CNN Prima News regulace

regulace

Výpis příspěvků ke štítku „regulace“

Problém pro školáky. Nikotinové sáčky lze sehnat snadno. Co způsobují a jak tomu zabránit?

23. listopadu 2022 07:14

Najít si cestu k nikotinovým sáčkům je pro děti velmi jednoduché, shodli se poslanci a experti na pondělním jednání u kulatého stolu. Podotkli, že jde o velmi závažný problém, který je u školáků potřeba řešit. I proto kvitují regulaci, která má být v platnosti od července příštího roku. Vztahovat se bude na obaly, příchutě i obsah nikotinu.

Praha při regulaci hazardu narazila a dostala pokutu. Daří se jiným městům lépe?

22. listopadu 2022 15:32

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) na konci října vystavil Praze pokutu ve výši 2,7 milionu korun za diskriminační způsob regulace hazardu v hlavním městě. Pražská rada proti pokutě úřadu podala rozklad, přičemž na pravomocné rozhodnutí budeme ještě muset počkat. Rozhodnutí ÚOHS opět otevřelo debatu, jak se dá hazard v českých městech a obcích efektivně regulovat na lokální úrovni, aniž by samosprávy samy překračovaly zákon.

Kratom vyzkoušel každý pátý středoškolák. Vobořil prozradil, jak by mohla vypadat regulace

2. listopadu 2022 06:07

Kratom vyzkoušelo 20 procent středoškoláků, alespoň jednou týdně ho užívá 3,3 procent žáků středních škol, vyplývají z průzkumu společnosti Než zazvoní. Droga není v Česku regulovaná a díky tomu je volně dostupná na internetu, v prodejních automatech a rozváží se podobně jako jídlo. To by se podle protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila (ODS) mělo změnit. Pro CNN Prima NEWS popsal, jak by regulace měla přesně vypadat a co jí stojí v cestě.

Poslanci chtějí regulovat prodej kratomu. Kupují si ho děti a hrozí závislost, varují

21. října 2022 05:37

Stimulační látka, kterou v Česku lze koupit snadno a rychle. Zatímco ještě před létem někteří poslanci netušili, co kratom vůbec je, nyní i oni upozorňují, že jeho prodej může být problém. Zvlášť proto, že si tyto usušené a slisované listy původem z jihovýchodní Asie mohou zakoupit i děti. Politici proto připravují regulaci.

Chystá se obří regulace informačních technologií. Svým dopadem předčí GDPR, míní expert

27. září 2022 12:29

Co je a co není kritická infrastruktura v oblasti informačních technologií, je naprosto zásadní otázka. Nalézt na ni odpověď se nyní snaží soukromí poskytovatelé telekomunikačních a informačních služeb na straně jedné a stát prostřednictvím Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) na straně druhé. „Snažíme se státu sdělit, že nejsme proti regulaci, ale že je zapotřebí ji vytvářet na základě dialogu s námi,“ řekl CNN Prima NEWS Jakub Rejzek, šéf organizace, která zastupuje nemalou část informačního a telekomunikačního sektoru.

Odborník: Odchod z lipské burzy by byl pro Česko katastrofou. Ceny energií tlačí panika

29. srpna 2022 05:41

Přestože plyn na evropském trhu prolomil hranici 300 a elektřina dokonce 700 eur za megawatthodinu, skutečná cena obou komodit je mnohem nižší. „Nyní ji tlačí vzhůru jen strach, nikoli nabídka a poptávka. A to je zpravidla neudržitelné,“ řekl CNN Prima NEWS Pavel Hála, analytik portálu Trhy.cz, který se energetickými trhy dlouhodobě zabývá.

Nižší daně pro benzin a naftu by mohly platit déle, zvažuje Stanjura. Chystá i regulaci marží

18. srpna 2022 15:46
Aktualizováno

Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) zvažuje prodloužení snížení spotřební daně na naftu a benzin, které má zatím platit do 30. září. Ve čtvrtek na tiskové konferenci zopakoval i svůj dřívější záměr, že u nafty by mohlo být snížení trvalé. Důvodem přitom nejsou vysoké ceny paliva, ale zajištění konkurenceschopnosti českých dopravců.

Vražda, která nemá v historii obdoby. Čím Japonce šokoval atentát na expremiéra Abeho?

9. července 2022 10:51

Národ vycházejícího slunce zažil obrovský šok. Vražda bývalého japonského premiéra Šinzóa Abeho nemá v historii asijského ostrovního státu obdoby. „Něco takového se v historii Japonska nikdy nestalo. Ne takovým způsobem a ne tak vysoce postavenému politikovi,“ přiznala pro CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Japonska. Bezpečnostní experti jsou zároveň překvapení zbraní, která byla použita k vraždě – podomácku vyrobenou brokovnicí.

Írán přeruší dodávky elektrického proudu těžařům. Co dalšího hýbe světem kryptoměn?

29. června 2022 16:00

Írán chce kvůli nedostatku elektrického proudu přerušit dodávku energie autorizovaným kryptoměnovým těžařům. Firmy v sektoru digitálních mincí mezitím řeší, jak zvládnout tržní skepsi. Co dalšího se děje v kryptoměnovém prostoru – to tradičně ukáže nový díl pořadu Aktuality z kryptosvěta ve spolupráci se společností Cryfin.