CNN Prima News regulace

regulace

Výpis příspěvků ke štítku „regulace“

Čína vycouvala z regulace videoher, aby nepoškodila ekonomiku. Hráči přesto neuniknou

Těžko hledat větší videoherní trh než Čínu. Téměř 700 milionů hráčů ale zápasí s největší regulací na světě. Země dlouhodobě bojuje se závislostí dětí na videohrách, kvůli tomu zavedla přísná opatření. Další vlna restrikcí měla začít platit letos, jenže čínský herní regulátor nakonec nová pravidla odložil. V ohrožení byl vývoj čínské ekonomiky. Analýza časopisu Nature zároveň uvádí, že zákazy a restrikce nefungují.

Pýcha: Zemědělci už regulace EU přestávají zvládat. Komisař je neschopný trouba, míní Peksa

Zemědělství je sice nejdotovanějším sektorem, ale je také ze všech nejzregulovanější, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Farmáři již podle něj míru byrokracie a dalších povinností „přestávají zvládat“. Europoslanec Mikuláš Peksa (Piráti) protest farmářů nechápe, stejně jako Pýcha tvrdí, že část viny nese Janusz Wojciechowski, eurokomisař zodpovědný za zemědělství. Označil ho za „neschopného troubu“. Komentátoři protestům zemědělců rozumí.

Brusel chrlí administrativní blbosti. Ale my jsme papežštější než papež, shodli se ekonomové

Jedním z největších problémů České republiky je velký objem byrokracie, který má i kvůli Evropské unii tendenci narůstat, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ekonom a bývalý ministr financí Ivan Pilip (tehdy ODS). Dodal, že český systém přitom regulace z Bruselu ještě dále komplikuje. I podle ekonoma a bývalého ministra financí Ivana Pilného (tehdy ANO) jsme v tomto ohledu „papežštější než papež“.

Česko by mohlo mít euro už za dva roky, řekl Bartoš. „Blábolila Babiše“ vinil z nálepkování

Euro by v Česku mohlo být za dva až tři roky, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS vicepremiér Ivan Bartoš (Piráti). Dodal, že velký podíl na přiblížení se společné evropské měně má člen Pirátů Jakub Michálek. Co si o tom myslí ODS, prý neví. Předseda Pirátů se vyjádřil také ke slovům Andreje Babiše, který jeho stranu kritizoval, že byla proti zrušení HHC.

Nezletilí Poláci mají s „energeťáky“ utrum. V Česku je ve hře zákaz prodeje do 15 let

Mladé lidi holdující energetickým nápojům čeká zřejmě brzy nepříjemná zpráva. Vládní poslanci totiž připravují novelu, podle níž by „energiťáky“ byly dostupné pouze na občanský průkaz od 15 let. Konkrétní návrhy představí v úterý na tiskové konferenci. Inspirací jim může být sousední Polsko, které od 1. ledna zakázalo prodej těchto nápojů všem nezletilým do 18 let. Za porušení nařízení polské úřady hrozí vysokými pokutami či dokonce omezením svobody.

Energetické drinky jen na občanku, navrhují poslanci. Výrobci varují před skrytou hrozbou

Energetické nápoje v budoucnu možná budou k dostání až od patnácti let, navrhují to někteří vládní poslanci. Podle expertů jsou totiž mezi mladými stále populárnější a ohrožují jejich zdraví. Svaz výrobců nealkoholických nápojů (SVNN) však varuje, že restrikce v tomto směru nefungují. Sami proto spouštějí osvětovou kampaň, kterou považují za účinnější zbraň.

Odvrácená strana kryptoměn: Těží z nich zločinci i Hamás. Úřady volají po zpřísnění regulací

Bestiální útok Hamásu na Izrael znovu rozvířil debaty a snahy o zpřísnění nakládání s kryptoměnami. O to nyní usilují američtí zákonodárci i úřady, Izrael zároveň zmrazil účty, které byly údajně napojené na Hamás. Kryptoměny totiž kvůli vysoké anonymitě transakcí hrají roli ve zločineckých a teroristických aktivitách, včetně útoků palestinských bojovníků. Zástupci OSN loni odhadovali, že až pětina teroristických útoků může být financována digitálními zdroji.