reklama
CNN Prima News recese

recese

Výpis příspěvků ke štítku „recese“

Lidé si užili první a poslední lyžování sezony. Byla to recese, sdělilo vedení areálu

10. května 2021 18:15

Od 10. května dostaly vleky a lanovky zelenou. Provozovatelé na Červenohorském sedle v Jeseníkách tak pro lyžaře v pondělí spustili vleky. Co na tom, že venku panovaly letní teploty, desítky nadšenců měly k dispozici třicet čísel sněhu na modré sjezdovce. Tu navíc rolbaři v noci na pondělí upravovali. O slavení se však nejedná, vedení areálu spuštění vleků a lyžování považuje za recesi.

Souboj ekonomických titánů: Vítězové a poražení pandemie koronaviru

11. května 2020 05:59

Relevantní světové instituce se předhánějí v odhadech o kolik procent letos klesne hospodářský výkon Spojených států, Evropské unie nebo Japonska. Slýcháme o nastupující ekonomické krizi, nejhorší od 30. let minulého století, nebo o vzrůstajícím zadlužení nejvýznamnějších globálních ekonomik. Je možné, že z koronavirové krize někdo vyjde silnější? A kdo to bude?

Ekonom Mojmír Hampl: Vláda nesmí spustit rozpočtové orgie

7. května 2020 06:00

Kabinet Andreje Babiše prý nemá promyšlenou strategii pro restart české ekonomiky postižené koronavirovou krizí. Tuzemské firmy pomalu ale jistě ničí druhotná platební neschopnost. Vláda vymýšlí složité programy na jejich podporu, ale to je podle Mojmíra Hampla až krok číslo dvě. Stát měl, podle něj, v první řadě odložit firmám povinné platby. „To šlo zařídit škrtem pera a hned,“ říká bývalý viceguvernér České národní banky. Kdo vyjde ze současné krize posílen? A přežije eurozóna?

reklama