reklama
CNN Prima News přijímací zkoušky

přijímací zkoušky

Výpis příspěvků ke štítku „přijímací zkoušky“

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS promluví o tom, jestli je ve hře plán s prodloužením prezenční výuky na školách v době prázdnin. Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere by s tím souhlasilo 36 procent rodičů. Sám Plaga už v únoru přišel s nápadem doučovacích letních táborů. Na nich by mohli žáci dohnat látku, o kterou přišli kvůli pandemii koronaviru.

Rodiče zuří. Přijímačky nebraly ohled na distanční výuku, stěžují si Cermatu

Sociální sítě zaplavily stížnosti rozzuřených rodičů. Nelíbí se jim podoba letošních přijímacích zkoušek, nebraly totiž ohled na distanční výuku. Podle některých ohlasů se navíc děti musely poprat s výrazně těžšími testy než v uplynulých letech. Cermat, který zodpovídá za kvalitu zkoušek i jejich vyhodnocování, se ale brání. Výsledky testů má zkontrolovat ministerstvo školství.

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat

Aktualizováno

Na čtyřleté maturitní obory středních škol v Česku nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky. Ministerstvo školství s ohledem na současnou pandemii koronaviru rozhodlo, že ředitelé středních škol budou moct uchazeče přijímat jen na základě vlastních přijímacích zkoušek školy, případně zcela bez zkoušek. V případě nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 se na jaře 2021 může změnit termín konání maturit.

Ministr Plaga: Podoba přijímacích zkoušek na střední školy by se měla změnit

Obsah přijímacích zkoušek na střední školy by se podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) měl změnit. Současné testování podle něj neodpovídá tomu, co a jak se učí děti v moderních školách. Navíc podoba zkoušek podle něj nutí rodiče ke vzdělávání potomků v placených kurzech. Ministr by proto chtěl otevřít debatu o možných úpravách. Podle něj je pro zlepšení vzdělávacího systému proměna podoby zkoušek důležitější než diskuse o počtu pokusů na testy.

Maturanti si stěžují na chaos a bojí se, že kvůli škole nakazí sebe či rodiče

Kvůli pandemii koronaviru maturanti týdny nemuseli chodit do školy, místo toho probíhala on-line výuka z domova. Ta ale byla podle mnohých chaotická a nedostatečná. Dlouho nebylo jisté, jestli se do června ještě vrátí do škol a zda letos budou skládat zkoušky z dospělosti. Ministerstvo školství začátkem května oznámilo, že ano. Někteří studenti posledních ročníků se ale proti rozhodnutí bouří. Podepisují petici a na instagramovém účtu Slovo studentů píší své příběhy o tom, jak jim koronavirus zkomplikoval výuku.

reklama