CNN Prima News rabování

rabování

Výpis příspěvků ke štítku „rabování“

Zneužíváte situace, stojíme za policií. Rodina zastřeleného chlapce ve Francii promluvila

Po několika dnech nepokojů ve Francii rodina zesnulého mladíka, který byl zastřelen při policejní kontrole, promluvila. Výtržníky vyzvala ke klidu a zároveň uvedla, že za policisty stojí. Nenávist prý příbuzní chovají jen vůči tomu, který měl 17letého chlapce zabít. Ačkoliv je ve městech nyní menší rušno než v předešlých dnech, zemí otřásl noční útok na blízké starosty městečka na jižním okraji francouzské metropole.

OBRAZEM: Hořící auta, zničené domy a rabování. Záběry zkázy z Francie připomínají válku

Záběry z francouzských měst z posledních dní jsou na první pohled téměř nerozeznatelné od fotografií z Ukrajiny či některých konflikty zmítaných oblastí na Blízkém východě. Protestující davy již čtvrtou noc v řadě vyrazily do ulic, kam v reakci na nepokoje vláda nasadila téměř 50 tisíc policistů. Ti každým dnem zadrželi stovky lidí, kteří namísto pokojných protestů proti policejnímu zabití 17letého mladíka zvolili cestu násilí. V řadě míst v zemi jsou proto běžně k vidění ohořelá auta či popelnice, vyrabované obchody či zničené budovy.

Rabování na místě katastrofy. Turci chycené zloděje tvrdě trestají, ukazují drsná videa

Katastrofálních následků zemětřesení v Turecku se rozhodli využít i zloději. Podle záběrů kolujících internetem mají policisté plné ruce práce, a to jak s chytáním rabujících, tak s jejich ochranou před rozzuřeným davem. Krádeží se ale dopouštějí i oběti katastrofy, které se v zoufalé situaci snaží sehnat jídlo či úkryt před mrazem. Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan prohlásil, že vláda podnikne rázné kroky proti lidem, kteří se podílejí na rabování a dalších zločinech v zasažených místech. Několik desítek lidí už bylo v souvislosti rabováním zatčeno.

Umrzl i muž, který šel pro jídlo své těhotné ženě. USA počítají oběti, majitelé brání obchody

Policie v Buffalu ve Spojených státech varovala, aby se lidé při sněhové kalamitě zdrželi rabování, neboť majitelé obchodů se vyzbrojili a jsou odhodláni je bránit. Zatčeno již bylo osm osob. Web Daily Mail informoval o nálezu těla muže, který vyrazil obstarat zásoby pro svou těhotnou manželku. Nejhorší bouře tohoto století si v USA vyžádala už nejméně 65 životů, 31 mrtvých hlásí Buffalo.

Putin svému „řezníkovi“ nařídil zabití Zelenského, píše WSJ. Ten se do Kyjeva nedostal

Ruský prezident Vladimir Putin měl čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi před začátkem invaze nařídit, aby zabil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Páteční raketový útok na Kyjev byl jedním z největších od začátku války, uvedli analytici z Institutu pro studium války. Během útoku na celou Ukrajinu byla zasažena i další města. V Kryvém Rihu zemřeli čtyři lidé včetně ročního chlapce. Vagnerova skupina měla popravit 10 vojáků, kteří odmítli bojovat na Ukrajině. Státy Evropské unie formálně schválily devátý balík sankcí proti Rusku.

Rusko má dostatek munice, varuje Zelenskyj. Obává se dalších rozsáhlých náletů

Rusové opět ostřelovali ukrajinská města. Výbuchy se ozývaly i v Kyjevě. Velvyslanci zemí Evropské unie se shodli na novém – v pořadí již devátém – balíčku sankcí proti Moskvě. Rusové cvičí 200 tisíc nových vojáků. Nepochybuji, že znovu vyrazí na Kyjev, prohlásil velitel ukrajinské armády Valerij Zalužnyj. Ukrajinský prezident Volodymr Zelenskyj pak zmínil své obavy z dalších ruských úderů.

Vandalismus i povedený vtip. Češi za natření sochy rudoarmějce sklízí v zahraničí uznání

Začátkem týdne neznámý pachatel poškodil sochu vojáka Rudé armády v Litoměřicích. Rudoarmějec byl potřísněn červenou barvou a nově se postavil na podstavec připomínající pračku. Není pochyb, že jde o narážku na běsnění ruské armády na Ukrajině. Okupanti kromě vraždění lidí v zemi často také rabují. Incident v Jiráskových sadech zaznamenala některá ukrajinská i další média. I když jde o vandalismus, Češi sklízejí pochvalu za specifický smysl pro humor a vynalézavost.