CNN Prima News přijímací zkoušky

přijímací zkoušky

Výpis příspěvků ke štítku „přijímací zkoušky“

Musíme změnit obsah vzdělávání, maturity i přijímací zkoušky, shodli se Gazdík se Zemanem

18. května 2022 19:47

Prezident Miloš Zeman a ministr školství Petr Gazdík (STAN) se shodli, že je nutná redukce obsahu vzdělávání, změna maturit a systému přijímacích zkoušek a potřebné je celoživotní vzdělávání. Gazdík na setkání prezidenta dále informoval o záměrech vlády ve školství. Vyjasňovali si návrh, aby byl druhý cizí jazyk v základních školách jen volitelný. Shodli se také v tom, že 17. června dojde ke jmenování dalších 84 profesorů a profesorek.

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

28. ledna 2022 00:31

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Kritika přijímaček byla neoprávněná, hájí se Cermat. Zveřejnil výsledky testů

19. května 2021 16:29

Cermat ve středu zveřejnil výsledky přijímacích zkoušek na střední školy a tvrdí, že kritika za obtížnost testů, která se snesla hlavně od dětí a jejich rodičů, byla neoprávněná. Přestože se žáci dlouho připravovali doma při distanční výuce, jejich výsledky byly v průměru jen o čtyři procentní body horší než při loňských zkouškách.

Sledujte ŽIVĚ Nový den s Plagou: Prodlouží se prezenční výuka do letních prázdnin?

11. května 2021 06:57

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS promluví o tom, jestli je ve hře plán s prodloužením prezenční výuky na školách v době prázdnin. Podle průzkumu agentury Nielsen Admosphere by s tím souhlasilo 36 procent rodičů. Sám Plaga už v únoru přišel s nápadem doučovacích letních táborů. Na nich by mohli žáci dohnat látku, o kterou přišli kvůli pandemii koronaviru.

Rodiče zuří. Přijímačky nebraly ohled na distanční výuku, stěžují si Cermatu

10. května 2021 11:14

Sociální sítě zaplavily stížnosti rozzuřených rodičů. Nelíbí se jim podoba letošních přijímacích zkoušek, nebraly totiž ohled na distanční výuku. Podle některých ohlasů se navíc děti musely poprat s výrazně těžšími testy než v uplynulých letech. Cermat, který zodpovídá za kvalitu zkoušek i jejich vyhodnocování, se ale brání. Výsledky testů má zkontrolovat ministerstvo školství.

Na střední školy lze jít bez zkoušek. Termín maturit se kvůli koronaviru může posouvat

30. listopadu 2020 12:22
Aktualizováno

Na čtyřleté maturitní obory středních škol v Česku nebudou na jaře 2021 povinné jednotné přijímací zkoušky. Ministerstvo školství s ohledem na současnou pandemii koronaviru rozhodlo, že ředitelé středních škol budou moct uchazeče přijímat jen na základě vlastních přijímacích zkoušek školy, případně zcela bez zkoušek. V případě nepříznivého vývoje epidemie COVID-19 se na jaře 2021 může změnit termín konání maturit.

Ministr Plaga: Podoba přijímacích zkoušek na střední školy by se měla změnit

20. června 2020 09:29

Obsah přijímacích zkoušek na střední školy by se podle ministra školství Roberta Plagy (ANO) měl změnit. Současné testování podle něj neodpovídá tomu, co a jak se učí děti v moderních školách. Navíc podoba zkoušek podle něj nutí rodiče ke vzdělávání potomků v placených kurzech. Ministr by proto chtěl otevřít debatu o možných úpravách. Podle něj je pro zlepšení vzdělávacího systému proměna podoby zkoušek důležitější než diskuse o počtu pokusů na testy.

Přijímačky na střední školy dopadly nejlépe za poslední roky, ukázaly statistiky

16. června 2020 21:16

Uchazeči o studium na středních školách měli letos u přijímacích zkoušek lepší výsledky než v minulých letech. Vyplývá to z dat, která zveřejnila organizace Cermat. Ke zkouškám letos přišlo téměř 94 tisíc dětí. Kvůli pandemii byl k dispozici pouze jeden termín. Naopak u maturit se výsledky ve srovnání s minulými roky zhoršily.

Rektor Masarykovy univerzity: On-line výuka bude zčásti pokračovat i příští rok

10. června 2020 18:54

Koronavirová pandemie se výrazně promítla do fungování vysokých škol. Přednášky, zkoušky i přijímací řízení probíhají on-line. Na některých školách by tento systém mohl doplnit kontaktní výuku i v příštím školním roce. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS to moderátorce Martině Kuzdasové řekl rektor Masarykovy univerzity Martin Bareš.