CNN Prima News demokracie

demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „demokracie“

Pelosiová už nepovede demokraty ve Sněmovně reprezentantů. Chce uvolnit místo mladší generaci

17. listopadu 2022 19:36

Dosavadní demokratická šéfka Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová ve čtvrtek uvedla, že nebude usilovat o znovuzvolení do čela demokratické frakce. Chce tím uvolnit místo mladší generaci ve vedení strany. Informovala o tom agentura Reuters. Pelosiová své rozhodnutí oznámila poté, co republikáni podle projekcí získali těsnou většinu v dolní komoře Kongresu.

Pod Hradem pluje „Zemanův člun“. Milion chvilek pro demokracii tak hledá prezidenta

17. listopadu 2022 15:57

Spolek Milion chvilek pro demokracii se v rámci oslav výročí 17. listopadu rozhodl pro netradiční způsob, jak upozornit na důležitost nadcházejících prezidentských voleb. Na Vltavu pod Pražským hradem nechal ve čtvrtek dopoledne vyplout žlutý člun připomínající plavidlo současného prezidenta Miloše Zemana, ve kterém byl pravidelně zachycován během svých dovolených na Vysočině.

Na Hrad kandiduje řada podivínů, říká Havlíček. Do demokracie „lunetici“ patří, míní Pospíšil

11. listopadu 2022 05:56

Exprezident Václav Klaus v pořadu K věci na CNN Prima NEWS současné kandidáty v boji o Hrad označil za „lunetiky“. Stejně tak exministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° přiznal, že mezi uchazeči o prezidentský post je řada podivínů. Vedle toho europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) mínil, že „lunetici“ do demokratické politiky patří.

Je za diktátorů líp? Studie ukazuje, jak tyrani lidem lžou o jejich životní úrovni

3. října 2022 06:01

Zlatí komunisti, za nich měli všichni práci a mohli si dovolit byt. Takto nostalgicky někdy Češi hodnotí éru před listopadem 1989. Nemusí jít nutně o ztrátu paměti v tom, jak nízkou životní úroveň státy někdejšího sovětského bloku měly. Totalitní režimy totiž o ekonomické prosperitě jimi ovládaných zemí lžou. A tím víc, čím utuženější zřízení tyto země mají.

KOMUNÁLNÍ VOLBY: Jak se volilo ve vaší obci? Podívejte se na souhrnné výsledky

26. září 2022 12:07

Letošní komunální volby má Česká republika za sebou. Všechny hlasy již byly sečteny a je jasno, kdo na radnicích měst, městysů a vesnic usedne. Podívejte se na velký souhrn CNN Prima NEWS a zjistěte, jak si politické strany a hnutí vedly právě ve vašich domovských obcích. V textu jsme pro vás připravili výsledky voleb na pražském magistrátu, v městských částech hlavního města a také v krajských městech. Na další místa České republiky se podívejte v naší interaktivní mapě.

Kalousek: Vystrčilův úspěch je vítězstvím demokracie. Umím si jej představit na Hradě

24. září 2022 18:39

Pravděpodobný suverénní výsledek předsedu Senátu Miloše Vystrčila (ODS) v prvním kole senátního souboje s Janou Nagyovou (ANO), která je obviněná v kauze Čapí hnízdo, je vítězství demokracie nad populismem. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekl exministr financí a bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Ten zavítal, prý jako běžný občan, do restaurace nedaleko volebního štábu koalice Spolu. Zároveň uvedl, že by podle něj byl Vystrčil dobrým kandidátem na prezidenta.

Nechtěli jsme ho za prezidenta, urazil se a zradil. Okamura cupuje Blaška za odchod z SPD

15. září 2022 17:01

Urazil se a zradil, psychicky to nezvládl. Těmito slovy se pustil šéf SPD Tomio Okamura do europoslance Hynka Blaška, který ve čtvrtek oznámil odchod z hnutí. Podle Okamury SPD Blaška nechtělo za prezidenta, proto se europoslanec vzdal členství. Také mu vyčetl, že i přes odchod z hnutí chce nadále zůstat europoslancem. Blaško ještě předtím kritizoval Okamuru za nedemokratické jednání vůči členům SPD.

Kettner: Že je SPD nejhorší? Kolega z pětikoalice říkal, že mi přibouchne hlavu do dveří

15. května 2022 16:12

Téměř hodinový projev Tomia Okamury byl v pořádku, opozice k demokracii patří, ze strany SPD nepadají do rozpravy nejhorší výrazy. To vše řekl v Partii Terezie Tománkové opoziční poslanec Zdeněk Kettner. Podotkl, že i politik z vládní pětikoalice zmínil na půdě dolní komory, „že by mu měl přibouchnout hlavou do dveří“. „Urážky, které nejsou k věci, jsou napříč politickým spektrem,“ postěžoval si ve vysílání.

Franz o podpoře Zemana: Byla to zkouška, jestli máme demokracii, nebo bolševickou totalitu

3. května 2022 20:12

Svou prezidentskou kandidaturu v roce 2013 jsem bral jako cestu, kdy není důležité, jestli člověk vyhraje. V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS to řekl umělec Vladimír Franz. Tehdy před druhým kolem voleb podpořil pozdějšího vítěze Miloše Zemana. Prý to bral jako zkoušku, zda v Česku funguje demokracie, kde každý může říct svůj názor.