reklama
CNN Prima News regulace

regulace

Výpis příspěvků ke štítku „regulace“

Čína, Portugalsko, Salvador: Tři odlišné přístupy vlád, které koketují s bitcoinem

Navzdory kolísající ceně se letos bitcoin probil do takového mainstreamu, že se principy této kryptoměny začínají zaobírat i jednotlivé státy světa. Zatímco Čína zaklekla těžaře a vyhání je pryč ze země, jinde bitcoinové nadšence vítají. Různé státy nastavují odlišné strategie a až čas ukáže, zda si negativním postojem nenechaly ujet vlak perspektivního sektoru.

Bitcoin je lepší než zlato. Regulací se nebojím, říká lídr české kryptoměnové osvěty

Bitcoin znamená nezávislost – může se stát tím nejlepším platebním prostředkem, s jakým se kdy lidstvo setkalo. To si o nejznámější kryptoměně myslí Jakub Vejmola, majitel populárního Youtube kanálu, díky kterému se během pár let stal výrazným hlasem tuzemské kryptoměnové komunity. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS mluvil o pozitivech Bitcoinu i hrozbě státních regulací.

Rusko omezilo Twitteru některé funkce. Údajně kvůli nelegálnímu obsahu

Ruský kontrolní úřad pro dohled nad médii Roskomnadzor oznámil, že země omezí sociální síť Twitter tím, že zpomalí rychlost platformy na všech mobilních zařízení a na polovině stacionárních počítačů. Úřad viní Twitter z toho, že opakovaně nesmazal nelegální obsah včetně dětské pornografie, jak mu ukládá ruský zákon. Informovala o tom zahraniční média.

Regulace hazardu: Zákaz nic nevyřeší. Hráči přejdou jinam, shodli se odborníci

Města a obce, které příliš přísně regulují hazard, se jen připraví o peníze, sociálně patologické jevy ale nevymýtí. Hráči se přesunou na internet nebo do jiných obcí. Shodli se na tom někteří z řečníků diskuse k problematice hazardních her, kterou uspořádalo Centrum ekonomických a tržních analýz. Té se zúčastnili zástupci herního průmyslu, pražského magistrátu i adiktologové.

Bezpečnost vložených peněz je naší prioritou, říkají zakladatelé fintechu Platon Finance

Klíčovým prvkem na trhu s kryptoměnami je nárůst zájmu institucionálních investorů o bitcoin. „Dění na trhu zrcadlí to, že velcí investoři typu Tesla zahýbali trhem v podobě investice v objemu 1,5 miliardy dolarů. Je to signál, že kryptoměny začínají být zajímavé pro institucionální investory,“ řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Daniel Tanner, zakladatel fintechového holdingu Platon Finance.

Kryptoseriál: Jaká bude budoucnost bitcoinu? Od regulací po šarvátky s ekology

Bitcoin zažívá zlaté období – jeho hodnota roste a čím dál více lidí se snaží o erudovanou osvětu. Dříve nebo později opustí nejznámější kryptoměna vývojovou fázi Divokého západu, kdy se o ni zajímala jen hrstka nadšenců, a vstoupí do vod finančního mainstreamu. V posledním díle našeho kryptoseriálu se věnujeme problémům, jakým může bitcoin na této cestě čelit.

Kvůli zákazu hazardu přijde Praha o více než miliardu korun. Hráči sázejí na internetu

Praha by v důsledku nové regulace hazardních her mohla v příštích pěti letech přijít o více než jednu miliardu korun. Negativních dopadů spojených s patologickým hráčstvím se přitom nezbaví. Vyplývá to z aktuální studie Centra ekonomických a tržních analýz. Pražská radní Hana Marvanová, která současnou podobu vyhlášky prosazovala, ale závěry studie odmítá.

reklama