CNN Prima News recese

recese

Výpis příspěvků ke štítku „recese“

V Česku zdražuje i zboží, které jinde zlevňuje. Nekupujte ho, radí ekonomové

9. listopadu 2022 19:37

Česká republika míří podle ministra financí Zbyňka Stanjury do recese. Ekonomický poradce premiéra Štěpán Křeček a ekonom Petr Dufek, kteří byli hosty pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS, se domnívají, že pokles reálného hrubého domácího produktu může být lékem na inflaci. Ve vysílání připomněli, že v Česku zdražuje sortiment, který jinde zlevňuje. Proto radí takové zboží nenakupovat.

Krize je ozdravná, říká poradce premiéra. Zastropování cen jídla pokládá za socialismus

12. října 2022 15:12

Energie, nájmy i potraviny. V Česku zdražuje takřka vše. Vláda proto přichází s opatřeními, kterými se snaží občanům pomoci. Přesto se někteří ptají, proč kromě zastropování cen elektřiny a plynu kabinet Petra Fialy (ODS) nepřistoupí i k zastropování cen potravin. Hlavní důvod v pořadu K věci uvedl vládní ekonomický poradce Štěpán Křeček – nic by v obchodech nezbylo.

Pomůže, ale způsobí i další problém. Zastropování cen energií má dvě strany, varuje expert

23. září 2022 16:49

Vláda 12. září představila návrh řešení energetické krize v podobě zastropování ceny silové elektřiny na šesti korunách za kilowatthodinu (KWh) a cenu plynu na třech korunách za KWh. Novelu energetického zákona, který tento krok umožňuje, podepsal ve středu prezident Miloš Zeman. Ekonom a bývalý člen rady České národní banky (ČNB) Lubomír Lízal v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že zastropování domácnostem pomůže, na druhou stranu ale také přispěje k vyšší inflaci.

Stovky tisíc Čechů mohou přijít o práci. Pád do recese hrozí kvůli jediné turbíně v Kanadě

9. července 2022 17:17

Zřejmě ještě nikdy v historii nezávisel vývoj české ekonomiky tolik na jednom stroji. Až teď. Na osudu jediné turbíny užívané k provozu plynovodu Nord Stream 1 záleží, zda se Německo a spolu s ním i Česko nepropadnou do recese. Pokud by to nastalo, o práci by mohly přijít až stovky tisíc lidí. Turbína se aktuálně nachází v Kanadě na údržbě. Její návrat do Ruska brzdí zavedené sankce.

Také na Islandu lidé podléhají dezinformacím Kremlu, říká exstarosta Reykjavíku

7. července 2022 09:09

Exstarosta islandské metropole Jón Gnarr je autorem globálně úspěšného bestselleru Jak jsem se stal primátorem Reykjavíku a chtěl změnit svět. Volby vyhrál v roce 2010 s recesistickým seskupením Nejlepší strana (Besti Flokkurinn), dnes je spisovatelem na volné noze a udivuje ho, jak velká část islandské společnosti naslouchá Kremlu. „Bohužel, tito moji spoluobčané považují veřejnoprávní média na Islandu za pouhou západní propagandu,“ říká pro CNN Prima NEWS.