CNN Prima News režim

režim

Výpis příspěvků ke štítku „režim“

OBRAZEM: Ruský režim je deviantně fašistický, míní čeští dobrovolníci. Dohoda je prý nemožná

Dostali jsme se k svědkům ruských zločinů na okupovaných ukrajinských územích. Exhumace obětí a mučírny nám daly opět nahlédnout na podstatu ruského deviantního fašistického režimu, uvedli čeští dobrovolníci ze spolku Team4Ukraine. Poznamenali, že s Kremlem nejsou možné žádné kompromisy ani dohody. S redakcí CNN Prima NEWS se podělili také o rekapitulaci uplynulého roku na poli pomoci Ukrajině i o fotografie a videa z výprav do válkou zasažených měst, včetně okolí zničeného Bachmutu.

Zemřela sestra bratrů Castrových. Většinu života strávila v exilu, režim diktátorů nesnášela

Ve věku 90 let zemřela Juanita Castrová, sestra bývalých kubánských vůdců Fidela a Raula Castrových. Desítky let byla odpůrkyní vlády komunistické strany, kterou její bratři vedli od roku 1959, a většinu svého života tak strávila v exilu ve Spojených státech. O úmrtí Castrové informovala tisk spoluautorka jejích pamětí María Antonieta Collinsová. O jejím skonu v úterý napsal i deník El País.

Útok v Belgorodské oblasti? Hozená rukavice do tváře Putinova režimu, míní Votápek

Ruská Belgorodská oblast u hranic s Ukrajinou se v pondělí stala dějištěm ozbrojených střetů. Ty podle ruských úřadů vyvolaly ukrajinské skupiny, podle Ukrajinců to byli ruští partyzáni. Každopádně nebyl tento útok přijat v Rusku s klidným srdcem. Režimem podle bývalého ministra zahraničí Cyrila Svobody (KDU-ČSL) zřejmě neotřese, ale může jít o jeden ze spouštěčů jeho konce. „Je to hozená rukavice do tváře Putinova režimu,“ souhlasil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý generální konzul v Petrohradě Vladimír Votápek.

Prigožin by v Kremlu mohl vystřídat Putina. Pokud nevypadne z okna, říká analytik

Chování šéfa Vagnerovy skupiny Jevgenije Prigožina a jeho kritika vedení včetně samotného Vladimira Putina stojí za pozornost. V Rusku se podle bezpečnostního analytika Milana Mikuleckého z okna padá za mnohem menší prohlášení. V pořadu Zprávy PLUS se společně s vedoucím zahraniční redakce CNN Prima NEWS Matyášem Zrnem pozastavili nad pozicí šéfa vagnerovců a naznačili, že by v Kremlu v budoucnu mohl klidně nahradit Vladimira Putina.

Zbavili jsme se korupce, pyšní se Tálibán. Chce stvořit jedinou pravou muslimskou zemi

Od převratu v afghánském Kábulu už uplynul skoro rok, od té doby se snaží radikální hnutí Tálibán, které se ujalo vlády, přetvořit zemi k obrazu svému. Stát se tak řídí přísným výkladem islámského práva, Tálibán se například chlubí, že vymýtil korupci. Afghánistán pak ostatní muslimské země kritizuje, že jejich režim není dostatečně islámský. Kábul chce proto vybudovat pravý islámský systém pro celý svět.