reklama
CNN Prima News rabování

rabování

Výpis příspěvků ke štítku „rabování“

Rabování, vandalství a zatýkání. Napětí v JAR roste, země nasadila 25 tisíc vojáků

16. července 2021 10:28

Jihoafrická armáda začala ve čtvrtek rozmísťovat 25 tisíc vojáků, kteří mají pomoci policii zvládnout nepokoje vyvolané uvězněním bývalého prezidenta Jacoba Zumy. Patnáctiměsíční trest, který dostal za pohrdání justicí, si odpykává od minulého čtvrtka. Po jeho nástupu do věznice začaly protesty, jež přerostly ve výtržnosti. O život při nich přišlo nejméně 117 lidí a více než 2 000 osob bylo zatčeno, oznámily dnes jihoafrické úřady.

Američané opustili Bagrám, Afgháncům to prý neřekli. Leteckou základnu vyrabovali místní

6. července 2021 18:06

Americká armáda opustila afghánskou leteckou základnu Bagrám uprostřed noci a bez toho, že by předem informovala Afghánce. Britské stanici BBC to řekl afghánský generál Asadulláh Kohistání, jenž se stal novým velitelem základny. V Bagrámu se nachází rovněž vězení, kde je údajně až 5000 vězňů z řad radikálního hnutí Tálibán, poznamenala BBC. Kohistání očekává, že povstalci, kteří v poslední době zaznamenávají vojenské úspěchy, na Bagrám zaútočí.

Město bez policistů a s rekordní mírou zločinu. Portland se propadá do propasti

29. dubna 2021 06:31

Neutichající protesty anarchistů, vandalismus, žhářství, bezdomovectví, rekordní počty vražd a pandemie koronaviru. Portland zažívá nelehké období. Během čtyř let se město propadlo na žebříčku nejžádanějších lokalit realitního trhu ze třetího místa na šestašedesáté. Už tak těžce zkoušený Portland ale dostal další ránu. Tamější policejní sbor totiž zažívá doslova exodus policistů. Ti necítí podporu místních politiků ani obyvatel.

Kdo je šaman z Kapitolu? Trumpův přiznivec a šiřitel konspirací zaujal svět

8. ledna 2021 06:18

Středeční události ve Washingtonu obletěly celý svět, který s napětím sledoval bezprecedentní chování příznivců prezidenta Donalda Trumpa. Ti totiž navzdory policistům vtrhli do Kapitolu, tedy sídla obou komor Kongresu, kde se snažili dostat k zákonodárcům, a budovu zdemolovali. Jeden z demonstrantů zaujal světová média především svojí vizáží. Oblečen byl totiž pouze do kalhot a přes hlavu měl kožešinu s rohy.

Střílení rabujících zločinců. Floridský guvernér chce umožnit občanům bránit obchody

13. listopadu 2020 10:41

Floridský guvernér Ron DeSantis hodlá výrazně přitvrdit proti rabujícím davům. Občanům by rád umožnil, aby mohli obchody bránit i za použití střelné zbraně. DeSantis rovněž navrhuje, aby se na blokování dopravy během demonstrací pohlíželo jako na zločin třetího stupně, a pro řidiče, kteří by na blokované silnici někoho omylem srazili nebo zabili, požaduje imunitu. Kontroverzní návrh zákona vyvolal bouřlivé reakce.

reklama