reklama

Protesty v Rio de Janeiru: Chudinská čtvrť je v době koronaviru deset dní bez vody

V chudinské čtvrti Rio de Janeira v Brazílii se konaly protesty kvůli výpadkům dodávky vody, která je v době koronaviru a zvýšených hygienických opatřeních obzvlášť potřebná. Ve čtvrti neteče už více než deset dní. Červený kříž rozdává tisícům obyvatel vodu v plastových lahvích.

reklama

„Bez vody nemůžeme nic dělat. Problém má celá čtvrť. Čelíme epidemii, ale jak můžeme bez vody udržovat čistotu a mýt si ruce? Jak?“ uvedla Maria Ivaová, obyvatelka jedné z největších chudinských čtvrtí v Brazílii, ve které žije kolem 70 tisíc lidí.

„To je neúcta ze strany úřadů. Neposkytnou nám ani to nejzákladnější – vodu,“ řekla residentka Neide de Limaová a dodala „Voda je jediná věc, kterou chceme k přežití. Nebo tady zemře víc lidí. Koronavirus už jich hodně zabil. A představte si, co se stane teď, když jsme bez vody.“

Obyvatelé čtvrti musejí čekat ve frontách na vodu v plastových lahvích, kterou jim rozděluje Červený kříž. Občas si také mohou naplnit své nádoby vodou, kterou jim přiváží cisterna místní vodárenské společnosti. Ta tvrdí, že problém s vodou řeší. Prý nejspíš vznikl závadou v potrubí.

Brazilské úřady podle statistického serveru Worldometers hlásily v pondělí ráno přes 2,4 milionu případů nákazy koronavirem. Počet mrtvých s koronavirem překročil 87 tisíc.

K tématu

Další hlavní zprávy

reklama
Nikdo nevěří, že je to pouze na dva týdny, říká Prouza o nových opatřeních
První švédský lockdown? Zůstaňte doma a omezte oslavy, vyzývá stát obyvatele Uppsaly
Nebýt Schumachera v Mercedesu, neměl by teď Hamilton tolik vítězství, myslí si Enge
reklama
reklama
Žádný lockdown v Česku není, trvají si na svém Prymula s Babišem

Vláda

Domácí zpravodajství

Díky přednáškám jsem plul z Austrálie do Evropy zadarmo, vzpomínal cestovatel Stingl
Ludwig: Lockdown potrvá déle, vláda nás ale nechce štvát. Kolapsu nemocnic se nevyhneme
Další články
reklama
reklama