reklama

Protesty v Rio de Janeiru: Chudinská čtvrť je v době koronaviru deset dní bez vody

V chudinské čtvrti Rio de Janeira v Brazílii se konaly protesty kvůli výpadkům dodávky vody, která je v době koronaviru a zvýšených hygienických opatřeních obzvlášť potřebná. Ve čtvrti neteče už více než deset dní. Červený kříž rozdává tisícům obyvatel vodu v plastových lahvích.

reklama

„Bez vody nemůžeme nic dělat. Problém má celá čtvrť. Čelíme epidemii, ale jak můžeme bez vody udržovat čistotu a mýt si ruce? Jak?“ uvedla Maria Ivaová, obyvatelka jedné z největších chudinských čtvrtí v Brazílii, ve které žije kolem 70 tisíc lidí.

„To je neúcta ze strany úřadů. Neposkytnou nám ani to nejzákladnější – vodu,“ řekla residentka Neide de Limaová a dodala „Voda je jediná věc, kterou chceme k přežití. Nebo tady zemře víc lidí. Koronavirus už jich hodně zabil. A představte si, co se stane teď, když jsme bez vody.“

Obyvatelé čtvrti musejí čekat ve frontách na vodu v plastových lahvích, kterou jim rozděluje Červený kříž. Občas si také mohou naplnit své nádoby vodou, kterou jim přiváží cisterna místní vodárenské společnosti. Ta tvrdí, že problém s vodou řeší. Prý nejspíš vznikl závadou v potrubí.

Brazilské úřady podle statistického serveru Worldometers hlásily v pondělí ráno přes 2,4 milionu případů nákazy koronavirem. Počet mrtvých s koronavirem překročil 87 tisíc.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama