CNN Prima News recidivista

recidivista

Výpis příspěvků ke štítku „recidivista“

Řidič, který usmrtil horolezce v Adršpachu, měl dlouhodobě zákaz řízení. Selhaly soudy?

2. září 2022 09:51

Porušoval soudní podmínky, řídil i přes zákazy. Osmatřicetiletý J. Č. má být podle policie viníkem nehody v Adršpachu, při které autem srazil dva horolezce. Oba muži zemřeli. V minulosti několikrát trestaný řidič už jednou srazil seniorku. I ta na následky zranění zemřela. Přesto dál potají řídil. Vyvstává otázka, jestli opakovaně udělované tresty neměly být mnohem přísnější.

Skočil spoluvězni koleny na hlavu. Když vyšel na svobodu, putoval vzápětí do vazby

23. září 2021 00:21

Policisté a soudy v Královéhradeckém kraji se potýkají s agresivním recidivistou. Pětatřicetiletý muž byl odsouzen už dvanáctkrát a ve vězení strávil celkově 15 let. Naposledy byl propuštěn v úterý, ale hned ho zadrželi policisté a ve středu skončil u soudu. Ten ho poslal do vazby, aby nemohl utéct. Kvůli pokusu o vraždu spoluvězně, kterému skočil koleny na hlavu, může recidivista strávit za mřížemi dalších 18 let.

V Praze řádil falešný tajný agent. Vyrobil si odznak BIS a z osamělých žen lákal peníze

15. srpna 2021 20:47

Soudně trestaný recidivista se vydával za tajného agenta. Inspiroval se v akčních filmech s policejní tématikou, vyrobil si falešný odznak Bezpečnostní informační služby (BIS), pořídil airsoftovou zbraň, a poté lákal na seznamkách z žen peníze. Pražští kriminalisté si na něj ale posvítili a nyní už třiačtyřicetiletý muž čelí obvinění ze spáchání trestného činu podvodu.