Při střelbě v bowlingovém centru v USA zemřeli tři lidé. Útočník zabíjel nahodile

Útok v bowlingovém centru v USA

Při střelbě v americkém státě Illinois zemřeli tři lidé

Při sobotní střelbě v bowlingovém centru v americkém státě Illinois zemřeli tři lidé a další tři utrpěli zranění. Prokuratura amerického státu Illinois začala stíhat 37letého muže podezřelého z útoku. Vyšetřovatelé již dříve uvedli, že si pachatel zřejmě vybral svoje oběti nahodile.

Útok se odehrál v sobotu večer místního času (neděle brzy ráno SEČ) ve městě Rockford, které leží asi 130 kilometrů severozápadně od Chicaga. Šéf místní policie Dan O’Shea na tiskové konferenci uvedl, že všichni zemřelí byli muži věku 73, 65 a 69 let.

Mezi zraněnými je 14letý chlapec, který byl zasažen do obličeje a záchranáři jej přepravili helikoptérou do nemocnice. Dívku ve věku 16 let zasáhl útočník do ramene a další, 62letý muž utrpěl několik střelných zranění a je stále v kritickém stavu.

Policistům se podařilo situaci v bowlingovém centru dostat rychle pod kontrolu a zadržet podezřelého přímo na místě činu, podle O’Shea policisté při zásahu ani nepoužili svoje zbraně. Duke Webb, který podle policie a prokuratury za útokem stojí, čelí obviněním za tří vražd a třech pokusů o vraždu.

Starosta města Rockford Tom McNamara vydal chvíli po incidentu prohlášení, podle něhož ho střelba „rozčílila a zarmoutila“. „Jsem v myšlenkách s rodinami těch, kteří přišli o své milované,“ napsal společně s přáním rychlého zotavení raněným.

Podle místního listu Rockford Register Star se v letošním roce ve městě stal největší počet vražd od roku 1965, kdy se tam začaly vést policejní statistiky. V roce 2020 tam rukou jiného člověka zemřelo zatím 35 lidí, čímž byl překonán dosavadní rekord z roku 1996, kdy policie zaregistrovala 31 vražd.

Tagy: