CNN Prima News prodejny

prodejny

Výpis příspěvků ke štítku „prodejny“

Kam o svátcích na nákupy a které obchody zůstanou zavřené? Letos je to jinak než obvykle

23. prosince 2021 08:37

Vánoční svátky a přelom roku tradičně způsobují zmatek v tom, které obchody budou mít zavřeno a kam se naopak můžete na nákupy bezstarostně vydat. Letos situaci komplikuje i nouzový stav, který platí až do 25. prosince. Paradoxně však dává obchodům možnost, aby měly otevřeno i na Boží hod vánoční. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) ale chce přijmout opatření, které by otvírací dobu nastavilo, jak jsme už několik let zvyklí.

Tomáš Prouza: Diamantová liga kvality není soutěž krásy, ale precizní hodnocení prodejen

9. prosince 2021 06:21

Soutěžit v Diamantové lize kvality mohou velcí i malí, řetězce i prodejny v nejmenší vesnici v Česku, ale také třeba cukrárny za Prahou. Za posledních pět let se zvětšil okruh soutěžících i kategorií. Poslední dva ročníky kvůli covidu neproběhly, Diamantová liga by však měla být v příštím roce obnovena. „Ukáže se také, kolik investic se do prodejen během covidu udělalo,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Tomáš Prouza, prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu, jenž je správcem značky Diamantová liga kvality, která je součástí programu Česká kvalita pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano

8. března 2021 22:23

Pokud byste chtěli například dětem pořídit rybičky nebo králíka, tak ve zverimexech je teď nekoupíte. Od března totiž platí zákaz jejich prodeje, a to kvůli vládním opatřením proti šíření koronaviru. Výjimku ale mají zvířata, která se používají jako krmivo – třeba pro hady nebo ještěry. Vládní opatření podle obchodníků nedává smysl. Sami totiž nevědí, jaké zvíře a komu mohou a naopak nesmí prodat.

Účet za neotevření obchodů? Desítky miliard korun a růst nezaměstnanosti, míní ekonom

19. února 2021 16:42

Páteční rozhodnutí vlády neotevřít od pondělí obchody bude pro českou ekonomiku další ranou, která se projeví růstem nezaměstnanosti. Pro obchodníky je nákladná i samotná nejistota, kterou kabinet svým konáním zvyšuje. Podle prezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáše Prouzy by se vláda měla nejprve domluvit a až poté se vyjadřovat do médií.

PŘEHLEDNĚ: Většina obchodů má zavřeno už skoro dva měsíce. Které zůstávají otevřené?

19. února 2021 12:56

Podnikatelé ani po téměř dvou měsících obchody otevřít nemohou, vláda totiž nekývla na návrh ministra obchodu a průmyslu Karla Havlíčka (za ANO). Až na výjimky tedy zůstávají malé prodejny zavřené. Nakoupit si lidé mohou i nadále například základní potraviny, zboží z papírnictví nebo lékáren. Od půlnoci z pondělí na úterý v nich nově ale budou muset nosit respirátory nejméně třídy KN95 nebo FFP2 či dvě chirurgické roušky. Které obchody jsou tedy stále ještě otevřené?

Slovensko kvůli koronaviru zpřísní karanténní opatření, zavře většina prodejen

9. prosince 2020 18:23

Slovensko kvůli šíření koronaviru od 21. prosince na nejméně tři týdny zavře většinu prodejen. Již od tohoto pátku nebudou moci restaurace podávat jídlo ani na terasách, od pondělí pak klienti hotelů a návštěvníci lyžařských středisek budou muset mít negativní výsledek testu na koronavirus. Na konci prosince by větší podniky měly začít s pravidelným testováním svých zaměstnanců. Oznámili to ve středu představitelé slovenské vlády a hlavní hygienik.

Pravidla pro pohyb v obchodech se změní, malé prodejny ale stále neotevřou

21. listopadu 2020 20:35

Pravidla pro vstup do obchodů se od pondělí změní. Omezení počtu nakupujících sice platí dál, ale výjimku mají matky, které se už nemusí rozhodovat mezi vozíkem a kočárkem. A také postižené osoby, které mohou mít doprovod. Největší problém, tedy nerovnosti mezi obchody, ale trvá. Zatímco ty velké mají žně, malé obchody stále nesmí otevřít.