reklama

Prezident Zeman výjimečně udělil milost. Pod podmínkou ji dostala matka pěti dětí

Prezident Miloš Zeman se v úterý rozhodl vyhovět zcela výjimečně jedné žadatelce o milost. Dostala ji matka pěti nezletilých dětí, a to z humanitárních důvodů. Milost získala pod podmínkou, že se do tří let od jejího udělení nedopustí úmyslného trestného činu.

reklama

„Prezident republiky se zcela výjimečně rozhodl udělit tuto milost z humanitárních důvodů, přestože omilostněná žena nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu,“ informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman ženě prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu a další celé čtyři nepodmíněné tresty odnětí svobody, které jí byly uložené za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Podnět Zemanovi předložila ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

K tématu

Děti by byly umístěny do různých dětských domovů

Podle Ovčáčka prezident přihlédl k tomu, že omilostněná je matkou pěti nezletilých dětí, o které sama řádně pečuje. V případě jejího nástupu do výkonu trestu by musely být umístěny do různých dětských domovů.

Vzornou péči o děti potvrdila jak vedoucí místně příslušného oddělení sociálně právní ochrany dětí, i tak ředitelka azylového domu, ve kterém žena se svými dětmi v současné době bydlí.

Nejstarší dcera odsouzené je navíc v důsledku traumatických zkušeností v dlouhodobé péči psychologa a dětského psychiatra. Odloučení od matky by tak mohlo zhoršit její už tak nepříznivý psychický stav. K tomu Zeman podle svého mluvčího také přihlédl.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

Majitel pohřební služby: Tolik zemřelých jako letos v říjnu jsme nikdy neměli

„Posledních patnáct let měla firma kolem 20 až 25 zemřelých za měsíc, v říjnu nám přes pohřební službu prošlo 42 zemřelých. Takové počty jsem během téměř dvaceti let nezažil,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Michal Žoudlík, který má spolu s otcem a bratrem pohřební službu v Jindřichově Hradci. Pohřebnictví je jedno z odvětví, na které stát zapomněl, a tak Žoudlíkovi do ochranných hygienických prostředků investovali během pandemie už téměř padesát tisíc. Vládní restrikce je však naučily dělat on-line přenosy ze smutečních obřadů.

Koronavirus

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Za středu přibylo téměř 5000 nakažených koronavirem. Číslo R nebezpečně roste

Ve středu přibylo v Česku 4 931 potvrzených případů koronaviru, asi o 600 méně než před týdnem ve středu. Oproti úterý je nárůst nižší zhruba o 900 případů. Vyplývá to z aktuálních dat na webu ministerstva zdravotnictví. Údaje za středu ministerstvo zveřejnilo kvůli technickým problémům až krátce před 08:00, obvykle jsou data aktualizována kolem 01:00 v noci.

Politika

Sledujte ŽIVĚ: Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky

Sledujte ŽIVĚ: Poslanci proberou spotřební daň pivovarů i bezpečnostní prověrky

Sněmovna má ve čtvrtek zrychleně schvalovat trvalé osvobození pivovarů od spotřební daně za vylité nebo vrácené pivo. Poslanci budou hlasovat také o novele, díky níž nebude žadatelům o prodloužení bezpečnostní prověrky při krizových stavech hrozit, že nedostanou rozhodnutí včas. Ve druhém čtení by měli poslanci pokračovat v debatě o sporném návrhu takzvaného nízkouhlíkového zákona o výkupu elektřiny z plánovaného bloku Jaderné elektrárny Dukovany.

reklama
Kdo urazí majestát, jde na 15 let za mříže. Thajský král se brání revoluci po svém
Energošmejdi, třeste se. Poslanci zpřísní podomní prodej elektřiny. Jak nenaletět?
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Nastavená pravidla jsou absurdní. Některé školy je nedokážou splnit, říká Sekyrka
reklama
reklama
Jednou si zahrajeme v nebi, vzkázal Pelé Maradonovi. Smutní nejen fotbalový svět

Fotbal

Domácí zpravodajství

Blatný: Zemře až 10 tisíc nakažených. Covid je nyní příčinou u 40 procent z nich
Další články
reklama
reklama