CNN Prima News řešení

řešení

Výpis příspěvků ke štítku „řešení“

Na Hradě se sešly stovky „delegátů“. Studenti díky konferenci zažívají fungování OSN

Stovky studentů se v pátek sešly na Pražském hradě u příležitosti zahájení desátého ročníku mezinárodní konference Porgmun a ocitli se v kůži diplomatů OSN. Čtyřdenní setkání pořádají studenti pražského gymnázia Nový PORG pro kolegy z celého světa. Letos se budou zabývat zejména potlačováním ženských práv, čipovou krizí či růstem extremistických organizací.

Pikora o důchodové reformě: Bez Husákových dětí nastane problém. Představil tři řešení

Vidíme, že do důchodu bude odcházet mnoho takzvaných Husákových dětí. V té chvíli nastane v systému problém. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to uvedl Vladimír Pikora, analytik finančních trhů. Komplikace, které po jejich odchodu do důchodu nastanou, se podle něj musí řešit zavčasu. V souvislosti s tím představil tři řešení, která může vláda přijmout. „Všechna jsou však krajně nepopulární,“ uvedl.

Suchej únor: Zjistěte, kdo koho ovládá. 10 tipů, jak nejen na měsíc přestat pít alkohol

Ať se jedná o Suchý leden nebo Suchej únor, začátek nového roku tradičně souvisí s předsevzetími. Jmenované výzvy se pojí s alkoholem, který se účastníci akce snaží minimálně na měsíc vyřadit ze svého pitného režimu. Radikální rozhodnutí, které má zejména ukázat, zda máte popíjení na uzdě, nebo vás naopak alkohol ovládá, je však pro řadu účastníků mnohdy náročné. Desítky tisíc lidí nakonec svého cíle nedosáhnou. Redakce CNN Prima NEWS přináší 10 tipů, které by vám mohly pomoci vydržet bez konzumace alkoholických drinků nejen měsíc, ale i déle.

Vše o masivním výpadku léků nejen pro děti. Proč přípravky chybí a jak situaci předejít?

Rodiče nejmenších dětí zachvátila panika. Léky, které mohou svým ratolestem v nemoci podávat, zaznamenávají masivní výpadek. Jedná se zejména o přípravky na snížení horečky či antibiotika. Situace však není ojedinělá, například léky v podobě sirupu chybí od května již potřetí. Co za výpadky stojí, jaké konkrétní léky v poslední době nejsou a proč nemá Česko více zásob?

Sledujte Hlavní zprávy: Po evropském řešení přijde národní. Jak vláda v krizi pomůže?

Již v pátek se v Bruselu uskuteční mimořádná evropská rada pro energetiku. Politici budou hledat řešení, jak ven z energetické krize. Na základě výsledku vláda v pondělí chystá představit detaily národní pomoci. Jak hodlá občanům pomoci? A o jakých variantách uvažuje? Dozvíte se v Hlavních zprávách, které na Primě a CNN Prima NEWS začínají v 18:55.

Česko u zemí EU sonduje, jak vyřešit energetickou krizi. Existují dva návrhy, říká Síkela

Mimořádná evropská rada pro energetiku, kterou ČR jako předsednická země svolala na pátek do Bruselu, bude probírat dva návrhy možných řešení vysokých cen energií. Česko nyní jako předsednická země zjišťuje názory jednotlivých členských zemí na dané návrhy, ve středu chce zveřejnit takzvaný předsednický souhrn, který postoje jednotlivých zemí shrnuje. Rada v pátek přijde s řešením, řekl novinářům ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (STAN).

Středula ostře k vládě: Dělá signály, těmi ale účty nezaplatíme. Co kabinetu Fialy radí?

Zástupci zaměstnanců z Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) svolávají na 8. října do Prahy na Václavské náměstí demonstraci proti drahotě. Předseda ČMKOS Josef Středula odmítá tvrzení, že by tím odbory přilévaly olej do ohně. „Jednoznačně jej ale přilívá vláda svým chováním,“ konstatoval v pořadu 360°. Zdůraznil, že vláda k řešení krize vysílá pouze signály, kterými se však účty nezaplatí.

Sledujte Hlavní zprávy: Kurzarbeit znovu ve hře? Vláda hledá řešení energetické krize

Pokud snaha o celoevropské řešení energetické krize selže, můžeme aktivovat kurzarbait. Takový slib dal v Partii Terezie Tománkové ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). Místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček vládě vyčetl, že přistupuje k opatřením na zmírnění dopadů rostoucích cen energií s velkým zpožděním a také že opozici nenaslouchá. Více v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS a Primě.