reklama

Popálená Natálka stále užívá antidepresiva. Vedoucí tábora hrozí čtyři roky vězení

Příběh Natálky, která na příměstském táboře v Rokycanech utrpěla popáleniny na 43 procentech těla, má své pokračování. Policisté nedávno obvinili ženu, která měla na starosti tábor, ve kterém k nehodě došlo. Nyní jí hrozí čtyři roky vězení.

reklama

Na tragickou událost, která předloni postihla Natálku, nikdo jen tak nezapomene. O letních prázdninách na příměstském táboře prováděly vychovatelky chemický pokus, který se vymkl kontrole. Následky si dívka ponese celý život. „Telefon zazvonil 23. srpna a tehdy nám oznámili, že naši dcerku transportují v umělém spánku vrtulníkem na popáleninové centrum do Prahy s velmi vážnými poraněními,“ vzpomínala s hrůzou její matka Šárka Černá.

Natálka skončila s popáleninami na více než čtyřiceti procentech těla, na 23 procentech má nyní kožní transplantáty. „Nemine chvíle, abych na incident nepomyslela. Každý den vzpomínám na tu hrůzu, každý den ji vidím, protože denně o její popálené tělíčko pečuji,“ uvedla.

Přestože už se částečně Natálka vrátila k běžnému životu, denně užívá antidepresiva. Usíná jen díky práškům na spaní a musí také chodit na fyzioterapii, rehabilitaci a laserové operace. „Z 90 procent žijeme jenom tím. Pořád jen řeším další mazání a co by ještě potřebovala. Pořád se to vyvíjí, bohužel ne zrovna k lepšímu,“ smutně dodala Černá.

Natálčin otec pak poděkoval všem za solidaritu. „Ukázala se spousta lidí, kteří nám pomáhali. Ale je hrozné, když si člověk uvědomí, co Natálka prožila a co ji do budoucna ještě čeká,“ uvedl otec dívky.

Nehodou se i více než po roce stále zabývají policisté. Ti nedávno obvinili vedoucí příměstského tábora, v nejbližší době ji čeká soudní líčení. „Obviněné ženě je kladeno za vinu, že svým nesprávným jednáním při použití technického ledu při pokusu způsobila požár. Na tento měsíc je naplánováno seznámení se spisem,“ informovala policie. V případě prokázání viny mohou obviněné hrozit až čtyři roky vězení a peněžitý trest.

Podle otce malé Natálky by ale neměla skončit ve vězení. „Rozhodně by však neměla pracovat s dětmi a měla by si hlavně uvědomit své chyby,“ podotkl.

Tagy:
Ať si zamete před vlastním prahem. Skopeček i Chcípl PES jdou zkontrolovat Maláčovou
Volby 2021

Ať si zamete před vlastním prahem. Skopeček i Chcípl PES jdou zkontrolovat Maláčovou

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová se svým poradcem Matějem Stropnickým pokračují v kontrolách pracovních podmínek ve firmách. Inspekce se ale bude konat i v resortu Maláčové. Ve čtvrtek ráno se na ministerstvo práce chystají zástupci iniciativ Otevřeme Česko normálnímu životu a Chcípl PES a nezávisle na nich i poslanec ODS Jan Skopeček – lídr stranické kandidátky ve středních Čechách.

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?
Koronavirus

V Česku řádí nakažlivá mutace delta, přesto čísla klesají. Jak je to možné?

V České republice se objevuje velmi nakažlivá mutace delta koronaviru již u přibližně 90 procent všech nově nakažených. Přestože se u takzvané indické mutace hovoří o reprodukčním číslu až osm, epidemie v Česku nadále ustupuje, takže se nevydáváme cestou zemí, jako je Španělsko, Portugalsko či Velká Británie, kde šíření delty vedlo k značnému zhoršení situace. Podle odborníků za to může zřejmě kombinace proočkovanosti a promořenosti českého obyvatelstva.

ON-LINE sedmý den olympiády: Střelci Kostelecký a Lipták postupují do boje o medaile
OH 2021

Živě
ON-LINE sedmý den olympiády: Střelci Kostelecký a Lipták postupují do boje o medaile

David Kostelecký a Jiří Lipták se probojovali do finále olympijského turnaje ve střelbě na trap. Čtvrté místo ve finále dvojskifu získali veslaři Miroslav Vraštil a Jiří Šimánek. Tenistky Barboru Krejčíkovou a Kateřinu Siniakovou čeká olympijské semifinále čtyřhry. Stejné utkání čeká ve dvouhře Markétu Vondroušovou. Dělí je tak jediné vítězství od medailového umístění. Šanci na cenný kov má také vodní slalomářka Tereza Fišerová.

Zrada a zklamání. Hamáček na nás kašle, Sobotka by to neudělal, zní z části ČSSD

Zrada a zklamání, alespoň tak popisují své pocity někteří starostové ČSSD, kteří se rozhodli odejít z jihomoravské kandidátky poté, co do ní zasáhlo stranické grémium. Místo toho, aby se vedení sociální demokracie soustředilo na boj o politické přežití, opět se potýká s vlnou nesouhlasu a hromadných odchodů. Předseda Jan Hamáček je navíc na dovolené a zřejmě doufá, že problémy tak nějak vyšumí.

Začala třetí vlna. Delta se šíří mezi neočkovanými, Slováci zveřejnili drsné statistiky

Ministerstvo zdravotnictví na Slovensku zveřejnilo alarmující statistiky. Uvádí, že z osob, které byly v posledních dvou týdnech pozitivní na COVID-19, jich 76 procent nebylo očkováno proti koronaviru. Podle uznávaného epidemiologa Martina Pavelky v zemi začala třetí vlna pandemie, která postihuje neočkované. Varianta delta je podle něj nakažlivější a nebezpečnější i pro mladší věkové kategorie.

Nelidské, opřela se do pořadatelů olympiády sportovkyně. Týden čekala na čerstvý vzduch

Že není olympijská karanténa po pozitivním testu na koronavirus žádný med, tvrdilo už více sportovců. Nizozemská skateboardistka Candy Jacobsová ale zatím zkritizovala pořadatele nejtvrději. Nebála se použít ani označení „nelidské podmínky“. Z českých sportovců museli do tokijské karantény třeba beachvolejbalisté Ondřej Perušič a Markéta Nausch Sluková.

reklama

Domácí zpravodajství

První česká přírodní památka UNESCO. Na seznam se dostaly Jizerskohorské bučiny

Na seznam světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO patří nově Jizerskohorské bučiny v Jizerských horách. O jejich zařazení ve středu rozhodl výbor světového dědictví Organizace OSN pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). O výsledku informoval ředitel Agentury ochrany přírody a krajiny František Pelc. Jde o první tuzemskou přírodní lokalitu na tomto seznamu.

reklama