reklama

Prezident Zeman výjimečně udělil milost. Pod podmínkou ji dostala matka pěti dětí

Prezident Miloš Zeman se v úterý rozhodl vyhovět zcela výjimečně jedné žadatelce o milost. Dostala ji matka pěti nezletilých dětí, a to z humanitárních důvodů. Milost získala pod podmínkou, že se do tří let od jejího udělení nedopustí úmyslného trestného činu.

reklama

„Prezident republiky se zcela výjimečně rozhodl udělit tuto milost z humanitárních důvodů, přestože omilostněná žena nesplňuje podmínku závažného zdravotního stavu,“ informoval mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Zeman ženě prominul zbytek jednoho nepodmíněného trestu a další celé čtyři nepodmíněné tresty odnětí svobody, které jí byly uložené za méně závažnou trestnou činnost převážně drobného majetkového charakteru. Podnět Zemanovi předložila ministryně spravedlnosti Marie Benešová.

K tématu

Děti by byly umístěny do různých dětských domovů

Podle Ovčáčka prezident přihlédl k tomu, že omilostněná je matkou pěti nezletilých dětí, o které sama řádně pečuje. V případě jejího nástupu do výkonu trestu by musely být umístěny do různých dětských domovů.

Vzornou péči o děti potvrdila jak vedoucí místně příslušného oddělení sociálně právní ochrany dětí, i tak ředitelka azylového domu, ve kterém žena se svými dětmi v současné době bydlí.

Nejstarší dcera odsouzené je navíc v důsledku traumatických zkušeností v dlouhodobé péči psychologa a dětského psychiatra. Odloučení od matky by tak mohlo zhoršit její už tak nepříznivý psychický stav. K tomu Zeman podle svého mluvčího také přihlédl.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte

Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte

Ereprezentace, efotbalista roku, trenér či mentální kouč esportového týmu. To jsou teď velmi specifické pojmy, které ale budou v tuzemském prostředí ke slyšení čím dál tím častěji. Český gaming je na vzestupu a své o tom ví Lukáš Pour alias T9Laky. Před necelými dvěma lety mu nabídla práci fotbalová Viktoria Plzeň, která tehdy zakládala divizi esportu a chtěla mít reprezentanty v populární videohře FIFA. „Možná to může znít divně, ale spoustu lidí si neuvědomuje, jak moc je tato hra psychicky náročná,“ uvádí v rozhovoru pro CNN Prima NEWS 23letý Pour.

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama