reklama

Rekordy CNN Prima NEWS ve volebním týdnu: Přes dva miliony diváků a share 1,61 procenta

Předvolební a volební vysílání CNN Prima NEWS přilákalo k obrazovkám rekordní počet diváků. V týdnu od 4. do 10. října měla stanice celotýdenní share 1,61 procenta v cílové skupině (CS) 15+. Úspěch zaznamenalo i celé předvolební vysílání. Diváci si oblíbili pravidelný blok s novými pořady, jako například „Co Čech, to politik!“, a také celou řadu debat, které CNN Prima NEWS coby jediná zpravodajská stanice v Česku nabídla i s diváky ve studiu.

reklama

Komplexní předvolební zpravodajský servis CNN Prima NEWS zaujal zatím nejvíc diváků v historii televizní stanice. V týdnu od 4. do 10. 10. zaznamenala celotýdenní share 1,61 % v cílové skupině 15+, což je nejvyšší hodnota od spuštění. Rekordní byl i celkový zásah diváků, který minulý týden překonal 2 miliony v CS 15+.

Volební vysílání vyvrcholilo sobotním celodenním studiem s moderátory Terezií Tománkovou, Markétou Fialovou a Liborem Boučkem.

CNN Prima NEWS jako jediná zpravodajská stanice v Česku nabídla ve spolupráci se společností STEM/MARK a Ústavem empirických výzkumů STEM unikátní predikci výsledku voleb. Díky ní měli možnost diváci už několik hodin před finálním sečtením všech hlasů vidět, jak volby zhruba dopadnou.

Predikce nakonec s předstihem ukázala vyřazení ČSSD z Poslanecké sněmovny, které bylo zprvu nejisté, i změnu na prvních pozicích mezi ANO a koalicí Spolu, která z průběžných výsledků dlouho nebyla zřejmá.

Volební speciál na CNNPrima.cz navštívilo dohromady 1 864 329 čtenářů. Co se týká volebního víkendu, web CNNPrima.cz se umístil v TOP 5 českých zpravodajských webů. V sobotu na něj dorazilo celkem 466 473 reálných uživatelů a den poté, v neděli, ještě více – 748 060 reálných uživatelů.

V den voleb sledovalo televizní stream na webu CNNPrima.cz 360 899 uživatelů. Celkově měly volební pořady na CNNPrima.cz 1 012 955 zhlédnutí.

Více než 38 hodin pořadů s volební tematikou

O rozsáhlosti předvolebního vysílání CNN Prima NEWS vypovídá i celková stopáž odvysílaných pořadů s volební tematikou. Těch stanice zařadila dohromady více než 38 hodin.

„Chci poděkovat celému týmu CNN Prima NEWS za dobře odvedenou práci a nasazení v týdnech bezprostředně před volbami i při volebním víkendu. Věřím, že televizní i on-line část redakce CNN Prima NEWS ukázala, že dokáže udělat jeden z nejlepších zpravodajských servisů v Česku. Práce ale rozhodně nekončí. I dál budeme chystat speciální vysílání a sledovat povolební situaci a vyjednávání 24 hodin denně,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

Velmi silně Českem rezonovaly předvolební debaty CNN Prima NEWS, které stanice nabízela od začátku září jednou týdně v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu s moderátory Pavlínou Wolfovou a Michalem Půrem. Nejsledovanější díl byl z 1. 9. 2021, který k obrazovkám přilákal 125 000 diváků v CS 15+ při sharu 3,30 %.

Zájem o superdebaty Česko hledá premiéra

Velký divácký zájem i ohlasy pak vyvolaly zejména dvě superdebaty s názvem Česko hledá premiéra. V první se představilo osm lídrů stran, hnutí a koalic, ve druhé pak lídři čtyř volebních subjektů s nejvyššími preferencemi.

Debaty navíc přinesly nové prvky, které je učinily daleko dynamičtějšími. Diváci například mohli zasílat jednotlivým politikům hlasy na základě jejich výkonu prostřednictvím internetu a SMS zpráv. V poslední superdebatě navíc dva slabší kandidáti (Tomio Okamura a Ivan Bartoš) vypadli a do finále postoupili pouze Petr Fiala a Andrej Babiš, kteří se nakonec i v reálných volbách utkali o celkové vítězství.

Na Primě a CNN Prima NEWS sledovalo superdebatu dohromady 649 tisíc diváků při sharu 16,81 % v CS 15+ a celkový zásah se vyšplhal k 1 500 000 diváků. Jen na CNN Prima NEWS získal pořad zatím nejvyšší share v hlavním vysílacím čase od 20 h (3,56 % v CS 15+). Živý stream ze superdebaty sledovalo v průběhu nedělního večera na zpravodajském webu CNNPrima.cz celkem 108 615 lidí. Obě superdebaty pak zasáhly dohromady bezmála 2 miliony diváků v CS 15+.

Oblibu si získal rovněž podvečerní předvolební blok CNN Prima NEWS, který ve všední dny nabízí tematické pořady zaměřené na politiku. Například Co Čech, to politik! je odlehčená debata, ve které mluví Petr Suchoň se známými osobnostmi veřejného života. Nechybí tak herci, umělci, vědci, ale ani bývalí politici. Společně pak debatují nad volbami a aktuální politickou situací. Neschází při tom nadsázka a humor.

Zatím nejúspěšnější byl díl z 5. 10. Diskusi Petra Suchoně s hudebníkem Tomášem Klusem, lékařem Janem Hnízdilem a prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem sledovalo 77 000 diváků v CS 15+. I s reprízou pak tento díl zasáhl 154 000 diváků v CS 15+.

Některé pořady zůstanou

„Těší nás zájem lidí o naše předvolební pořady. Poptávka po politice nicméně volbami nekončí. Proto jsme se rozhodli zachovat pořady, které se osvědčily v předvolebním vysílání. Do budoucna se nebudou zabývat výhradně politikou, ale zaměří se i na další společenská témata, která mají reálné dopady na náš každodenní život či rodinný rozpočet,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky CNN Prima NEWS Pavel Štrunc.

I nadále tak diváky budou doprovázet v pondělí a středu pořad Jak volí vaše peněženka, v úterý a čtvrtek Co Čech, to politik! a v pátek Divoká karta, která dá možnost promluvit i politikům menších stran, jež nejsou zastoupené v Poslanecké sněmovně.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů
Koronavirus

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate, kteří jsou známí pro svou spolupráci s antivaxerskou komunitou, podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Pane kolego, do toho vám nic není. Hnízdil se chytil s Mounajjedem kvůli očkování

Ostrá debata kvůli očkování se strhla mezi lékařem Janem Hnízdilem a zastánci očkování Milanem Kubkem a Radkem Mounajjedem v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Hnízdil má totiž výrazné pochybnosti o vyvinuté vakcíně, poukazuje na krátké trvání protilátek. Prezident České lékařské komory Milan Kubek a stomatolog Radek Mounajjed jsou naopak přesvědčeni, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak pandemii tlumit.

Ne očkování proti covidu. Českem se šíří petice, kterou podepsalo téměř tisíc lékařů

Téměř tisícovka českých lékařů podepsala petici proti povinnému plošnému očkování a vakcinaci dětí. Vadí jim, že kdokoliv s odlišným názorem okamžitě obdrží nálepku dezinformátora a přejí si svobodnou diskusi. Vedle praktických lékařů jsou mezi signatáři také například zubaři, veterináři nebo odborníci, kteří mají blízko k alternativní medicíně, například homeopatii. Iniciativu ostře odmítl mj. šéf lékařů Milan Kubek.

Kubek o antivaxerech: Pronásledují i mé děti. Už chápu, proč Němci podlehli nacismu

Lidé, kteří vyhrožují zastáncům vakcíny, jsou zmanipulovaní dezinformacemi podobně jako Němci v dobách nacismu. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to naznačil prezident České lékařské komory Milan Kubek. Společně se stomatologem Radkem Mounajjedem se shodl, že vysoká proočkovanost populace je jedinou možností, jak se z covidové krize dostat. Proti tomu se naopak ostře ohradil lékař Jan Hnízdil. Svůj konkrétní návrh, jak s pandemií bojovat, ale nepředstavil.

Riziko úmrtí je i po vyléčení těžkého covidu výrazně vyšší. V ohrožení jsou mladší lidé

Lidem, kteří měli těžší průběh onemocnění COVID-19, hrozí větší riziko nakažení se dalšími nemocemi či dokonce smrti. Vyplývá to ze studie výzkumníků floridské univerzity. Vědci prověřili zdravotní stav více než 13 tisíc osob. U těch s těžším průběhem bylo vyšší riziko, že do roka od nákazy zemřou. Toto riziko bylo vysoké zejména u mladších pacientů.

Mladík vs. vysloužilý voják: Finále F1 je tu, Enge si přeje souboj do posledního kola

Celosezonní pouť končí zastávkami v arabském světě. Formuli 1 dělí od tečky pouhé dva závody a na rozdíl od posledních let není v takto pokročilé fázi jasné, kdo se stane mistrem světa. Stále jsou ve hře oba hlavní aktéři – Max Verstappen a Lewis Hamilton. „Letošní ročník je zajímavější a daleko atraktivnější. Je hezké vidět, že o titul bojují jezdci ze dvou týmů,“ uvedl pro CNN Prima Tomáš Enge, který před 20 lety okusil královnu motorsportu.

reklama

Domácí zpravodajství

Ukazuje se, že vakcína nefunguje, tvrdí Hnízdil. Není tak hloupý, jak mluví, vmetl mu Kubek

Je vakcína účinným nástrojem v boji proti covidové pandemii? Na tom se neshodl prezident České lékařské komory Milan Kubek s lékařem Janem Hnízdilem. Ten prý nevidí důvod, „proč se očkovat experimentální vakcínou, která vakcínou ani není“. Kubek s iniciátorem akce Lékaři pomáhají Česku Radkem Mounajjedem si stáli za názorem, že očkování proti covidu výrazně snižuje šanci nákazy a hospitalizace v nemocnici. To ostatně potvrzují i data z výzkumů i nemocnic.

Prymula se pustil do Babiše s Fialou: Naočkovat milion lidí za týden je hodně na hraně

Zvládnout podat milion dávek vakcíny za jeden týden je na hraně reálných možností, sdělil v pořadu Nový den epidemiolog Roman Prymula. Zapochyboval tak nad předpokladem iniciativy Lékaři pomáhají Česku, kterou podpořili nově jmenovaný premiér Petr Fiala (ODS) i jeho předchůdce Andrej Babiš. Ve vysílání CNN Prima NEWS zároveň upozornil na to, že novou variantu covidu omikron můžou Evropané snášet hůř než lidé v Africe.

reklama