reklama
CNN Prima News příznaky koronaviru

příznaky koronaviru

Výpis příspěvků ke štítku „příznaky koronaviru“

Prášky proti covidu. Vědci ohlásili velký objev, nemocným pomáhá lék na klouby

24. ledna 2021 19:11
Aktualizováno

Může to být další důležitý zlom v boji s pandemií. Kanadští vědci objevili první ústně podávaný lék, který zabírá i na COVID-19. Tabletky kolchicinu mají protizánětlivé účinky, podle lékařů z montrealské kardiologické kliniky (MHI) působí jak při léčbě samotného onemocnění, tak při snižování rizika dalších možných komplikací. Pro léčbu covidu na bázi monoklonálních protilátek se už rozhodlo Německo. Epidemiolog Rastislav Maďar by však vzhledem k toxicitě s obecným doporučením léku ještě počkal. Kolchicin podle něj nemusí být vůbec účinný.

PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili nové příznaky covidu. Některé jsou opravdu bizarní

24. ledna 2021 13:07

Kašel, vysoká teplota, ztráta čichu a chuti patří mezi nejčastější příznaky onemocnění COVID-19. Vědci z Velké Británie však poukazují na stovky případů, kdy se nákaza projevila trochu nečekaným způsobem. Podle nich může být i škytavka známkou toho, že se virus dostal do těla. Další zprávy hovoří o náhlé ztrátě vlasů, zvonění v uších či dvojitém vidění.

PŘEHLEDNĚ: Vědci odhalili šest rozdílných průběhů covidu. Jaké jsou jejich příznaky?

23. ledna 2021 20:56

Vědci z londýnské univerzity King’s College zveřejnili unikátní studii, která odhaluje šest různých typů průběhu nemoci COVID-19. Každý z nich se přitom projevuje jinými příznaky a jiným stupněm nebezpečí. Podle odborníků mohou tato zjištění pomoci lékařům předpovědět, kteří z nakažených jsou nejvíce ohrožení. Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled jednotlivých kategorií.

Covid jí vrátil čich. Po dvaceti letech konečně cítím vůni kávy, říká žena z Moravy

1. prosince 2020 19:37

Jedním z typických příznaků nemoci COVID-19 je ztráta čichu, u paní Lenky ze severní Moravy se ovšem dostavil úplně opačný efekt. Čich ztratila kvůli chronickému onemocnění již před více než dvaceti lety a vrátil se jí, až když onemocněla covidem. Žena pocházející ze Šumperka se nyní raduje, že si konečně může přičichnout ke kávě nebo vybírat parfém skutečně podle vůně. „Je to takový ostrůvek pozitivna v celkově negativní situaci,“ popsala své pocity pro CNN Prima NEWS.

V druhé vlně přibývá novorozenců s covidem. Nakazí se většinou doma od rodiny

14. listopadu 2020 21:04

Koronavirus se nevyhýbá ani těm nejmenším. V druhé vlně pandemie podle předsedkyně Sdružení praktických lékařů pro děti a dorost Ilony Hülleové přibývá oproti jaru případů, kdy se děti nakazily covidem ihned po návratu domů z porodnice. Podle rodičů, u kterých dítě prodělalo tuto nemoc, prý ale není důvod zmatkovat. Je důležité zůstávat v klidu a být pozitivně naladění.

PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus

30. října 2020 08:10

S rostoucími počty nakažených lze postupně stále jasněji pozorovat, že příznaky nemoci COVID-19 jsou ve velkém počtu případů jasně rozpoznatelné od klasické chřipky či jiných respiračních onemocnění. Specifická je například ztráta chuti a čichu. Naopak rýma mezi hlavní příznaky covidu nepatří. Člověk by měl zpozornět především při zvýšené teplotě.

Květiny mě jen rozesmutní. Příběhy lidí, kteří kvůli covidu ztratili čich a chuť

22. října 2020 06:02

Christina Alexanderová jako mnoho dalších prodělala koronavirus. Když v polovině března vařila večeři, uvědomila si, že ztratila chuť a čich. Stejně jako u odhadovaných 34 až 68 procent infikovaných měla i ona zkreslené smyslové vnímání. Proč dochází ke ztrátě chuti a čichu, se vědci stále snaží zjistit. Jejich závěry zveřejnil portál Inverse spolu se svědectvím dalších mladých lidí.

Nevolejte nás k chřipce, žádají záchranáři. Nestíhají kvůli koronaviru

17. října 2020 07:35

„Jsme stejně jako nemocnice zahlceni pacienty s koronavirem. Často vyjíždíme k případům, kde by stačila domácí léčba a pacienta transportujeme do nemocnice zcela zbytečně,“ píší na svých webových stránkách členové Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje. Ve svém vzkazu prosí lidi, aby je k případům s lehkými chřipkovými příznaky nevolali.

reklama