reklama
CNN Prima News Radka Maxová

Radka Maxová

Výpis příspěvků ke štítku „Radka Maxová“

Europoslankyně Maxová, která byla zvolena za ANO, bude zastupovat sociální demokraty

Europoslankyně Radka Maxová, která byla zvolená za ANO, by měla v Evropském parlamentu jako nezávislá zastupovat ČSSD ve frakci Pokrokové spojenectví socialistů a demokratů (S&D). V pátek to schválilo předsednictvo sociální demokracie, informovala mluvčí strany Eva Gregorová. Maxová, která je europoslankyní od roku 2019, patřila k zakládajícím členům hnutí ANO, se kterým se rozešla loni v říjnu.

Maxová končí v ANO. V hnutí převládají marketingové zájmy, říká zakládající členka

Europoslankyně Radka Maxová opouští hnutí ANO. Jedna ze zakládajících členek partaje premiéra Andreje Babiše to sdělila v rozhovoru pro Deník N. Svůj odchod zdůvodňuje tím, že se hnutí odvrátilo od původních idejí, se kterými do politiky vstupovalo. Sám Babiš řekl, že její odchod vítá. Hnutí ANO se dle něj „musí očistit od egoistických kariéristů.“

Radka Maxová: Z ANO možná odejdu, postu europoslankyně se ale nevzdám

Europoslankyně Radka Maxová působí v hnutí ANO od roku 2011, patří tedy k prvním členům. Nynější politika hnutí se jí ale nelíbí. Kritizuje, že se nepouští do kontroverzních témat nebo že nechá na vládní úrovni podporovat komunistickou stranou. V pořadu CNN Prima NEWS K věci s moderátorkou Marií Bastlovou probraly také otázku, zda se po případném odchodu z hnutí ANO vzdá svého postu.

reklama