reklama
CNN Prima News řešení

řešení

Výpis příspěvků ke štítku „řešení“

Dostavbu Dukovan bude financovat stát. Diskuse o ČEZ nikam nevedly, říká zmocněnec

10. března 2021 15:02

Nový jaderný blok v Dukovanech bude plně financovat stát, diskuse o zapojení energetické společnosti ČEZ nevedly k cíli. Na videokonferenci o budoucnosti české energetiky, kterou pořádala nezisková platforma Institut Equilibrium, to dnes řekl vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Jaroslav Míl. Podle něj se nyní už jedná o konkrétním řešení, jak výstavbu bloku zaplatit.

Ředitel Marounek ze zdravotnictví byl na fotbalu služebně, tvrdí jeho nadřízená Rážová

19. února 2021 12:06
Aktualizováno

Čtvrtečního zápasu fotbalové Slavie s anglickým Leicesterem se kromě epidemiologa Romana Prymuly a dalších VIP hostů zúčastnil také ředitel odboru ochrany veřejného zdraví na ministerstvu zdravotnictví Jan Marounek. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) se jednalo o negativní signál pro veřejnost a účast ředitele na utkání se bude řešit. Jeho nadřízená, hlavní hygienička Jarmila Rážová ovšem tvrdí, že Marounek byl na fotbalu služebně.

Stanou se česká města díky koronaviru dříve „smart“? Záležet bude na penězích

23. června 2020 08:36

Koronavirová krize bude mít zřejmě v mnoha oblastech pozitivní vliv na uspíšení digitalizace. V době zavedení karantény se musely statisíce lidí doslova ze dne na den přepnout ze standardního pracovního prostředí do on-line módu. A jak se zdá, spousta firem zjistila, že fungovat na dálku lze stejně dobře jako v osobním kontaktu. Jen si to vyžaduje nižší náklady. Bude se u firemního sektoru inspirovat také veřejná správa? Uspíší pandemie koronaviru rozvoj konceptu smart city?

reklama