CNN Prima News prodej automobilů

prodej automobilů

Výpis příspěvků ke štítku „prodej automobilů“

Rolls-Royce hlásí rekordní prodeje, krizi navzdory. Průměrně zákazník utratil 12 milionů

Krize spojená se zdražováním zjevně v plné síle nedoléhá na nejmovitější vrstvy obyvatelstva, a to ani v Česku. Důkazem je rekordní počet nových majitelů luxusních britských automobilů Rolls-Royce. Loni si je koupilo 6 021 lidí, průměrná cena byla v přepočtu 12 milionů korun. Tahounem prodejů se stalo mamutí SUV Cullinan, které si nejlépe z modelů značky vedlo také v Česku. Kvůli vyšší poptávce musí automobilka dokonce navyšovat počet zaměstnanců.

Češi nákup auta neodkládají. Před novým vozem ale preferují kvalitní ojetinu

Většina lidí očekává, že se v dohledné době ceny aut stabilizují a nákup nemá cenu plánovitě odkládat. Podle 24 procent lidí je v současnosti vhodná doba na pořízení nového vozu, protože jejich ceny v nejbližších měsících ještě porostou. Opačný názor zastává 27 %, podle nich naopak výhledově ceny aut klesnou. Vyplývá to z průzkumu společnosti Raiffeisen – Leasing.

Prodáváte auto? Pozor, ať vám nepřijde pokuta za přestupek nového vlastníka

V Česku roste počet ojetých vozů, u kterých nový majitel nezajistil v technickém průkazu vlastnický převod. Za auto je tak stále odpovědný původní vlastník, po kterém mohou například úřady vymáhat pokuty za spáchané přestupky, v krajních případech i postihy za trestnou činnost nového majitele. Takových aut jsou podle oficiálních informací přinejmenším minimálně stovky, reálně ale mnohonásobně více, protože vše se dostane na světlo až právě v momentě nějakého deliktu.

Trh s novými auty v prosinci ožil. Elektrická Škoda Enyaq je nejlepší mezi SUV

Koronavirová pandemie silně otřásla téměř všemi odvětvími světového průmyslu, včetně toho automobilového. Prodeje nových vozů za rok 2020 v Česku rekordně klesly a výrobci i dealeři se připravovali na nejhorší. Světlo naděje ale vysvitlo v prosinci, kdy navzdory přísným protiepidemickým opatřením meziročně opět vzrostly registrace nových aut, a to hned o 8,69 procenta.

Stočené tachometry mají nejčastěji německé prémiovky, ale také škodovky

Výběr správného ojetého vozu je mnohdy nadlidským úkolem. Jak kupující, tak prodávající chtějí mít z obchodu zisk. Často tedy dochází k tomu, že zakoupené auto, které je na první pohled zcela v pořádku, se postupem času ukáže jako naprostý „šrot“. Na povrch začnou vyplouvat skryté a někdy i velmi závažné poruchy, jež s sebou přináší vysoké náklady na opravu. V některých případech mohou vyjít dokonce dráž než auto samotné.