CNN Prima News demokracie

demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „demokracie“

Babiš přepálil, míní komentátor. Vytkl mu ostré výroky a politický boj v den státního svátku

Výročí sametové revoluce není den, kdy by se měly vést politické boje, řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS komentátor MF Dnes Miroslav Korecký. Výrok expremiéra Andreje Babiše o privatizaci demokracie byl podle něj přepálený a úvahy o nové totalitě nepřípadné. Průběh oslav 17. listopadu ho ale prý mile překvapil, a to například tím, že se na nikoho nepískalo.

Tvrdá kritika Šípové: 17. listopad s komunistkou a barvami Palestiny, zlobí se Zdechovský

Pirátská senátorka Adéla Šípová vyvolala na sociálních sítích velké vášně. Na výročí sametové revoluce se totiž k oslavám sešla s ultralevicovou političkou Janou Michailidu. Jako místo si vybraly pražskou restauraci Střecha, která byla v poslední době nechvalně zpropagována během protiizraelské demonstrace. Šípová příspěvek navíc doplnila srdíčky, které svou barevností nápadně připomínají vlajku Palestiny. Senátorka ale jakoukoli podobnost odmítla.

Čaputová převzala výroční magazín CNN Prima NEWS. Děkuji, že jste to takhle uchopili, uvedla

Pražský hrad, Národní třída nebo beseda se studenty. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová měla při návštěvě Prahy nabitý program. A stejně jako v předchozích dvou letech i letos položila květiny a poklonila se u památníku na Národní třídě v předvečer výročí sametové revoluce. Od reportéra CNN Prima NEWS navíc převzala nový magazín, do kterého sama přispěla.

Odešel bojovník za svobodu, zní ze Slovenska. Za Schwarzenberga truchlí i v Rakousku

Smrt exministra zahraničí, čestného předsedy TOP 09 a prezidentského kandidáta Karla Schwarzenberga rezonuje i za našimi hranicemi. Ve velkém jej oceňují zejména Rakušané, kde Schwarzenberg řadu let žil a měl zde kořeny. Stejně tak ale smutní i Slováci, například prezidentka Zuzana Čaputová a místopředseda Národní rady Michal Šimečka. Ten CNN Prima NEWS řekl, že někdejší kancléř prezidenta Václava Havla byl zároveň osobní přítel jeho rodiny.

Podívejte se na nezkrácený projev prezidenta Pavla: Česko může ve světě hrát první ligu

Česká republika má podle prezidenta Petra Pavla nejpevnější bezpečnostní ukotvení v historii. Vstup do Severoatlantické aliance (NATO) i Evropské unie považuje za úspěchy. Vědomí, že je Česko součástí nejsilnějšího obranného uskupení na světě, které budí respekt, je základem naší jistoty, řekl prezident před předáváním státních vyznamenání ve Vladislavském sále Pražského hradu. Přečtěte si celý jeho nezkrácený projev.

Podpora islámského teroru v Evropě? Ti lidé mají svého Alláha, nerozumí demokracii, říká Koten

Muslimové v Evropě nerozumí demokracii a Evropanům se nepřizpůsobí. Evropská unie se v otázce migrační politiky směrem k lidem z islámských zemí střílí do nohy, téměř do hlavy, zdůraznil poslanec Radek Koten (SPD) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Ostatní politici ve vysílání se shodli na tom, že protiizraelské protesty je nutné odsoudit a že Evropská unie v souvislosti s migranty selhala.

Vláda už potřetí znásilnila demokracii, vzkázal Havlíček. I kvůli Babišovi, odvětil Kohajda

Potřetí jste znásilnili demokracii, vzkázal kabinetu Petra Fialy místopředseda Poslanecké sněmovny a předseda stínové vlády Karel Havlíček (ANO) v pořadu 360° ohledně pevného hlasování o konsolidačním balíčku. Připomněl tak slova současného premiéra z doby, kdy ještě byl lídrem opozice a ANO kvůli EET sáhlo k podobnému kroku, zdůraznil však, že šlo o ojedinělou akci. To si ve studiu nenechal líbit člen sněmovního rozpočtového výboru Michael Kohajda (KDU-ČSL) a upozornil na dlouhé proslovy šéfa ANO Andreje Babiše, který společně s Tomiem Okamurou (SPD) měli několikahodinová vystoupení.

KOMENTÁŘ: Slovenské volby a Rakušanova arogance aneb Co škodí liberální demokracii

Už třetí den čekáme, zda se mezi našimi vrcholnými politiky najde (alespoň) někdo, kdo bude schopen vítězné straně gratulovat k úspěchu ve volbách. A zatím čekáme marně. Už to málem začíná připomínat slavné Beckettovo Čekání na Godota: absurdní hra se slovy, opakování stejných motivů stále dokola, ale pana Godota, (v tomto případě gratulace) se divák stejně nedočká. Zato jsme se dočkali povolebního zhodnocení od ministra vnitra Víta Rakušana. I když v tomto konkrétním případě by bylo naopak lepší nedočkat se vůbec...

GLOSA: Bojím se, že to Hranol neustojí, obával se mafián Marian Kočner o Fica. Ustál to

Hned první billboard za česko-slovenskou hranicí na mezinárodní silnici E75 hlásá: „Vyhrá mafia alebo ľudia. Ty rozhodneš.“ A muž, který kolem volebního poutače zrovna prochází s kozou na provaze, si jen povzdechne: „Všichni politici ať jdou k čertu.“ To je bizarní a něčím snad i symbolická slovenská povolební momentka. Vyhrála však opravdu mafie? A získali něco i lidé čili voliči? Jak se to vezme.

Fico může být hrozbou pro demokracii. Pellegrini bude jazýčkem na vahách, míní Klempíř

Slovenský expremiér Robert Fico může představovat hrozbu pro demokracii. Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS k finální debatě slovenských předvolebních voleb to řekl marketingový odborník Oto Klempíř. Doplnil, že ve volbách našich východních sousedů bude velkou roli hrát bývalý Ficův člověk a předseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini. Ten podle něj může být „jazýčkem na vahách“. Přímo v debatě na TV JOJ Fico čelil výtkám, že zavede Slovensko do ruského područí.