CNN Prima News režim

režim

Výpis příspěvků ke štítku „režim“

Zbavili jsme se korupce, pyšní se Tálibán. Chce stvořit jedinou pravou muslimskou zemi

7. srpna 2022 10:27

Od převratu v afghánském Kábulu už uplynul skoro rok, od té doby se snaží radikální hnutí Tálibán, které se ujalo vlády, přetvořit zemi k obrazu svému. Stát se tak řídí přísným výkladem islámského práva, Tálibán se například chlubí, že vymýtil korupci. Afghánistán pak ostatní muslimské země kritizuje, že jejich režim není dostatečně islámský. Kábul chce proto vybudovat pravý islámský systém pro celý svět.

Po invazi na Ukrajinu změna režimu v USA. V ruské televizi nastínili další plány země

12. dubna 2022 18:13

V ruské státní televizi tamní „amerikanisté“ diskutovali o změně režimu v USA. Po ukončení invaze na Ukrajinu je podle nich v plánu masivní podpora „partnera“ a bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa v nadcházejících volbách. Odborníci z Ruska navrhují, aby ještě před oznámením kandidatury dorazil „na summit do osvobozeného Mariupolu“.

Polsko se chystá na útok tisíců migrantů. Je to taktika běloruských agentů, říká expert

8. listopadu 2021 16:36
Aktualizováno

V pondělí se stovky migrantů pokusily překonat bělorusko-polské hranice a přejít na polské území. Ministerstvo vnitra následně uvedlo, že polské bezpečnostní služby pokusu o překonání hranic zabránily. Podle mluvčího vlády se ale u hranic srotily tisíce lidí a Poláci očekávají další pokus o zteč. Šéf Polského institutu v Praze Maciej Ruczaj ve vysílání CNN Prima NEWS podotkl, že se k tomuto organizovanému kroku nerozhodli sami uprchlíci, ale Bělorusko a jeho tajné služby.

Drama v Tokiu: Běžkyně kritizovala Lukašenkův režim, ten ji nutil vrátit se domů

1. srpna 2021 15:36
Aktualizováno

Běloruská běžkyně a kritička režimu prezidenta Alexandra Lukašenka Kryscina Cimanouská obvinila zástupce národního olympijského výboru, že se ji pokusili donutit k návratu z olympijských her v Tokiu do vlasti. Cimanouská by měla závodit v pondělí v běhu na 200 metrů, ale běloruský tým ji odvezl na letiště. Tam se atletce podařilo zalarmovat místní policii a do letadla mířícího do Istanbulu nenastoupila.

Cichanouská: V Bělorusku je teroristický režim. Přejedu hranice a půjdu do vězení

7. června 2021 12:13

S režimem Alexandra Lukašenka v Běloruska je zapotřebí skoncovat a tlačit na něj pomocí plošných sankcí Evropské unie. Shodli se na tom při pondělním setkání šéf českého Senátu Miloš Vystrčil a lídryně běloruské opozice Svjatlana Cichanouská, která přiletěla do Česka. Na tiskové konferenci mluvila mimo jiné o útlaku a perzekucích v Bělorusku.