reklama

Popálená Natálka stále užívá antidepresiva. Vedoucí tábora hrozí čtyři roky vězení

Příběh Natálky, která na příměstském táboře v Rokycanech utrpěla popáleniny na 43 procentech těla, má své pokračování. Policisté nedávno obvinili ženu, která měla na starosti tábor, ve kterém k nehodě došlo. Nyní jí hrozí čtyři roky vězení.

reklama

Na tragickou událost, která předloni postihla Natálku, nikdo jen tak nezapomene. O letních prázdninách na příměstském táboře prováděly vychovatelky chemický pokus, který se vymkl kontrole. Následky si dívka ponese celý život. „Telefon zazvonil 23. srpna a tehdy nám oznámili, že naši dcerku transportují v umělém spánku vrtulníkem na popáleninové centrum do Prahy s velmi vážnými poraněními,“ vzpomínala s hrůzou její matka Šárka Černá.

K tématu

Natálka skončila s popáleninami na více než čtyřiceti procentech těla, na 23 procentech má nyní kožní transplantáty. „Nemine chvíle, abych na incident nepomyslela. Každý den vzpomínám na tu hrůzu, každý den ji vidím, protože denně o její popálené tělíčko pečuji,“ uvedla.

Přestože už se částečně Natálka vrátila k běžnému životu, denně užívá antidepresiva. Usíná jen díky práškům na spaní a musí také chodit na fyzioterapii, rehabilitaci a laserové operace. „Z 90 procent žijeme jenom tím. Pořád jen řeším další mazání a co by ještě potřebovala. Pořád se to vyvíjí, bohužel ne zrovna k lepšímu,“ smutně dodala Černá.

Natálčin otec pak poděkoval všem za solidaritu. „Ukázala se spousta lidí, kteří nám pomáhali. Ale je hrozné, když si člověk uvědomí, co Natálka prožila a co ji do budoucna ještě čeká,“ uvedl otec dívky.

Nehodou se i více než po roce stále zabývají policisté. Ti nedávno obvinili vedoucí příměstského tábora, v nejbližší době ji čeká soudní líčení. „Obviněné ženě je kladeno za vinu, že svým nesprávným jednáním při použití technického ledu při pokusu způsobila požár. Na tento měsíc je naplánováno seznámení se spisem,“ informovala policie. V případě prokázání viny mohou obviněné hrozit až čtyři roky vězení a peněžitý trest.

Podle otce malé Natálky by ale neměla skončit ve vězení. „Rozhodně by však neměla pracovat s dětmi a měla by si hlavně uvědomit své chyby,“ podotkl.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Hororový konec doposud snové sezony. Provod si přetrhl vazy v koleni, přijde o EURO

Hororový konec doposud snové sezony. Provod si přetrhl vazy v koleni, přijde o EURO

Hned jak záložník Slavie Praha Lukáš Provod v zápase v Olomouci spadl zcela nezaviněně na zem, bylo jasné, že je zle. Držel se za pravé koleno a po chvíli musel vystřídat. Trenér Jindřich Trpišovský po zápase pronesl, že to „nevypadá na nejhorší“. Bohužel se mýlil. Hvězda této sezony má přetržený zkřížený vaz v koleni a musí podstoupit operaci. To znamená, že přijde o nadcházející EURO.

Našly se ostatky zmizelého Krejčířova otce? Po 19 letech může být v případu jasno
Konec epidemie? V neděli přibylo nejméně nakažených koronavirem od srpna
Covid výrazně snížil počet rozvodů v Česku. Kvůli pandemii ale značně ubylo i svateb
reklama
reklama
Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Partie

Domácí zpravodajství

Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
Další články
reklama
reklama