reklama
CNN Prima News Roman Chlíbek

Roman Chlíbek

Výpis příspěvků ke štítku „Roman Chlíbek“

V červnu až červenci už se vakcína dostane na každého, věří Roman Chlíbek

25. března 2021 07:42

V červnu až červenci už by mohl být očkován každý, kdo bude chtít, řekl pro CNN Prima NEWS Roman Chlíbek, předseda České vakcinologické společnosti a člen poradního týmu Petra Smejkala, který funguje při ministerstvu zdravotnictví. Vychází z počtu dávek, které má Česko objednané. Znamenalo by to, že už nebude třeba žádný registr ani přednost podle věku či diagnózy.

Stále nám umírá velké množství lidí s covidem. Každých deset minut jeden, varuje Chlíbek

15. března 2021 11:31

„Aktuální situace s pandemií koronaviru je v Česku stále velmi závažná, člověk nám na onemocnění COVID-19 umře v průměru každých šest až deset minut,“ řekl epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Do budoucna sice šíření viru zpomalí, především díky očkování, ale i nadále si bude hledat cestu, jak se opět dostat do populace. Podle Chlíbka ji najde přes neočkované děti.

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

15. ledna 2021 23:22

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Na Silvestra až 10 tisíc nakažených denně, varuje epidemiolog. Babiš svolává vládu

9. prosince 2020 14:29

Koronavirus v Česku opět nabírá na síle. Reprodukčnímu číslu 1,25 už se podle epidemiologů nevyhneme a směřujeme k 10 tisícům nakažených osob denně. K tomu by mělo dojít už na konci roku. Šéf epidemiologické skupiny Roman Chlíbek proto navrhuje, aby vláda rozhodla o přesunu do čtvrtého stupně PES. O tom bude ve čtvrtek ráno kabinet premiéra Andreje Babiše mimořádně jednat.

Experti: Nouzový stav by se měl prodloužit. Lidé poslechnou až po smrti blízkého

21. října 2020 22:56

Nouzový stav má v Česku skončit 3. listopadu. Podle epidemiologa a člena pracovní skupiny ministerstva zdravotnictví Romana Chlíbka by ale mělo dojít k jeho prodloužení. Vláda totiž ve středu zavedla nové restrikce proti šíření koronaviru, která by podle Chlíbka měly trvat nejméně dva týdny. Řekl to ve speciálním vysílání na CNN Prima NEWS.

reklama