reklama
CNN Prima News recidivista

recidivista

Výpis příspěvků ke štítku „recidivista“

Padl výjimečný trest za brutální vraždu. Agresivní sadista si má odsedět 25 let

Rostislav Basler je podle znalců agresivní sadista, pro společnost extrémně nebezpečný. Za loňskou brutální vraždu cyklistky na kraji Olomouce si vyslechl u olomouckého krajského soudu výjimečný trest 25 let. Po výkonu trestu má u pachatele následovat zabezpečovací detence. Oběť napadl tři měsíce po propuštění z vězení. V minulosti ženy napadl už třikrát. Na jednapadesátiletou cyklistku zaútočil podle obžaloby sekerou a nožem, když odmítla jeho nabídku k sexu. Rozsudek není pravomocný, Basler si nechal lhůtu pro odvolání.

Recidivista bez řidičáku ujížděl před policií. Zastavil ho až náraz do náspu

Znojemští policisté pronásledovali ve středu krátce po poledni nepoučitelného 36letého šoféra. Ten začal dopravní hlídce ujíždět poté, co rozsvítila modrý maják. Řidič policistům ujížděl vysokou rychlostí, která místy dosahovala až 140 kilometrů za hodinu. Drama nakonec ukončil až příliš rychlý průjezd kruhovým objezdem, při němž dostal smyk a narazil do vyvýšeného náspu.

Řidič se snažil ujet policii. Na letních pneumatikách se daleko nedostal

Desítky sekund trvalo čtvrteční odpolední pronásledování 33letého šoféra osobního auta značky BMW centrem Bílovic nad Svitavou. Ten prudce sešlápl plyn, jakmile ve zpětném zrcátku spatřil přibližující se hlídku. Hazardér nezpomalil ani ve chvíli, když projížděl úzkými uličkami a jen těsně míjel několik nic netušících chodců, mezi kterými byly i maminky s malými dětmi.

Na Štědrý večer policisté kontrolovali „starého známého“. Našli sáček s pervitinem

Na Štědrý večer si pražští policisté povšimli svého „starého známého“, kterého se rozhodli zkontrolovat. U něj v taxíku pak našli sáček s více než 20 gramy pervitinu, proto ho ihned zatkli a odvezli na oddělení. S tímto řidičem se policisté nesetkali poprvé. Muž byl v minulosti 10krát soudně trestán za majetkové delikty, před pěti lety policistům navíc unikal při honičce v centru Prahy.

Zdrogovaný muž začal po nehodě ujíždět. Řidič nabouraného auta se ale nevzdal

Řidič, který v Praze před dvěma dny naboural do jiného vozu, začal z místa nehody rychle ujíždět. Pohotový řidič z nabouraného automobilu se za ním rozjel a pronásledoval jej. Policisté následně muže, který ve stříbrném vozidle nehodu způsobil, zadrželi. Zjistili, že vozidlo bylo od 13. prosince hlášené jako kradené, řidič je recidivista, byl pod vlivem drog a měl zákaz řízení.

reklama