reklama

Popálená Natálka stále užívá antidepresiva. Vedoucí tábora hrozí čtyři roky vězení

Příběh Natálky, která na příměstském táboře v Rokycanech utrpěla popáleniny na 43 procentech těla, má své pokračování. Policisté nedávno obvinili ženu, která měla na starosti tábor, ve kterém k nehodě došlo. Nyní jí hrozí čtyři roky vězení.

reklama

Na tragickou událost, která předloni postihla Natálku, nikdo jen tak nezapomene. O letních prázdninách na příměstském táboře prováděly vychovatelky chemický pokus, který se vymkl kontrole. Následky si dívka ponese celý život. „Telefon zazvonil 23. srpna a tehdy nám oznámili, že naši dcerku transportují v umělém spánku vrtulníkem na popáleninové centrum do Prahy s velmi vážnými poraněními,“ vzpomínala s hrůzou její matka Šárka Černá.

K tématu

Natálka skončila s popáleninami na více než čtyřiceti procentech těla, na 23 procentech má nyní kožní transplantáty. „Nemine chvíle, abych na incident nepomyslela. Každý den vzpomínám na tu hrůzu, každý den ji vidím, protože denně o její popálené tělíčko pečuji,“ uvedla.

Přestože už se částečně Natálka vrátila k běžnému životu, denně užívá antidepresiva. Usíná jen díky práškům na spaní a musí také chodit na fyzioterapii, rehabilitaci a laserové operace. „Z 90 procent žijeme jenom tím. Pořád jen řeším další mazání a co by ještě potřebovala. Pořád se to vyvíjí, bohužel ne zrovna k lepšímu,“ smutně dodala Černá.

Natálčin otec pak poděkoval všem za solidaritu. „Ukázala se spousta lidí, kteří nám pomáhali. Ale je hrozné, když si člověk uvědomí, co Natálka prožila a co ji do budoucna ještě čeká,“ uvedl otec dívky.

Nehodou se i více než po roce stále zabývají policisté. Ti nedávno obvinili vedoucí příměstského tábora, v nejbližší době ji čeká soudní líčení. „Obviněné ženě je kladeno za vinu, že svým nesprávným jednáním při použití technického ledu při pokusu způsobila požár. Na tento měsíc je naplánováno seznámení se spisem,“ informovala policie. V případě prokázání viny mohou obviněné hrozit až čtyři roky vězení a peněžitý trest.

Podle otce malé Natálky by ale neměla skončit ve vězení. „Rozhodně by však neměla pracovat s dětmi a měla by si hlavně uvědomit své chyby,“ podotkl.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Schejbalová: Maturanti letos mají víc úlev a času na přípravu. Trpí první ročníky

Maturanti mají letos mnohem víc úlev a času na přípravu na maturitní zkoušku než loni, uvedla v pořadu 360° Pavlíny Wolfové televize CNN Prima NEWS předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií ČR Renata Schejbalová. Zároveň upozornila, že premiér Andrej Babiš s možností úředních maturit přišel moc brzy a ani se neporadil s příslušným resortem. Se školní a poradenskou psycholožkou Ladislavou Trpákovou se zároveň shodly, že největší problém v současné době mají první ročníky.

Nejhůře jsou na tom prváci, nemají žádné sociální vazby, říká středoškolský učitel
Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička
Návrat monarchie pro mě není aktuální téma, říká potomek habsburských císařů
reklama
reklama
Analýza: Proč tři týdny lockdownu stačit nebudou? Do škol a obchodů nejdřív v červnu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Obezita je daň za luxus, nejdůležitější je udělat si čas na pohyb, tvrdí odborník
Další články
reklama
reklama