reklama
CNN Prima News přestavba

přestavba

Výpis příspěvků ke štítku „přestavba“

Češi mění letecké dovolené za karavaning. Láká je větší dobrodružství i ekologie

27. června 2021 12:07

Karavaning, který představuje dobrodružnější a ekologičtější alternativu k tradičním leteckým dovoleným, je v poslední době mezi Čechy stále oblíbenější. Vynalézavější tuzemští cestovatelé si „zobytňují“ například svůj osobní automobil či dodávku, jiní si raději koupí nový karavan, anebo si jej pronajmou v jedné z půjčoven. Většinu českých zákazníků v půjčovnách tvoří úplní nováčci, kteří s těmito vozy rádi objevují krásy vlastní domoviny.

Stadion v Hradci postaví na nohy i majitel Dynama Pardubice. Zbývá jediná překážka

26. března 2021 09:05

Tvrzení, že současný stadion v Hradci Králové není zrovna nejkrásnějším fotbalovým stánkem v České republice, asi nikoho neurazí. Už dlouhá léta se usiluje o kompletní přestavbu chátrajícího areálu, doposud ale zůstávalo pouze u řečí. Teď to vypadá, že by se na podzim mohlo konečně poprvé „kopnout“ do země. Na světě je vizualizace a teď padla překážka v podobě nutného posvěcení od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. Vybudování nového domova pro „Votroky“ bude mít na starost i firma Petra Dědka, tedy majitele hokejového Dynama Pardubice.

Neúspěšná přestavba aneb Jak Miloš Jakeš předal zhroucenou ekonomiku

14. července 2020 23:54

Když komunisté v únoru 1948 přebírali v Československu moc, patřila naše republika stále ještě k ekonomicky nejvyspělejším zemím světa. Tuzemská hospodářská úroveň byla ještě na počátku 50. let srovnatelná s rakouskou. O čtyřicet let později už nebylo pochyb, že centrálně plánovaná ekonomika Československé socialistické republiky žije jen z podstaty a nevyhnutelně se blíží její zhroucení. Nic na tom nemohla změnit ani přestavba, kterou měl zaštítit a zrealizovat poslední předlistopadový generální tajemník ÚV KSČ Miloš Jakeš.

Vaječná emulze: Tajná přísada pomáhá při rekonstrukci Velké synagogy v Plzni

17. června 2020 19:58

Třetí největší synagoga na světě stojí v Plzni. Už několik měsíců se tam pracuje na obnově jejích vnitřních prostorů, neboť některé nástěnné malby byly již ve velmi špatném stavu. Tým restaurátorů každý den stoupá po lešení až do výšky skoro dvaceti metrů. Při práci používají tradiční postupy, například vaječnou emulzi namíchanou podle tajného receptu.

reklama