CNN Prima News recidivista

recidivista

Výpis příspěvků ke štítku „recidivista“

Recidivista z Jablonecka udusil tetu a vytrhal jí zlaté zuby. Mám debilní povahu, hájil se

Liberecký soud začal projednávat případ brutální vraždy seniorky v Jablonci nad Nisou. Recidivista Tomáš P. podle obžaloby uškrtil svou tetu, sebral jí cennosti a kleštěmi vytrhl zlaté zuby. K líčení se však nedostavil. V trestním rejstříku má těžké ublížení na zdraví či mnohočetné brutální znásilnění servírky. Podle obžaloby mu hrozí i výjimečný trest.

Na mrtvoly mám štěstí, hájil se podezřelý z vraždy vrtačkou u Pardubic. Inspiroval ho Castro

Muž, který společně se svou přítelkyní čelí obvinění z brutální vraždy provedené vrtačkou v Libišanech na Pardubicku, vypovídal ve čtvrtek před soudem. Původně se přiznal, ale nyní tvrdí, že v době spáchání činu byl na nákupu. Již bývalí partneři tak své výpovědi otočili proti sobě a shazují vinu jeden na druhého. Obžalovaný se snažil líčení co nejdéle zdržet a pronesl, že bude „klidně mluvit hodiny jako Fidel Castro“.

Propustili ho z vězení, okamžitě se zdrogoval a ukradl auto. V Hradci pak prchal před policií

V Hradci Králové se vloupal do autosalonu, ukradl auto připravené k prodeji a pod vlivem drog ujížděl policistům. Ke všemu došlo jen pár dní poté, co recidivista opustil zdi vězení. O uvalení vazby na muže tak znovu rozhodoval soud. Průchod branou zařízení si muž tedy zopakoval, ovšem opačným směrem. K tomuto škraloupu v trestním rejstříku navíc vyšlo najevo, že se jedná o stejného pachatele, který v roce 2018 při honičce čelně narazil do policejního auta a zranil jeho posádku. Hrozí mu až pětileté vězení.

Na tachometru 150 km/h a v batohu zbraň. Expert popsal díry v zákoně u trestání recidivistů

Motorkář bez řidičáku, pod vlivem drog, a navíc s nelegálně drženou pistolí a náboji v batohu. Na tenhle úlovek policisté z Jablonce nad Nisou jen tak nezapomenou. Zadržený recidivista jim ujížděl třiadvacet kilometrů, než to vzdal. Teď ho soud s největší pravděpodobností pošle do vězení, kde už to dobře zná. Případ podle dopravního experta Romana Budského dokazuje, že pro některé notorické hříšníky jsou u nás tresty za jízdu bez řidičáku příliš mírné.