reklama

Popálená Natálka stále užívá antidepresiva. Vedoucí tábora hrozí čtyři roky vězení

Příběh Natálky, která na příměstském táboře v Rokycanech utrpěla popáleniny na 43 procentech těla, má své pokračování. Policisté nedávno obvinili ženu, která měla na starosti tábor, ve kterém k nehodě došlo. Nyní jí hrozí čtyři roky vězení.

reklama

Na tragickou událost, která předloni postihla Natálku, nikdo jen tak nezapomene. O letních prázdninách na příměstském táboře prováděly vychovatelky chemický pokus, který se vymkl kontrole. Následky si dívka ponese celý život. „Telefon zazvonil 23. srpna a tehdy nám oznámili, že naši dcerku transportují v umělém spánku vrtulníkem na popáleninové centrum do Prahy s velmi vážnými poraněními,“ vzpomínala s hrůzou její matka Šárka Černá.

Natálka skončila s popáleninami na více než čtyřiceti procentech těla, na 23 procentech má nyní kožní transplantáty. „Nemine chvíle, abych na incident nepomyslela. Každý den vzpomínám na tu hrůzu, každý den ji vidím, protože denně o její popálené tělíčko pečuji,“ uvedla.

Přestože už se částečně Natálka vrátila k běžnému životu, denně užívá antidepresiva. Usíná jen díky práškům na spaní a musí také chodit na fyzioterapii, rehabilitaci a laserové operace. „Z 90 procent žijeme jenom tím. Pořád jen řeším další mazání a co by ještě potřebovala. Pořád se to vyvíjí, bohužel ne zrovna k lepšímu,“ smutně dodala Černá.

Natálčin otec pak poděkoval všem za solidaritu. „Ukázala se spousta lidí, kteří nám pomáhali. Ale je hrozné, když si člověk uvědomí, co Natálka prožila a co ji do budoucna ještě čeká,“ uvedl otec dívky.

Nehodou se i více než po roce stále zabývají policisté. Ti nedávno obvinili vedoucí příměstského tábora, v nejbližší době ji čeká soudní líčení. „Obviněné ženě je kladeno za vinu, že svým nesprávným jednáním při použití technického ledu při pokusu způsobila požár. Na tento měsíc je naplánováno seznámení se spisem,“ informovala policie. V případě prokázání viny mohou obviněné hrozit až čtyři roky vězení a peněžitý trest.

Podle otce malé Natálky by ale neměla skončit ve vězení. „Rozhodně by však neměla pracovat s dětmi a měla by si hlavně uvědomit své chyby,“ podotkl.

Tagy:

Hlavní zprávy

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá
Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Kterým okresům hrozí plošné testování ve školách? Rizikových regionů přibývá

V okresech, kde incidence překročí 300 případů koronaviru na 100 tisíc obyvatel za sedm dní, dojde k plošnému testování žáků ve školách, a to v termínech 1. a 8. listopadu. Informaci novinářům potvrdil ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na pondělním brífinku. Podle současných dat ministerstva zdravotnictví by se testování týkalo osmi okresů. Do listopadu by jich ale mohlo být mnohem více.

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál
360°

Nutit lidi k „dobrovolnému očkování“ je absurdní. Vláda cílí na špatné skupiny, říká Dostál

Podle experta na zdravotní právo Ondřeje Dostála (Piráti) je pro nastavení opatření proti šíření koronaviru klíčové, zda neočkovaný člověk ohrožuje společnost více než očkovaný. Řekl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Reagoval tak na dotaz, zda není na čase uznávat hladinu protilátek. Zároveň podotkl, že nutit občany k dobrovolnému očkování je absurdní a opatření prý cílí na špatné skupiny obyvatel.

Expert: Snížit DPH u energií je nejhorší řešení. To vám řekne každý ekonom s diplomem

Plán vlády na dočasné snížení DPH u energií až na nulu je podle ekonoma Miroslava Zámečníka to nejhorší, co se může z hlediska rozpočtu udělat. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS mluvil podobně také poslanec Pirátů Martin Jiránek. Naopak poslanec za vládní hnutí ANO Patrik Nacher zdůrazňoval, že jde o nejrychlejší způsob, jak lidem ve finanční tísni pomoci.

reklama

Domácí zpravodajství

Nejzajímavější reality show z celého světa. Televize Prima spouští nový program

Skupina Prima rozšiřuje programovou nabídku a v pondělí 25. října odpoledne spustí jedenáctý televizní kanál! Prima SHOW se ve svém programovém schématu zaměří na reality show. Přinese druhou sérii české show LIKE HOUSE s Agátou Hanychovou v čele nové party influencerů a představí premiérový denní formát Královny butiků, který je mixem napětí, soutěžení, nákupů, stylingu a módních tipů předního českého stylisty Filipa Vaňka. Nebudou chybět ani ty nejlepší zahraniční show – Krásky a šprti, Ostrov pokušení, Výměna manželek USA nebo Slunce, sex a rodiče v patách.

Odcházející vláda se dál hašteří. Schillerová ztrhala návrh Maláčové na minimální mzdy

Odcházející vláda bude o zvýšení minimální mzdy jednat za týden, oznámila ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Růst na 18 tisíc korun, který navrhuje ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD) označila za naprosto nereálný. Připomněla, že na minimální mzdu je v Česku navázána mzda zaručená a její navýšení by mohlo být pro některé menší a střední zaměstnavatele neúnosné.

reklama