CNN Prima News riziková skupina

riziková skupina

Výpis příspěvků ke štítku „riziková skupina“

Rasismus při rozdělování léků na covid? Nebílí jsou rizikovější, stojí v newyorské příručce

Velké pozdvižení vyvolaly pokyny ministerstva zdravotnictví amerického státu New York ohledně priorit pro přidělování léků proti covidu. Těch je totiž nedostatek a nárok na ně mají přednostně pacienti s vysokým rizikem závažného průběhu a úmrtí. Vášnivé debaty ale vzbudila poznámka, která doporučuje považovat za rizikový faktor i to, že člověk není bílé barvy pleti. Někteří odborníci to považují za diskriminaci a rasismus, jiní na tom naopak nevidí nic špatného.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Imunolog: Když necháme po světě běhat očkované, kteří šíří infekci, čísla budou stoupat

Rekordní počet evidovaných případů covidu za úterý je podle imunologa Jiřího Šinkory výsledkem chybného rozdělování společnosti na očkované a neočkované. „Vím o desítkách očkovaných, kteří jsou v karanténě nebo mají pozitivní PCR test. Myslí si, že jsou sterilní nebo neinfekční, a virus přenášejí dál. To byla asi největší chyba,“ podotkl ve vysílání CNN Prima NEWS.

Epidemiologův recept na covid: Kontaktujme každého neočkovaného z rizikových skupin

Největšího úspěchu dosáhneme, když se zaměříme na pozitivně testované osoby z rizikových skupin, sdělil v pořadu 360° na CNN Prima NEWS epidemiolog Jiří Beran. Ohroženou populaci, kterou představují i senioři, je pak důležité přesvědčit k vakcinaci. Společně s imunologem Václavem Hořejším se shodli, že tuto část obyvatelstva je potřeba individuálně kontaktovat.

Češi se stydí očkovat, když to okolí neschvaluje, řekl Prymula. Babiš o tom nic neví

Řada lidí se za očkování proti covidu stydí, chodí na něj tajně. Nechtějí být totiž mezi svými blízkými jediní, kdo si na vakcínu došel. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. O tom jsem nikdy neslyšel, reagoval premiér Andrej Babiš (ANO). V Česku má ukončené očkování proti covidu necelých šest milionů lidí, pět tisíc už dokonce dostalo třetí dávku.

Praktičtí lékaři, kteří se zapojí do očkování, budou moci očkovat i lidi mladší 70 let

Praktičtí lékaři, kteří od března přistoupí k očkování proti koronaviru, budou moci očkovat i lidi mladší 70 let, kterým hrozí závažný průběh nemoci. Bude to na rozhodnutí konkrétního lékaře. Na on-line konferenci k nemoci COVID-19, očkování a testování to řekla národní koordinátorka vakcinace Kateřina Baťhová. Podle ní to mohou zdravotnická zařízení dělat už nyní.

Stovky migrantů dostaly zdarma vakcínu proti covidu. Většina z nich na ni neměla nárok

Poblíž britského letiště Heathrow na okraji Londýna jsou zdarma ubytovány přibližně čtyři stovky nelegálních migrantů ve čtyřhvězdičkovém hotelu Crowne Plaza. Většině z nich údajně byla aplikována vakcína proti covidu. Naopak lidé, kteří do země od pondělí přicestují, musí strávit desetidenní karanténu v tříhvězdičkovém hotelu, který si navíc musí platit. Informuje o tom web Daily Mail.