní na dálnici D52, na které se čeká dlouhá desetiletí. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).