reklama
CNN Prima News psí zápasy

psí zápasy

Výpis příspěvků ke štítku „psí zápasy“

Utrpení zvířat na Youtube? Tisíce videí zobrazují týrání, nová stále přibývají

18. února 2021 15:30

Zvířeckoprávní organizace Lady Freethinker odhalila během svého loňského vyšetřování na platformě Youtube více než dva tisíce videí, které zobrazují psí a kohoutí zápasy, mučení zvířat či jejich pojídání zaživa. Navzdory tomu, že taková videa porušují pravidla stanovené samotnou platformou, videa nejsou po nahlášení stahována, ale naopak další přibývají.

Psí zápasy se na Slovensku konají roky. Nyní se do nich zapojují i malé děti

19. prosince 2020 14:10

Před několika dny otřáslo Slovenskem video, na kterém mají děti na šňůře přivázanou zhruba desetiletou fenu a hážou ji mezi další psy. Tyto zápasy, které jsou na Slovensku léta nelegálně praktikovány, jsou často považovány za regulérní povolání. Nyní se tak do morbidního podnikání zapojují i malé děti. Fena, která dostala jméno Niagara, zápas přežila a nyní je v péči Československého kastračního programu. Následky si ale ponese do konce života.

Zubožená zvířata ze psích zápasů ohrožují české pohraničí

26. května 2020 07:26

Zvířata využívaná k bojům na život a na smrt, která už nemohou zápasit, jsou z Německa často vyvážena za hranice do západních Čech, kde je majitelé nechávají napospas osudu. Na Chebsku už policisté v minulosti odchytávali vypuštěné kangaly – tito původem pastevečtí psi jsou pro jiná zvířata velmi nebezpeční. Koncem dubna policisté spolu s úředníky také zasahovali v Podhradu, kde našli živé i mrtvé bojové psy, majitelem měl být německý Turek.

reklama