reklama
CNN Prima News demokracie

demokracie

Výpis příspěvků ke štítku „demokracie“

Jak se v Afghánistánu dělala demokracie: Miliardy rozházené za kozy, vily a letadla

23. srpna 2021 18:08

Historie už mnohokrát ukázala, že export demokracie západního typu do afrických států či na Blízký východ je nesmírně složitý a v některých ohledech prakticky nemožný. Snaha Západu v čele s USA udělat z Afghánistánu svobodnou mocnost selhala kvůli kulturnímu nepochopení, korupci a utopickým vizím. Účet za experiment je ale děsivý. Za nesmyslné projekty se v Afghánistánu rozházely miliardy.

Smrdutá sklenice i nekončící projevy. Nejlepší návod, jak zablokovat parlamentní jednání

14. srpna 2021 13:04

Demokracie je diskuse. Výrok, který je připisován prvnímu československému prezidentovi, v sobě skrývá nejen základní princip rovnosti názorů ve svobodných společnostech, ale často také velmi širokou škálu prostředků, kterými si někteří politici tuto rovnost vynucují. Naposledy na sebe protahováním jednání upozornil poslanec Lubomír Volný, který se zdá být v tomto ohledu v současné Poslanecké sněmovně daleko před ostatními. V historii české i světové však můžeme najít momenty, které dokázaly vyřadit parlament z řádného jednání na mnohem delší dobu.

Jackie Chan chce být komunistou. Je to skvělá strana, chválí herec původem z Hongkongu

14. července 2021 08:11

Známý herec Jackie Chan se chce stát komunistou. Řekl to při zdravici členům Čínské komunistické strany. Stranu označil za skvělou, plní podle něj své sliby. Sám přitom pochází z Hongkongu, který je čínským autonomním územím, kde komunisté neměli tak velký vliv. Komunistický režim sídlící v Pekingu ale v posledních letech od politiky „jedna země, dva systémy“ ustupuje, v Hongkongu proto sílí represe.

Náš národ je v nebezpečí. Biden není duševně v pořádku, varují američtí generálové

13. května 2021 09:35
Aktualizováno

Více než 120 penzionovaných amerických generálů a admirálů podepsalo otevřený dopis, v němž zpochybňují duševní zdraví prezidenta Joea Bidena a regulérnost výsledků prezidentských voleb. Podle bývalých vojenských velitelů demokratická administrativa zahájila diktátorský útok na ústavní práva občanů. Otevřené hranice jsou podle nich hrozbou národní bezpečnosti a nejvíce si stěžují na cenzuru. Část vysloužilých vysoce postavených příslušníků amerických ozbrojených sil se naopak staví za Bidena a dopis považuje za „antidemokratický“.

Mynář: Příliš demokracie škodí, za komunismu bylo očkování povinné a nediskutovalo se

9. března 2021 14:58

V době komunismu bylo očkování povinné a neexistovali žádní odmítači vakcín, v této souvislosti proto příliš demokracie škodí. V pořadu K věci to řekl hradní kancléř Vratislav Mynář. Obhajoval tak prezidenta Miloše Zemana, který se nedávno v pořadu Partie tvrdě opřel do obyvatel, kteří zpochybňují vakcinaci. Mynář se vyjádřil také ke své účasti na zápase fotbalové Slavie. Uvedl, že je fanouškem od svých 17 let a takový zápas si nemohl nechat ujít.

OSN varuje před masakrem v Myanmaru. Vojáci střílí na neozbrojené občany

18. února 2021 08:09

S tím, jak v Myanmaru pokračují masivní protesty proti vojenské diktatuře, rostou i obavy z násilí. V noci ze středy na čtvrtek tamního času měli vojáci dokonce střílet na neozbrojené občany a podle videí také zapálit několik domů. Speciální vyslanec OSN pro lidská práva v Myanmaru Tom Andrews řekl, že má naprostou hrůzu z potenciálního násilného střetnutí protestujících a vojenských jednotek.

Voda jen dvakrát denně a psychologický nátlak, vzpomínají Pilip s Bubeníkem na Kubu

28. ledna 2021 19:49

Jeli na Kubu kvůli setkání s disidenty a nakonec si nedobrovolně prohlédli zevnitř místní vězení pro politické vězně. Řeč je o bývalých českých politicích Janu Bubeníkovi a Ivanu Pilipovi, které kubánský režim přesně před 20 lety zadržel a několik týdnů věznil. V celách následně strávili několik dní, přičemž nevěděli, zda o jejich zadržení doma vůbec někdo ví. Své strasti na Kubě nyní popsali v pořadu K věci s Lucií Hrdličkovou na CNN Prima NEWS.

reklama