reklama
CNN Prima News Radim Holiš

Radim Holiš

Výpis příspěvků ke štítku „Radim Holiš“

Oplotit a bez alkoholu. Za jakých podmínek by nová vláda nechala otevřené vánoční trhy?

28. listopadu 2021 14:33

Vláda v demisi premiéra Andreje Babiše (ANO) ve čtvrtek ze dne na den mimo jiné zakázala po celém Česku vánoční trhy. Nastupující kabinet pod vedením Petra Fialy (ODS) s tím ale razantně nesouhlasí. Poslanec Tom Philipp z KDU-ČSL v Partii na CNN Prima NEWS nastínil, za jakých podmínek by mohly být trhy otevřené. Zmínil omezený počet lidí i zákaz konzumace alkoholu, nesouhlasili s ním ale hejtmané.

Sledujte ŽIVĚ Partii PLUS: Diskuse expertů o covidu a politologů o nové vládě

25. listopadu 2021 20:09

Řítí se Česko do lockdownu? Pandemie nabírá na síle a vláda přistupuje k radikálnímu zpřísnění opatření. Ve čtvrtek večer premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) oznámil, že od pátku 26. listopadu platí nouzový stav. Co když nová opatření nezaberou? Stráví Češi Vánoce v lockdownu? V Partii PLUS budou diskutovat odborníci a politologové.

Zlínský kraj zakáže akce nad 100 lidí. Chceme pomoci nemocnicím, řekl hejtman

23. listopadu 2021 13:32

Zlínský kraj minimálně na 14 dní omezí od příštího týdne společenský život, aby pomohl nemocnicím, které jsou kvůli covidové situaci na hraně svých kapacit. Zakázány zřejmě budou akce nad 100 lidí. Hejtman Radim Holiš (ANO) to v úterý řekl na tiskové konferenci ve Zlíně. Koronavirem jsou v Česku nyní nejvíce postiženy moravské kraje a nemocnice zatížené péčí o covidové pacienty mimo jiné odkládají plánované operace.

Sledujte ZÁZNAM Divoké karty: Co chtějí jako poslanci změnit Okamura, Opltová a Holiš?

15. října 2021 17:53

Před týdnem voliči ve volbách dali najevo, jak si představují vedení České republiky pro další čtyři roky. Některé kandidáty navíc podpořili svými preferenčními hlasy a doslova ze dna kandidátek se někteří dostali až do jejich čela. Jak podporu voličů využijí zvolení poslanci Hayato Okamura (KDU-ČSL), Michaela Opltová (STAN) či Radim Holiš (ANO)? Sledujte živě pořad Divoká karta na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Rozvolníme i ve Zlínském kraji, potvrdil hejtman. Na Děčínsku k tomu ale asi nedojde

8. dubna 2021 12:37

Ve Zlínském kraji se od pondělí 12. dubna otevřou školy a část obchodů a služeb jako v ostatních částech země. Novinářům to řekl hejtman Radim Holiš (ANO). Nemocnice v kraji jsou podle něj stále zaplněné a epidemie koronaviru ještě neklesá. Situace v kraji však není podle hygieniků alarmující. O odkladu otevření škol na Děčínsku má rozhodnout ministerstvo zdravotnictví, kterému to ve čtvrtek navrhne Krajská hygienická stanice Ústeckého kraje.

Hejtmani jsou pro nouzový stav, ale jen na 14 dní. Požadují úpravy opatření

14. února 2021 11:10

Část hejtmanů připouští, že by mohli vládě odsouhlasit požadavek na prodloužení nouzového stavu. Šlo by však pouze o 14 dní a ještě za podmínky revize některých opatření. K této variantě se nyní kloní hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček a chce s ním vyrukovat i předseda Asociace krajů ČR a hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba (oba ODS).

Vláda přišla s nulovým návrhem, kritizuje Grolich. Zlínský hejtman požádal o nouzový stav

13. února 2021 23:51

Hejtmani ani po sobotních jednáních nejsou zcela jednotní v tom, zda by měli požádat vládu o vyhlášení dalšího nouzového stavu, řekl novinářům jihomoravský hejtman Jan Grolich (KDU-ČSL). Od vlády očekával konstruktivnější přístup, chyběly mu konkrétní návrhy, jak by si nouzový stav dále představovala. Hejtman Zlínského kraje Radim Holiš (ANO) už o nouzový stav požádal. K jeho znovuzavedení se kloní i Olomoucký kraj.

reklama