reklama
CNN Prima News průměrná mzda

průměrná mzda

Výpis příspěvků ke štítku „průměrná mzda“

Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc

4. prosince 2020 09:04

Průměrná mzda ve třetím čtvrtletí letošního roku dosáhla 35 402 korun hrubého měsíčně. Oproti loňsku vzrostla o 5,1 procenta. Po zohlednění inflace je její kupní síla vyšší o 1,7 procenta. Nejrychleji se výdělky zvýšily v Olomouckém kraji, nejpomaleji v Praze. Obyvatelé hlavního města ale ve třetím kvartále brali v průměru 43 035 korun. Vyplývá to z aktuálních údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad.

Čeká nás zvyšování nezaměstnanosti i výdělků, tvrdí ČNB. Jak poroste průměrná mzda?

15. listopadu 2020 06:26

Podle České národní banky nás ani v příštím roce nečeká příliš příznivý ekonomický vývoj. Zatímco letos o přežití bojovali především drobní a střední podnikatelé, v roce 2021 se budou o živobytí obávat zaměstnanci. O práci by mohlo přijít až 150 tisíc lidí. Zato ti, kteří si zaměstnání udrží, se mohou těšit na vyšší výdělky. Vyplývá to z aktuální zprávy o inflaci, kterou naše centrální banka vydala v pátek.

Zrušení superhrubé mzdy ušetří pár korun chudým, ale vrcholným politikům statisíce

28. srpna 2020 17:15

Vláda hnutí ANO a ČSSD podporovaná komunisty se shodla na tom, že se daň z příjmů bude počítat už jen z hrubé mzdy. Vzhledem k zachování patnáctiprocentní sazby i solidární přirážky pro nadprůměrné výdělky většina zaměstnanců uvidí na svých výplatních páskách vyšší čistou mzdu. Jenže nejvíce se takzvané zrušení superhrubé mzdy vyplatí lidem s příjmy, které mají například vrcholní čeští politici.

Středula by si představoval minimální mzdu ve výši 16 tisíc korun

10. července 2020 10:59

V současnosti je v Česku minimální mzda ve výši 14 600 korun. Předseda Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula by chtěl, aby se tato částka navýšila v příštím roce na 16 tisíc korun. V pořadu K věci televize CNN Prima NEWS moderátorce Pavlíně Kosové ale přiznal, že odbory o tom s vládou zatím nejednaly.

reklama