reklama
CNN Prima News demokracie

demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „demokracie“

Jackie Chan chce být komunistou. Je to skvělá strana, chválí herec původem z Hongkongu

Známý herec Jackie Chan se chce stát komunistou. Řekl to při zdravici členům Čínské komunistické strany. Stranu označil za skvělou, plní podle něj své sliby. Sám přitom pochází z Hongkongu, který je čínským autonomním územím, kde komunisté neměli tak velký vliv. Komunistický režim sídlící v Pekingu ale v posledních letech od politiky „jedna země, dva systémy“ ustupuje, v Hongkongu proto sílí represe.

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

Aktualizováno

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru. Část vysloužilých vysoce postavených příslušníků amerických ozbrojených sil se naopak staví za Bidena a dopis považuje za „antidemokratický“.

Mynář: Příliš demokracie škodí, za komunismu bylo očkování povinné a nediskutovalo se

V době komunismu bylo očkování povinné a neexistovali žádní odmítači vakcín, v této souvislosti proto příliš demokracie škodí. V pořadu K věci to řekl hradní kancléř Vratislav Mynář. Obhajoval tak prezidenta Miloše Zemana, který se nedávno v pořadu Partie tvrdě opřel do obyvatel, kteří zpochybňují vakcinaci. Mynář se vyjádřil také ke své účasti na zápase fotbalové Slavie. Uvedl, že je fanouškem od svých 17 let a takový zápas si nemohl nechat ujít.

OSN varuje před masakrem v Myanmaru. Vojáci střílí na neozbrojené občany

S tím, jak v Myanmaru pokračují masivní protesty proti vojenské diktatuře, rostou i obavy z násilí. V noci ze středy na čtvrtek tamního času měli vojáci dokonce střílet na neozbrojené občany a podle videí také zapálit několik domů. Speciální vyslanec OSN pro lidská práva v Myanmaru Tom Andrews řekl, že má naprostou hrůzu z potenciálního násilného střetnutí protestujících a vojenských jednotek.

Voda jen dvakrát denně a psychologický nátlak, vzpomínají Pilip s Bubeníkem na Kubu

Jeli na Kubu kvůli setkání s disidenty a nakonec si nedobrovolně prohlédli zevnitř místní vězení pro politické vězně. Řeč je o bývalých českých politicích Janu Bubeníkovi a Ivanu Pilipovi, které kubánský režim přesně před 20 lety zadržel a několik týdnů věznil. V celách následně strávili několik dní, přičemž nevěděli, zda o jejich zadržení doma vůbec někdo ví. Své strasti na Kubě nyní popsali v pořadu K věci s Lucií Hrdličkovou na CNN Prima NEWS.

Probíhá festival antivakcinační absurdity, říká publicista Petr Nutil

Na faktech nezáleží, teď jsou v kurzu jejich vykladači. Interpretace často přebíjí realitu a nejvíce je slyšet ten, kdo řičí nejhlasitěji. Není to ale nic nového, digitální média jen dala větší prostor všem. Zastánce bludů nepřesvědčíme ocitováním odborných studií. „Zabrat by mohly snad jen silné emoce, které spojíte s nimi samotnými a jejich blízkými. Odmítačům očkování je třeba ukázat, jak vypadal záškrt, tetanus, černý kašel nebo dětská obrna,“ říká publicista a autor literatury faktu Petr Nutil. Spěje společnost k totalitě či chaosu? A co si myslí o Soně Pekové nebo Jaroslavu Flegrovi?

Arabské jaro 10 let poté: Z demokracie se nenajíme, protestují Tunisané

Deset let uplynulo od okamžiku, kdy se pouliční prodavač obuvi Mohamed Bouazizi upálil před budovou tehdejší tuniské vlády. Jeho čin vyvolal statisícové protesty napříč arabským světem. Předznamenal pád několika diktátorů, ale také nekončící občanské války. Tunisko bývá nyní označované za jedinou zemi, která z arabského jara vyšla jako vítězná. Jeho občané o tom ale přesvědčeni nejsou.

Politická bouře v Hongkongu: Prodemokratičtí poslanci hromadně rezignují

Celá poslanecká prodemokratická hongkongská opozice ve středu oznámila svou demisi. Patnáct zbývajících opozičních zákonodárců tamního parlamentu se rozhodlo rezignovat poté, co byli čtyři jejich kolegové na základě nové rezoluce přijaté Pekingem zbaveni funkce z důvodu „ohrožení bezpečnosti“. Opoziční zákonodárci svůj záměr oznámili na tiskové konferenci, informoval web CNN.

reklama