CNN Prima News řešení

řešení

Výpis příspěvků ke štítku „řešení“

Sledujte Hlavní zprávy: Po evropském řešení přijde národní. Jak vláda v krizi pomůže?

8. září 2022 18:14

Již v pátek se v Bruselu uskuteční mimořádná evropská rada pro energetiku. Politici budou hledat řešení, jak ven z energetické krize. Na základě výsledku vláda v pondělí chystá představit detaily národní pomoci. Jak hodlá občanům pomoci? A o jakých variantách uvažuje? Dozvíte se v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Česko u zemí EU sonduje, jak vyřešit energetickou krizi. Existují dva návrhy, říká Síkela

6. září 2022 11:26

Mimořádná evropská rada pro energetiku, kterou ČR jako předsednická země svolala na pátek do Bruselu, bude probírat dva návrhy možných řešení vysokých cen energií. Česko nyní jako předsednická země zjišťuje názory jednotlivých členských zemí na dané návrhy, ve středu chce zveřejnit takzvaný předsednický souhrn, který postoje jednotlivých zemí shrnuje. Rada v pátek přijde s řešením, řekl novinářům ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN).

Středula ostře k vládě: Dělá signály, těmi ale účty nezaplatíme. Co kabinetu Fialy radí?

6. září 2022 05:11

Zástupci zaměstnanců z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolávají na 8. října do Prahy na Václavské náměstí demonstraci proti drahotě. Předseda ČMKOS Josef Středula odmítá tvrzení, že by tím odbory přilévaly olej do ohně. „Jednoznačně jej ale přilívá vláda svým chováním,“ konstatoval v pořadu 360°. Zdůraznil, že vláda k řešení krize vysílá pouze signály, kterými se však účty nezaplatí.

Sledujte Hlavní zprávy: Kurzarbeit znovu ve hře? Vláda hledá řešení energetické krize

28. srpna 2022 18:24

Pokud snaha o celoevropské řešení energetické krize selže, můžeme aktivovat kurzarbait. Takový slib dal v Partii Terezie Tománkové ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček vládě vyčetl, že přistupuje k opatřením na zmírnění dopadů rostoucích cen energií s velkým zpožděním a také že opozici nenaslouchá. Více v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS a Primě.

Kalousek: Navrhované sankce Putina nezastaví. Ani na Hitlera nezabrala polovičatá řešení

25. února 2022 00:36

Jsou sankce Západu proti Rusku opravdu masivní a tvrdé, jak tvrdí lídři Evropské unie? Podle bývalého ministra financí Miroslava Kalouska (TOP 09) sice Rusku uškodí, ale pravděpodobně mu neznemožní pokračovat ve válce s Ukrajinou. „Kdyby Rusové byli odstřiženi od systému SWIFT, tak by to znamenalo absolutní izolaci. To by bylo pro Rusy devastující,“ řekl Kalousek v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Dostavbu Dukovan bude financovat stát. Diskuse o ČEZ nikam nevedly, říká zmocněnec

10. března 2021 15:02

Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o zapojení energetické společnosti ČEZ nevedly k cíli. Na videokonferenci o budoucnosti české energetiky, kterou pořádala nezisková platforma Institut Equilibrium, to dnes řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Podle něj se nyní už jedná o konkrétním řešení, jak výstavbu bloku zaplatit.