CNN Prima News přistání

přistání

Výpis příspěvků ke štítku „přistání“

Letecká katastrofa v Nepálu: Stroj se zřítil na přistávací dráhu. Zahynulo 69 lidí

15. ledna 2023 07:41

Pátrání po obětech havárie letounu, který se v neděli ráno po cestě z Káthmándú zřítil v nepálské Pokhaře, skončilo. Pokračovat bude v pondělí. Zemřelo nejméně 69 ze 72 lidí na palubě. Mezi cestujícími bylo 15 cizinců a dva kojenci. Příčina nehody zatím není známá. Jedná se podle Reuters o nejhorší letecké neštěstí v Nepálu za posledních pět let.

Děsivé chvíle při přistání. Letadlo přejelo ranvej, pasažéři museli ven po skluzavkách

24. října 2022 09:54

Letadlo společnosti Korean Air se v neděli pozdě večer v centrální části Filipín pokoušelo dvakrát neúspěšně přistát. Nakonec piloti ve špatném počasí při třetím pokusu přejeli přistávací dráhu a havarovali. Mezi 11 členy posádky a 162 cestujícími, kteří museli k úniku z letounu použít nouzové skluzavky, nebyl hlášen žádný zraněný, uvedla agentura AP.

Adrenalinová přistání. Na kterých místech letadla těsně míjí hlavy turistů?

21. srpna 2022 22:31

Někoho záběry nadchly, další zase vyděsily k smrti. Video z mimořádně riskantního přistání letadla na řeckém ostrově Skiathos se stalo senzací na sociálních sítích. Pilot letěl se svým Airbusem tak nízko nad hlavami lidí, že jednoho z přihlížejících zvědavců shodil na zem. Letiště na Skiathosu ovšem není jediné, kde se můžete dostat nebezpečně blízko dosedajícím letadlům.

V Bratislavě přistál navzdory sankcím ruský Iljušin. Letěl přes Česko, o nákladu úřady mlčí

3. srpna 2022 00:02

Na bratislavském letišti M. R. Štefánika v úterý po jedné hodině odpoledne přistálo nákladní letadlo Iljušin IL-76 z Moskvy, a to navzdory sankcím, které slovenský vzdušný prostor pro ruská letadla uzavírají, napsal web cas.sk. U letadla se po přistání pohybovaly policejní hlídky, jež pak i doprovázely dva kamiony, které z letiště vyjely dvě hodiny poté. Podle slovenských médií jde o zásilku paliva do dvou slovenských jaderných elektráren.

Pilot předvedl husarský kousek: S porouchaným strojem nouzově přistál uprostřed dálnice

8. července 2022 20:10

Dobře odvedenou práci při krizovém pilotování porouchaného letadla předvedl v neděli Američan Vincent Fraser, kterému se podařilo nouzově přistát na Dálnici 19 ve Swain County v USA. Na nezvyklý případ upozornila CNN s tím, že se celý incident jako zázrakem obešel bez újmy na zdraví. Fraser přitom zřejmě nepatří mezi nejzkušenější piloty – jak sám uvádí, nalétáno má jen něco málo pod 100 hodin.

Strach o královnu. Její letadlo nemohlo kvůli bleskům přistát, kroužilo nad Londýnem

1. června 2022 00:57

Při přistání letadla, které přepravovalo anglickou královnu, nastaly v úterý odpoledne komplikace. Alžběta II. se vracela ze skotského Balmoralu na hrad Windsor. Pilot jejího soukromého letadla však musel kvůli silné bouři, bleskům a kroupám zrušit přistání v Londýně a 15 minut nad anglickou metropolí kroužit. I přes komplikace se královna na Windsor v pořádku dostala a stihla zamávat nadšeným dětem.

Drama na obloze: Pilot omdlel a ke kniplu musel cestující. O létání přitom nevěděl nic

11. května 2022 20:42

K velmi neobvyklé situaci došlo v úterý na floridském letišti. Pilota během letu postihly zdravotní potíže a musel ho zastoupit jeden z pasažérů, přestože s létáním neměl žádné předchozí zkušenosti. Díky rychlé reakci a následné navigaci dispečerů se muži na letišti nakonec podařilo úspěšně přistát. Na audiozáznamu z LiveATC.net, které se CNN podařilo získat, je slyšet jak se situace vyvíjela, včetně dialogů mezi kokpitem a letištěm.

Čtyři astronauti se po půl roce vrátili z vesmíru. Testovali i pěstování chilli papriček

6. května 2022 08:01

V Mexickém zálivu u pobřeží Floridy v pátek v 6:43 SELČ přistála vesmírná loď Crew Dragon se čtyřmi astronauty, kteří se zúčastnili již třetí dlouhodobé mise na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) obsluhované společností SpaceX miliardáře Elona Muska. Čtveřice astronautů americké vesmírné agentury NASA a její evropské obdoby ESA prováděla řadu experimentů, od pěstování chilli papriček v nulové gravitaci po testování robotů.

Vesmírný úspěch na Marsu: Vrtulník NASA dokázal znovu vzlétnout, vyfotil trosky sondy

30. dubna 2022 08:15

Průzkumná helikoptéra Ingenuity, která byla vedle vozítka Perseverance součástí sondy, jež loni přistála na Marsu, znovu vzlétla. Tentokrát zaznamenala velký úspěch, jelikož vystoupala až do výšky osmi metrů nad povrch planety, přičemž vyfotila trosky své mateřské sondy a pomohla NASA osvětlit, jak přistání probíhalo.