reklama
CNN Prima News regulace

regulace

Výpis příspěvků ke štítku „regulace“

První státní byty s regulovaným nájmem už v roce 2026, slibují Maláčová a Stropnický

3. října 2021 06:01

Už v roce 2026 by Češi mohli pocítit první plody opatření, která chce na trhu s bydlením prosadit ČSSD. Stát by měl začít stavět 10 tisíc bytů ročně, další tisíce by si „vzal“ od developerů, řekli v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický. Za byty od státu by bylo regulované nájemné třeba i o polovinu nižší než u běžného nájmu. Sociální demokraté tak chtějí řešit bytovou krizi.

Bydlení podle „husté dvojky“ Maláčová-Stropnický: Drsné pokuty za prázdné byty

1. října 2021 06:49

Za prázdný byt by Češi neměli platit jen pět tisíc korun, ale až výši jednoho nájmu. Takový je jeden z návrhů řešení bytové krize „husté dvojky“ – Jany Maláčové (ČSSD) a Matěje Stropnického (kandidující v Praze za ČSSD). Trh podle nich selhal a vina je na straně developerů. Uvedli to ve společném rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Podle ministryně práce a sociálních věcí Maláčové musí na trh s bydlením vstoupit stát jako za komunistického prezidenta Husáka.

Kde zaparkovat? Řidiči nemají ve Zlíně na sídlištích místo, komplikují průjezd hasičů

29. září 2021 22:32

Zoufalství při snaze zaparkovat na přeplněném sídlišti prožívají řidiči v nejednom českém městě. Výjimkou není ani Zlín, kde chybí stovky parkovacích míst. Jejich nedostatek pak často nutí řidiče parkovat všemi možnými způsoby, a to i za cenu pokuty. Ohrožují přitom průjezd sanitek nebo hasičů. Město proto rychle buduje velká parkoviště, a uvažuje dokonce o nepopulárních „modrých zónách“.

Bitcoin za milion korun. USA chystají regulace, přesto cena kryptoměny povyskočila

11. srpna 2021 20:42

Pro kryptoměny to bylo nudné léto, počátkem srpna ale začala cena bitcoinu znenadání stoupat – v současnosti se již podruhé v roce přehoupla přes hranici milionu korun. Vývoj ve světě tomu přitom neodpovídá, čínská vláda těžaře vyhání ze země a americkým senátem proklouzl obsáhlý zákon o infrastruktuře, ve kterém se skrývá i regulace kryptoměn.

Čína, Portugalsko, Salvador: Tři odlišné přístupy vlád, které koketují s bitcoinem

5. července 2021 08:21

Navzdory kolísající ceně se letos bitcoin probil do takového mainstreamu, že se principy této kryptoměny začínají zaobírat i jednotlivé státy světa. Zatímco Čína zaklekla těžaře a vyhání je pryč ze země, jinde bitcoinové nadšence vítají. Různé státy nastavují odlišné strategie a až čas ukáže, zda si negativním postojem nenechaly ujet vlak perspektivního sektoru.

Biden po masakru v Coloradu tlačí na regulaci zbraní. Musíme už jednat, burcuje

23. března 2021 19:42

Joe Biden v úterý zareagoval na tragickou střelbu v Coloradu, při které zemřelo 10 lidí. Americký prezident prohlásil, že udělá vše pro to, aby Američanům zajistil bezpečí, a hodlá prosadit reformy pro větší kontrolu prodeje zbraní včetně zákazu těch útočných. Incident z Colorada by podle něj měl být momentem, po kterém Washington a celý národ začnou jednat.

reklama