reklama
CNN Prima News přistání

přistání

Výpis příspěvků ke štítku „přistání“

Musk slaví obrovský úspěch. Kapsle s civilní posádkou bezpečně přistála na moři u Floridy

V Atlantském oceánu u pobřeží amerického státu Florida přistála po letu na oběžné dráze kolem Země čtyřčlenná civilní posádka lodi Crew Dragon společnosti Space X podnikatele Elona Muska. Jejich kapsle SpaceX se spustila do oceánu těsně před západem slunce v 1:08 SELČ nedaleko místa, kde jejich let o tři dny dříve začal. Informují o tom světové tiskové agentury. Je to první zcela amatérská posádka, která obletěla Zemi bez profesionálního astronauta.

Americká sonda přistála na Marsu, průzkumník tam bude pátrat po známkách života

Aktualizováno

Robotický průzkumník amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Perseverance úspěšně zvládl přistání na Marsu. Krátce před 22:00 dosedl na plánovaném místě v kráteru Jezero. Úspěch potvrdila NASA, která také vydala první fotografie pořízené roverem z místa dosednutí. Přistávací manévr dokumentovala na webových stránkách.

O krůček blíž Marsu. Prototyp rakety společnosti SpaceX se ale při přistání roztrhl

Aktualizováno

Prototyp rakety Starship společnosti SpaceX při přistání na závěr cvičeného letu explodoval a roztrhl se. Společnost SpaceX podnikatele Elona Muska přitom plánuje, že loď už za šest let dopraví lidskou posádku na Mars. Musk však celý test označil za velký úspěch, neboť důležité fáze s výjimkou přistání proběhly správně a podařilo se získat cenné údaje. „Marse, přicházíme,“ reagoval spokojeně na Twitteru.

V Indii havarovalo letadlo, 19 mrtvých. Déšť za nehodu nemohl, říká expert

Aktualizováno

Letadlo Boeing 737 společnosti Air India havarovalo při přistání na letišti v indickém městě Kalikat. Sjelo z přistávací dráhy a rozlomilo se na dvě části. Na palubě bylo 190 lidí včetně členů posádky, podle CNN zemřeli oba piloti a dalších 17 lidí. K události se pro CNN Prima NEWS vyjádřili letecký expert Ladislav Keller a přímo z Indie i reportérka CNN Vedika Sudová.

Vydávala zvuky jako strašlivé zvíře, tvrdí astronauti Behnken a Hurley o Crew Dragon

Astronauti amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Robert Behnken a Douglas Hurley prohlásili, že jejich loď Crew Dragon při průletu zemskou atmosférou „ožila“ a „vydávala zvuky jako nějaké strašlivé zvíře“. Kosmická loď vracející se z Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) v neděli dosedla podle plánu na hladinu Mexického zálivu. Přistání pilotované mise na moři bylo pro americkou kosmonautiku první po 45 letech a zároveň to bylo poprvé, co tuto cestu zajistila soukromá společnost SpaceX.

reklama