Hilšer místo Fischera. Richterová prozradila, koho Piráti podporují na Pražský hrad

Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová (Piráti)

K věci (1128)

Za Piráty jsou nejvhodnějšími kandidáty na prezidenta bývalý náčelník generálního štábu Petr Pavel, ekonomka Danuše Nerudová a senátor Marek Hilšer. Oproti partnerské vládní koalici Spolu, tak podpořila strana Hilšera na úkor Pavla Fischera. Místopředsedkyně Sněmovny Olga Richterová v tom nevidí žádný problém. Jde podle ní o demokratické rozhodnutí.

„Nejsme diktatura, ale demokracie, je tu široká paleta různých kandidátů. Je dobře, že se tu koná velká mediální debata. Za Piráty konzistentně vyjadřujeme podporu bývalému generálovi (Petru) Pavlovi, ekonomce (Danuši) Nerudové a senátorovi (Marku) Hilšerovi,“ vyjmenovala místopředsedkyně Sněmovny.

Zatímco Pavla a Nerudovou podpořila i partnerská vládní koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), jejím třetím doporučeným kandidátem je konzervativní senátor Pavel Fischer. Toho Piráti ale nezmiňují a nepřímo tak vzkazují, že by na Hradě raději liberálnějšího kandidáta. „Máme demokracii, doporučujeme kandidáty za nás splňující,“ reagovala na otázku, zda tím Piráti neboří vládní jednotu. Fischer vzbuzuje kontroverze například v přístupu k LGBT komunitě, kterou Piráti naopak podporují.

Celý rozhovor i o prezidentských kandidátech, pomoci vlády v současné krizi, kontroverzích kolem bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) i o korespondenční volbě si můžete pustit v úvodním videu.

Tagy: