reklama
CNN Prima News režim

režim

Výpis příspěvků ke štítku „režim“

Polsko se chystá na útok tisíců migrantů. Je to taktika běloruských agentů, říká expert

8. listopadu 2021 16:36
Aktualizováno

V pondělí se stovky migrantů pokusily překonat bělorusko-polské hranice a přejít na polské území. Ministerstvo vnitra následně uvedlo, že polské bezpečnostní služby pokusu o překonání hranic zabránily. Podle mluvčího vlády se ale u hranic srotily tisíce lidí a Poláci očekávají další pokus o zteč. Šéf Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se k tomuto organizovanému kroku nerozhodli sami uprchlíci, ale Bělorusko a jeho tajné služby.

Drama v Tokiu: Běžkyně kritizovala Lukašenkův režim, ten ji nutil vrátit se domů

1. srpna 2021 15:36
Aktualizováno

Běloruská běžkyně a kritička režimu prezidenta Alexandra Lukašenka Kryscina Cimanouská obvinila zástupce národního olympijského výboru, že se ji pokusili donutit k návratu z olympijských her v Tokiu do vlasti. Cimanouská by měla závodit v pondělí v běhu na 200 metrů, ale běloruský tým ji odvezl na letiště. Tam se atletce podařilo zalarmovat místní policii a do letadla mířícího do Istanbulu nenastoupila.

Cichanouská: V Bělorusku je teroristický režim. Přejedu hranice a půjdu do vězení

7. června 2021 12:13

S režimem Alexandra Lukašenka v Běloruska je zapotřebí skoncovat a tlačit na něj pomocí plošných sankcí Evropské unie. Shodli se na tom při pondělním setkání šéf českého Senátu Miloš Vystrčil a lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která přiletěla do Česka. Na tiskové konferenci mluvila mimo jiné o útlaku a perzekucích v Bělorusku.

reklama