CNN Prima News rabování

rabování

Výpis příspěvků ke štítku „rabování“

Umrzl i muž, který šel pro jídlo své těhotné ženě. USA počítají oběti, majitelé brání obchody

30. prosince 2022 11:10

Policie v Buffalu ve Spojených státech varovala, aby se lidé při sněhové kalamitě zdrželi rabování, neboť majitelé obchodů se vyzbrojili a jsou odhodláni je bránit. Zatčeno již bylo osm osob. Web Daily Mail informoval o nálezu těla muže, který vyrazil obstarat zásoby pro svou těhotnou manželku. Nejhorší bouře tohoto století si v USA vyžádala už nejméně 65 životů, 31 mrtvých hlásí Buffalo.

Putin svému „řezníkovi“ nařídil zabití Zelenského, píše WSJ. Ten se do Kyjeva nedostal

17. prosince 2022 07:52

Ruský prezident Vladimir Putin měl čečenskému vůdci Ramzanu Kadyrovovi před začátkem invaze nařídit, aby zabil ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského. Páteční raketový útok na Kyjev byl jedním z největších od začátku války, uvedli analytici z Institutu pro studium války. Během útoku na celou Ukrajinu byla zasažena i další města. V Kryvém Rihu zemřeli čtyři lidé včetně ročního chlapce. Vagnerova skupina měla popravit 10 vojáků, kteří odmítli bojovat na Ukrajině. Státy Evropské unie formálně schválily devátý balík sankcí proti Rusku.

Rusko má dostatek munice, varuje Zelenskyj. Obává se dalších rozsáhlých náletů

16. prosince 2022 07:17

Rusové opět ostřelovali ukrajinská města. Výbuchy se ozývaly i v Kyjevě. Velvyslanci zemí Evropské unie se shodli na novém – v pořadí již devátém – balíčku sankcí proti Moskvě. Rusové cvičí 200 tisíc nových vojáků. Nepochybuji, že znovu vyrazí na Kyjev, prohlásil velitel ukrajinské armády Valerij Zalužnyj. Ukrajinský prezident Volodymr Zelenskyj pak zmínil své obavy z dalších ruských úderů.

Vandalismus i povedený vtip. Češi za natření sochy rudoarmějce sklízí v zahraničí uznání

30. října 2022 20:36

Začátkem týdne neznámý pachatel poškodil sochu vojáka Rudé armády v Litoměřicích. Rudoarmějec byl potřísněn červenou barvou a nově se postavil na podstavec připomínající pračku. Není pochyb, že jde o narážku na běsnění ruské armády na Ukrajině. Okupanti kromě vraždění lidí v zemi často také rabují. Incident v Jiráskových sadech zaznamenala některá ukrajinská i další média. I když jde o vandalismus, Češi sklízejí pochvalu za specifický smysl pro humor a vynalézavost.

Hloupost Rusů? U Chersonu řeší velký problém, způsobili si ho sami krádežemi

15. července 2022 14:55

Kvůli nedostatku zemědělské techniky nemohou Rusové v okupované Chersonské oblasti sklízet letošní úrodu obilí. Upozornil na to novinář Denys Kazanskij. Podle něj si ale za to můžou vlastní hloupostí. „Nejdřív měli ukrást obilí a pak teprve rozprodat kombajny. Ale jsou tak hloupí, že je to ani nenapadlo,“ vysmál se Rusům ukrajinský novinář.

Rabovali čeští dobrovolníci ve válečné zóně na Ukrajině? Policie podezřívá dvojici mužů

25. června 2022 10:47

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) podezřívá dva české dobrovolníky z rabování ve válečné zóně v okolí Kyjeva. Byli členy praporu ukrajinské armády Karpatská sič, který bojoval u hlavního města s ruskou armádou. V případě viny jim hrozí až 20 let vězení nebo i výjimečný trest. Oba jsou již v Česku, ukrajinská policie je propustila bez obvinění. Případem se ale dál zabývají čeští kriminalisté. Informuje o tom web iROZHLAS.

Peklo v italském městečku. Mladí Afričané rabovali a brutálně útočili na kolemjdoucí

17. června 2022 20:22

Agresivní útok otřásl 2. června poklidným italským městečkem Peschiera di Garda. Mladí Afričané na sociálních sítích svolali brutální akci pod heslem Afrika v Peschieře. Akci naplánovali na den, kdy Italové slaví Den republiky. Násilí chtivé gangy ničily, co jim přišlo do cesty. Napadaly i místní obyvatele a turisty. Tamní vláda připravuje opatření, aby podobným útokům zabránila. Útočníci už totiž svolávají další akci.

Ruská návštěva supermarketu? Okupanti ho „demilitarizovali“. Záběry rabování oblétly svět

15. června 2022 14:04

Vysklili výlohu, vyrazili dveře a poté si odnesli všechno, co se jim líbilo. Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zveřejnila záznam z ruského rabování supermarketu v Sumské oblasti. Drzostí ruských vojáků se lidé baví na sociálních sítích. Zveřejněné video je archivní. Ukrajinci totiž na začátku dubna okupanty z okolí města Sumy vyhnali.

Jak Rusové rabovali Černobyl. Ukradli vybavení za miliardy, ale GPS signál vysílal dál

3. června 2022 09:31

Téměř 700 počítačů, 350 vozidel, 1 500 dozimetrů a nenahraditelný software. Ukrajinci popsali rabování jaderné elektrárny Černobyl během několika týdnů ruské okupace. Škody jdou v přepočtu do miliard korun. Rusové navíc nechali některé zařízení zapnutá a Ukrajinci podle GPS signálu zjistili, že vybavení elektrárny přesunuli do nedalekého Běloruska.