reklama

Prezident Zeman výjimečně udělil milost. Pod podmínkou ji dostala matka pěti dětí

Prezident Miloš Zeman se v úterý rozhodl vyhovět zcela výjimečně jedné žadatelce o milost. Dostala ji matka pěti nezletilých dětí, a to z humanitárních důvodů. Milost získala pod podmínkou, že se do tří let od jejího udělení nedopustí úmyslného trestného činu.

reklama

„Prezident republiky se zcela výjimečně rozhodl udělit tuto milost z humanitárních důvodů, přestože omilostněná žena nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu,“ informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman ženě prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu a další celé čtyři nepodmíněné tresty odnětí svobody, které jí byly uložené za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Podnět Zemanovi předložila ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

K tématu

Děti by byly umístěny do různých dětských domovů

Podle Ovčáčka prezident přihlédl k tomu, že omilostněná je matkou pěti nezletilých dětí, o které sama řádně pečuje. V případě jejího nástupu do výkonu trestu by musely být umístěny do různých dětských domovů.

Vzornou péči o děti potvrdila jak vedoucí místně příslušného oddělení sociálně právní ochrany dětí, i tak ředitelka azylového domu, ve kterém žena se svými dětmi v současné době bydlí.

Nejstarší dcera odsouzené je navíc v důsledku traumatických zkušeností v dlouhodobé péči psychologa a dětského psychiatra. Odloučení od matky by tak mohlo zhoršit její už tak nepříznivý psychický stav. K tomu Zeman podle svého mluvčího také přihlédl.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Krimi

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Nové informace k útoku v Chabrech: V domě bylo další dítě, pobodaná matka přišla o oko

Co se stalo v Dolních Chabrech? Záhada, která se udála před půlnocí v rodinném domě v klidné ulici, dostává základní obrysy. Další zdroj totiž potvrdil verzi, kterou redakce Krimi zpráv CNN Prima NEWS už zveřejnila, a navíc přidal podrobnosti. Co bylo na začátku a proč měl vzít teprve čtrnáctiletý hoch do ruky nůž, zatím není jasné. Záchranáři ale bojovali o život dvou lidí.

Hrozba z vesmíru: Experti odhadli místo dopadu čínské rakety. Kdo by se měl obávat?
Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Slibujeme si od toho větší porodnost, obhajuje Maláčová kratší pracovní týden
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Hamáčkova pomsta? Vicepremiér odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty
Další články
reklama
reklama